Mart 29, 2024, 03:34:33 ös

Haberler:

Forumda paylaşılan bütün rar dosyaların parolası "bgaforum" dur.

Korozyon Temizleyici Önerisi Olan

Başlatan 1deliye2rapor, Nisan 06, 2018, 12:44:29 ös

« önceki - sonraki »

1deliye2rapor

Merhaba arkadaşlar anakartlar üzerindeki korozyonları temizlemek icin alkol tiner vs haricinde önerisi olan var mıdır ? kullanan memnun kalan sonrasında iz birakmayan ? paylasirsaniz sevinirim. PayPal Acıkken Ebay'den almıştım. Ama suan Türkiye ve Cinde satısı yok. Rus üretimi . B-646 Bundan satan bir yer gören bilen var mıdır ?

You are not allowed to view links. Register or Login
~ Bilgi Bilişim Sistemleri / RİZE

dundarpc

bu malzememi üstad

1deliye2rapor

Evet bu malzeme, Azerbaycan'dan aldım. Gerçekten kaliteli bir solvent.

dundarpc

üstad tiner gibi bi kokusu varmı bu meretin

Ucakbileti

Çok marka denedim üzerine tanımam.İletkenliği 0. kolay uçuyor.Kokusu çok az.
Tinere devam edeceklere tavsiyemdir.N11 den teğmin ediyorum.
Emek Olmadan, Yemek Olmaz...!

1deliye2rapor

üstad tiner gibi bi kokusu varmı bu meretin

yok keskin değil yani baş ağırtmıyor.

dundarpc

alerjim var beni mahfetiyo su n11 tinerden alayım bi deme yapayım bari

Ucakbileti

almadan msj at ustam yerine başka marka yollayabilirler.
istersen ben aldığım linki atabilirim.

dundarpc

almadan msj at ustam yerine başka marka yollayabilirler.
istersen ben aldığım linki atabilirim.

tmm ustam çok saol eyw.

Dreamer_x_x

biz kart temizliğinde trikloretilen kullanıyoruz ama ağır bir kimyasal.

akdenizmustafa

Ucakbileti

BENCE BULAŞMAYIN TİNER İYİDİR.

Trichloroethylene nedir?
Trikloretilen kararlı, renksiz ve fotoreaktif bir sıvıdır. Kloroform benzeri bir kokudadır. Trichloroethylene maddesi tekstil ve metal sektöründe boya çözücü olarak kullanılıyor.
Metallerin yağlarının temizlenmesinde, ekstraksiyon çözücüsü olarak yağ ve wax’larda, boyalarda çözücü olarak, kuru temizlemede soğutucu ve ısı transferi sıvısı olarak, elektronik parçaların temizlenmesinde, boya ve tutkallarda seyreltici, tekstil sanayisinde kimyasal ara madde, havacılık endüstrisinde ise sıvı oksijen püskürtülmesinde kullanılır.
Trikloroetilen ilk olarak maket oyuncaklarda kullanılmak üzere polistirenden yapılmış olan malzemeler için yapıştırıcı şeklinde kullanılmaya başlamıştır. İnsanlarda öfori oluşturur, fakat sürekli solunduğu zaman alışkanlık meydana getirebilir. Sanayide en fazla tetrakloroetilen imalatında kullanılır. Bunun için trikloroetilen kullanılmadan evvel klorla tepkimeye sokularak pentakloroetana dönüştürülür. Daha sonra pentakloroetanın sodyum hidroksit veya potasyum hidroksitle tepkimesi veya bir katalizör ile beraber ısıtılması vasıtasıla tekrakloroetilen meydana gelir.
MADDEYE MARUZ KALINDIĞINDA GÖRÜLMESİ OLASI YAN ETKİLER
Maddeye kısa süreli maruz kalındığında baş ağrısı, baş dönmesi ve uyku haline belirtileri ortaya çıkıyor.
Maddeye maruz kalan hamilelerde düşük yapma, düşük doğum ağırlığı, çocuklarda merkezi sinir sistemi rahatsızlıkları, kronik kalp sorunları görülmüş.
Maddeye maruz bırakılan farelerde böbrek ve karaciğer kanserinde ciddi artışlar gözlenmiş.
Teşkilatın internet sitesinde, bu tip ürünleri kullanan fabrikalardan sızıntı olabileceği belirtilerek çevrede yaşayan çocukların çamurda oynamasının engellenmesi isteniyor.
Maddenin toprağa kolay işlemediği, ancak havaya hızla karışabileceği özellikle vurgulanıyor.