Nisan 16, 2024, 07:54:35 ös

Haberler:

Forumda paylaşılan bütün rar dosyaların parolası "bgaforum" dur.

Ersa i-con nano mu ve Jbc cd-2se mi?

Başlatan cihancyber, Mayıs 18, 2019, 02:56:41 ös

« önceki - sonraki »

cihancyber

arkadaşlar merhabalar iyi çalısmalar

bi kaç havya baktım.. daha önce ersa ana60 kullandım tabi yıllar önce, sonra ersa rds80 kullandım

ersa i-con nano alayım diyorum. bi kaç arkadasımda jbc al diyor. Jbc inceledim biraz oda iyi bir makina ama genelde telefoncular tercih etmiş.

bu modelleri kullanan varsa bi öneri yapabilir mi?

1deliye2rapor

Bence tartışmasız JBC. Bütcemi ayarlamaya çalışıyorum en kısa zamanda alacağım.
~ Bilgi Bilişim Sistemleri / RİZE

cihancyber

bbende hep ersa kullandıgımdan biraz kararsızım. bakalım kullanan arkadaslar ne diyecek

Teknikbursa

Yıllardır JBJ kullanıyorum.Kesinlikle çok iyi.JBC düşünürsen ilgilenecek kişinin direkt
telefonunu verebilirim

cihancyber

aegeanxtr

Yıllardır sıcak hava istasyonunun üzerindeki kendi havyasını kullanırım. İllaki kalite farkı vardır ama iş kullanılan lehimin fluxun vs. kalitesinde ve yetenekte bitiyor bence.

cihancyber

bende bende kullandım sıcak hava istasyonundakini. Sen imkan bulursan böyle bi havya kulan derim çok fark usta.

Crmci

Mayıs 18, 2019, 11:01:26 ös #7 Son düzenlenme: Mayıs 18, 2019, 11:04:37 ös Crmci
Açıkçası solomon profesyonelde kullandım quickde wellerde birçok ıvır zıvır kalem havyada aldım fakat solomonun sarı saplı kalem havyası aynı toros araba gibi bence masrafa gerek yok tabi şahsen söylüyorum zevk meselesi.Ama sıcak hava tabancasında quick derim ince işlerde telefon vs süper fiyat da süper tabi.

kop

Selam ,

Ersa i-con nano kullanıcı olarak size şöyle yorumlar yapabilirim.

İlk önce ersa i con nano da uyku modu diyer bir söylem var. Uyku modu uykudan uyanamıyor.

Havya uçları extrem pahalı ve satıcı firmalar sanki sana nasaya füze fırlatırcasına havalı ve pahalı fiyatlar çekiyorlar ister al ister alma muhabbeti mecburen bi sürü para verdiğin ersa i con nano yu bir uç için çöpe atamıycağından kaynaklı parayı seve seve uca bayılıyorsun. çeşitli uç seçeneklerinde kombinasyon yapayım dersen her uç için ayrı aparattan alman gerekiyor bunların hepsi euro bazında ve ciddi ciddi can sıkacak bir para çıkıyor cebinden.

Rezistans veya uc takılan kalem bozulursa aşırı derecede pahalı. gereksiz paralar istiyorlar.

İthalatcısı aşırı derecede havalı ve burnundan kıl aldırmıyor. arıza vs durumunda durumun içler acısı.

Kullanıcı olarak ersa nın kendi sitesine yorum yapmak istersen olumsuz yorumlar yayınlanmıyor. Madem kullanıcı yorumları önemli bu eleştirilerede iyi veya kötü açık olacaksınız.

Ben tavsiye etmiyorum jbc kullanmadım ama kullanın kişilerden yorumlarda hiç bir şekilde olumsuzluk duymadım.

İllaki ersa da karar kıldıysanız ersanın kendinden satın alın aradakı aracı firmaya boş yere komisyon kaptırmamış olursunuz.

Ucakbileti

5 yıldır xytronic LF 2000 kullanıyorum ben çok memnunum. İnfrared bgasıyla birlilte set almıştım zamanında.
Emek Olmadan, Yemek Olmaz...!

Teknikbursa

Mayıs 19, 2019, 02:21:12 ös #10 Son düzenlenme: Mayıs 19, 2019, 02:29:38 ös Teknikbursa
You are not allowed to view links. Register or Loginusta sende hangi modeli var

bende JBC 6800  Set olarak var
You are not allowed to view links. Register or Login

ilyassmngn

ben sıcak havada da quick kullanıyorum havyadada quick202d ve çok memnumum öneririm

cihancyber

ustalar hepinize teşekkürler.
kop ustanında dedigi gibi icon nano kendisi ve uçları daha pahalı oldugunu için rds80 gibi biraz daha uygun bişey alıcam

kop

Mayıs 20, 2019, 12:56:18 ös #13 Son düzenlenme: Mayıs 20, 2019, 01:13:39 ös kop
Fotoğrafta uc ve uc için kullanılan aparatı çektim.

Yaklaşık 18-19 yıldır havya kullanıyorum tv monitör masaüstü anakartı vs tamiri derken heves edip ersa almak istedim geçen yıl ersa nın distribitörünü aradım ve ersa havya için demo yapmak istediğimi söyledim. ankarada satış temsilcileri nin irtibat numaralarını verdiler. Ersayı getirdi demo yaptım yaklaşık 3-4 gün kadar.

Uyku modun dan uyanamadığını demo yapılan cihazdada farkettim ve söyledim. demo yapılan ersa i con nano cihazın eski sürüm olduğunu yenilerde bu sorun olmadığının garantisini veririm dedi ersa da satış temsilciliği yapan arkadaş.Tek avantajı havya kalemının kısa ince olmadı eli tam oturması ve takılan uc ların kısa olması sebebiyle ısıyı güzel iletmesi ama özellik lerin hiç biri çalışmıyor.

uçların pahalı olmasını dile getirdim. değişik uclar için fotoğrafta eklediğim aparatı kullanmanız gerekir kullanmak istemezseniz baya zahmetli sök tak yapması uc değişikliği için ısıdan da zaman zaman kaynaması mümkün olucağından pratik olması sebebiyle muhakkak kullanmak zorundasınız.

uc fiyatlarını dile getirdiğim de neden pahalı diye bozmanız çok zor zaten siz düşük ısılarda kurşunlu lehim ile kullanıyorsunuz mümkün değil bir uc sizi yaklaşık 2-3 sene götürür ersa bu felan filan klasik satıcı ağızları derken havyayı aldım ve büyük hevesle kullanmaya başladım. Uyku moduna 5 dakika sonra geciyor 250 dereceye 2 dakika bekledikten sonra ısı düşüp 50 derecelere geliyor ve asla uyanmıyor. 10 denemenizde belki 1 kez uyanıyor.

ince uc lazım oldu bir adet ince 102 serisinin ucunu aldım acildi işim. ersanın kendi sitesinde 10 euro olan uç ankara da konya sokak da tek satan bir firma var orada 25 euro aparttanda alayım dedim. aparatta keza 13 euro eyvallah dedik aldık.

ince ucta uyku moduna asla girmiyor. satış temsilcisini arayıp söyledim abi geleyim bi kalibrasyon yapalım vs vs derken ne gelen ne giden var. :)  ersanın istanbul satıs ofisini aradım bana verilen cevap ersa i con nano da uyku modu yoktur siz bu özelliği nerden çıkardınız demesi :)

satıs sitelerine yorum yapmak için üye oldum yorumu asla yayımlamıyorlar. buda başka ironi.

vellhasıl verilen parayı uclarının övüle övüle yanmaz vs uzun ömürlü laflarının hepsi boş asla o paraları haketmeyen bir havyadır.

Ve işin ilginci bu model yok satıyor kimselerde yorum yapmamıs bu havya ile ilgili olarak.

Bir adette yanık uc fotoğrafı ekledım bu kadar yıldır havya kullanıyorum hatta chine malı havlar solomon vs bazı durumlarsa bu chin malarıyla plastık dahı eritmişliğim vardır banamısın demeden 2-3-4 sene götürmüştür. Ama mühendislik harikası olan ve övüle övüle bitirilemeyen ersa i con nano havyanın ucu 5 ayda kendini bıraktı 300 derecelerin üstüne cıkmam havyada kurşunlu lehim kullandığım için. bu kadar çabuk kendini bırakması söylenen 2-3 sene götürür söylemlerini hepsi koskocaman bir yalandır. Şimdi aklınıza gelebilir pastadan veya baska durumdan ucu bozmuş olabilirsin diye lakin o kadar para verdiğim için cok narin dikkat ederek kullanırım malzemelerimi tanıyanlar bilir  bu uc canı burnundaymış gibi 5 ayda bıraktı kendini :)

Biraz doluymuşum bu havyaya karşı içimi rahat rahat döktüm. herkese hayırlı işler :)

cihancyber

Ustam böyleyse gerek yok o kadar para vermeyle şuanlık rds80 modeli dijital ekran bin civarı fiyatı onu düşünüyorum. Daha öncede kullandım iyiydi. Sadece ana ünite ile havya arasındaki kablo çok sert ikide bi dolanıp duruyor bi onu gördüm, birde yüksek derecede uzun süre kullanıldımı sıkıntı çıkarıyor.