Mart 28, 2024, 03:43:47 ös

Haberler:

Forumda paylaşılan bütün rar dosyaların parolası "bgaforum" dur.

İnfrared IR-6000 BGA rework makine

Başlatan cevat, Aralık 21, 2018, 10:44:39 ös

« önceki - sonraki »

cevat

Aralık 21, 2018, 10:44:39 ös Son düzenlenme: Aralık 22, 2018, 02:30:46 öö cevat
Arkadaşlar Merhaba,

BGA makinesi arayışındayım. Bütçe kısıtlı olduğu için yüksek bütçeli otomatik makinelere bakamıyorum.
En fazla 5000 tl bütçe ayırabileceğim BGA makinesi arıyorum.
İkinci eli 2300 sıfırı da 3.300 olan İnfrared IR 6000 makine var.

Bu makineye ne dersiniz? Çip söküp takmak hava üflemelilere göre biraz zormuş. Bu makine alınır mı?
Vusal usta da IR 6500 vardı yeni makine arayışına girdi. Fiyatları görünce modifiye etti.
You are not allowed to view links. Register or Login

RD 5850 makine de alabilirim.
Öneriniz ne olurdu?

Akıl büyük bir nimet, sağlık büyük bir servettir.

Dreamer_x_x

Aralık 21, 2018, 11:02:31 ös #1 Son düzenlenme: Aralık 21, 2018, 11:05:17 ös Dreamer_x_x
öncelikle selam.

bilgisayarcı değilim dolayısıyla anakartların tamirinde bga makinalarının kullanımı sırasında oluşabilecek avantajlar ve dezavantajlar hakkında pek bi bilgim ve tecrübem yok .yalnız geçen hafta çalıştığım fabrikaya METCAL firmasından tanıtım amaçlı gelmişlerdi.bizde tamir ettiğimiz bazı kartlarda bga çipleri olduğu için müdürlüğe 1 adet bga makinası alınması arayışına girmiştik.bu konuda metcal yetkilisine danıştık.infrared olayını kesinlikle tavsiye etmediğini söyledi.vestel gibi bir çok firmada diğer bga makinalarından olduğunu ve çok güzel çalıştığını söylemişti.

Crmci

Aralık 23, 2018, 05:02:25 öö #2 Son düzenlenme: Aralık 23, 2018, 12:21:31 ös Crmci
Nete baktım şöyle bir 2250tl letgoda,dhforumda V8 diye bir model 4750tl vs bence acele etme ustam birde tavsiyem bu cihazın kötüsü ısıyı 4 cm'lik alanda bile sağına 250 soluna 235 derece gibi dengesiz verebiliyor.. Alacağın en kötü makina radex S2 gibi birşey olsun.Ayrica piyasada Çin'den toplama cihazlar var ne olduğu belirsiz radexin bile çakması var düşün yani ki radex en ucuzu.Resimdeki forestal fst sanırım onun dijital ekranlı olanını bulursan al.Ucuz infraları alma.

cevat

Aralık 23, 2018, 02:51:59 ös #3 Son düzenlenme: Aralık 23, 2018, 03:14:04 ös cevat
Piyasada alınabilecek makineler 10.000 / 55.000 tl arası. Makinelerin çoğu kosgep kredilerinden dolayı bitmiş. Yarı otomatikler 10.000 den başlıyor. Nedir bu makineleri böyle pahalı kılan?
(10.000 tl dediğimiz rakama iş kurulur. Bir evin sıfır buzdolabı, çamaşır makinesi, bulaşık makinesi gibi beyaz eşyaları ve 120 ekran led tv alınır.)
Anlatmak istediğim BGA cihazlarının içinde bu fiyatları hak edecek malzeme yok. Neden bu kadar pahalı?

Bütçede bu fiyatlara müsait değil. 2.000/4.000 arası temiz ikinci el bakınıyorum.
Hayırlısı bakalım...
Yanıtınız için teşekkür ederim usta.
Akıl büyük bir nimet, sağlık büyük bir servettir.

berkcan

daha öncede burda bu konu açılmıştı oraya da yazmıştım ır 6000 benim ilk baktığım cihaz genelde ps3 tamir edenler alıyo notebook anakartları için elverişsiz bi cihaz yanında sehpası falan var anakart tutmak için o ayriyeten satılıyo ve daha bir sürü şey ikinci el bga v8 güzeldir kulandım arkadaşımda da var gayet memnun ama çok eski bi cihaz satın alırken dikkat edin

dundarpc

honton kullanıyorum çokta memnunum daha önce radex vardı hala bir köşede duruyor birdaha asla almam radex :D çalışıyor 3. saniyede kendini otmatik kapatıyor neler yapıldı olmadı illaki her cihaz bozulabilir ama chipleri çok karartıyordu ben beyenmedim honton iidir :D

Crmci

Dundarpc ustam radexte power ünitesi denendimi?

dundarpc

geçmiş  gün regülatorleri ve fanı değiştik bi sorunda gözükmüyordu 3. saniyede kesiyo otomatik ust fan hızı düşük ekipmanları kontrol ediniz diyor hala bi  kenarda duruyor makina onu denemedik hiç parçada bulamamıştım

burakbilgisayar

Mayıs 23, 2019, 05:45:01 öö #8 Son düzenlenme: Mayıs 23, 2019, 05:49:53 öö burakbilgisayar
Suan elimde dukkanin kosesinde bosta duruyor ir6000 çok ekmegini yedim kullanisli ve basit bir cihazdir.Ht5880 aldigim icin ihtiyaci olan var ise satabilirim hicbir sorunu yok.

smlkc

burakbilgisayar

Suan kenarda bosta duruyor isini gorsun 2000 e verebilirim istersen sorunsuz istedigin gibi test edebilirsin. 0 fiyati sanirim 4000 uzerinde

ay_bulut

You are not allowed to view links. Register or LoginSuan elimde dukkanin kosesinde bosta duruyor ir6000 çok ekmegini yedim kullanisli ve basit bir cihazdir.Ht5880 aldigim icin ihtiyaci olan var ise satabilirim hicbir sorunu yok.

ustam bu cihazın profil ayarlarını biliyorsanız yazarmısınız.

burakbilgisayar

Mayıs 25, 2019, 05:36:32 öö #12 Son düzenlenme: Mayıs 25, 2019, 05:53:19 öö burakbilgisayar
Profil ayarlari chiplere gore degisiyor. Standart bir ayar yok. Hm lerde farkli intel de farkli ati, nvdia hepsinde farkli profillerde kullaniyordum. Pazar gunu elim boş kullandigim profillerin r1 r2 vb degerleri yollarim. Ona gore sende kendin olusturursun 0545 371 2610 görüntülü de yapabiliriz. Cunku ayar sekmesi biraz karisik. Cihaz honton ir6000 ve ahci ir6000 olarak 2 seri profil ayarlarinda yerler degisik. Nozzle yuksekligi bile önemli ben yaklasik 2cm yukarda tutuyorum mesela olusturdugum profilde numaramdan irtibata gecebilirsin.

burakbilgisayar

You are not allowed to view links. Register or LoginProfil ayarlari chiplere gore degisiyor. Standart bir ayar yok. Hm lerde farkli intel de farkli ati, nvdia hepsinde farkli profillerde kullaniyordum. Pazar gunu elim boş kullandigim profillerin r1 r2 vb degerleri yollarim. Ona gore sende kendin olusturursun 0545 371 2610 görüntülü de yapabiliriz. Cunku ayar sekmesi biraz karisik. Cihaz honton ir6000 ve ahci ir6000 olarak 2 seri profil ayarlarinda yerler degisik. Nozzle yuksekligi bile önemli ben yaklasik 2cm yukarda tutuyorum mesela olusturdugum profilde numaramdan irtibata gecebilirsin.

Bendeki model bu

burakbilgisayar

Ir6000 cevat usta ya sattim. Hayirli olsun sorunsuz chipler sokup takmak nasip olur insallah.