Nisan 18, 2024, 11:22:46 ös

Haberler:

Forumda paylaşılan bütün rar dosyaların parolası "bgaforum" dur.

Casper c700 start yok

Başlatan aegeanxtr, Eylül 12, 2020, 03:19:07 öö

« önceki - sonraki »

aegeanxtr

Merhaba arkadaşlar. Anakart 08n1-18y3q00 rev 2.1 ne şema ne de boardview var o yüzden fazla ilerleyemiyorum. Standby tps51225 VREG3 ve VREG5 VIN voltajları var EN1 EN2 PGOOD voltajları yok 3.3V bobin 500mv 5V bobin 0v. Nerelere bakayım yardımcı olursanız sevinirim cihaz güzel bir cihaz hurdaya çıksın istemiyorum sonuçta bunlar milli servet. Birde bu cihazda starttan önce 3 ve 5V Var mı? Şimdiden teşekkürler.

omer1254

3 volt 5 volt bobinlerde kısa devre varmı ustam

aegeanxtr

You are not allowed to view links. Register or Login3 volt 5 volt bobinlerde kısa devre varmı ustam
Yok ustam

sbabur

s.a You are not allowed to view links. Register or Login usta sorunu çözebildinmi
aynı sorun bendede var 3v-5v yok idi 3v ve 5v jumperlerini boşalttım 3-5alw geldi. sırayla jumperleri lehimledim sorun 3v devresinde görünüyor lakin kısa devrede görünmüyor sema falan olmadığı için doğaçlama gidiyorum
işin garip tarafı RTC sinyalide üretilemiyor kısa devrede görünmüyor kristali değiştim sonuç aynı.
sizin kartınızda sonuca ulaşabilmişmiydik.

ÇIRAĞI OLMADIĞIN İŞİN USTASI OLAMAZSIN

Sametbey67

3v LDO çıkışız varsa ve 3v ALW de sorun varsa juper sonrsı 3v vererek daha hızlı ilerleyebilirsiniz,
You are not allowed to view links. Register or Login

sbabur

3valw hattında kısa devre yok haricen 3.2v veriyorum ısınan bir yer yok haricen voltaj verdiğim hat 0.0008a çekiyor. start vermeye çalıştığımda 0.0009-0.0008 arası oynuyor
(daha önce oynama yapılmış kart)
ÇIRAĞI OLMADIĞIN İŞİN USTASI OLAMAZSIN