Mart 29, 2024, 06:49:39 ös

Haberler:

Forumda paylaşılan bütün rar dosyaların parolası "bgaforum" dur.

Sektörel Garip Durum

Başlatan FURKAN, Mart 09, 2020, 03:11:35 öö

« önceki - sonraki »

FURKAN

6.3.2020 de servise kargo ile gelen cihaz.  Lenovo ideapad 300 anakart kodu nm-a481 idi. Cihazın şarj soketi kırılıyor ve io köprüsü bozuluyor asıl arıza. ıte8586e değişimi ve programlanması sonuçu cihazı çalıştırdı. kullanıcının telefonda cihaz hazır diye aradığımızda şaşırıp isyan etmesi sonuçu şunları duydum:

olay burada başlıyor dikkat:
  Bursa'da bir servise giden cihaza soket değişimi için 150 tl ücret isteniyor soket değişimi gerçekleşiyor ve cihaz çalışmadığı için iade tanısı konuyor . kullanıcı aranarak cihaz tamiri mümkün değil  ya cihazı bize bırakın ücret almayalım yada 150 tl ödeyip cihazı alın deniyor.buradaki mantık beni çok üzdü ve kızdırdı. cihaz fiyatları belli kullanıcısı öğrenci.sonra neden "bilgisayarcılar kötü" deniyor. şu mantık bir türlü gitmedi yapamadın ise kabullen iade et yapan yapsın.el elden ,bilgi bilgiden üstündür. ustalar sizlerle böyle üzücü bir anıyı paylaşmak istedim.

dundarpc

malesef hatta ypamayıp bulduğu her chipi ısıtan arkadaşlar var bios arızalı adam hm vga ısıtıyor bide ısıtıp 200 lira alanlar var hatta 350 alanı bile gördüm

ruhiusta

Mart 09, 2020, 09:48:21 ös #2 Son düzenlenme: Mart 09, 2020, 09:50:35 ös ruhiusta
150 ile iyi kurtulmuş ya parçaları bozuklukları ile değiştirip iade etselerdi,iyi yine dürüst esnafmış:)ismini vermeyeyim meşhur satış sitelerinden birinden anakart aldık sorun çıktı cihazı yolladık gidiş o gidiş müşteriye 3000 lira ödeme yaptık.

ozgurkara

Evet siz musterinin size anlattigindan yola cikarak dogruyu soyluyorsunuz. Ama bazi musteriler var ukalalik yapabiliyorlar mesala pc calismiyor sivi temasi olmus musteri bana diyor ki tinerle yika calisir e bende diyorum ki siz niye yikamadiniz nasil olsa tehsisi koymusunuz tinerlede yikayabikirdiniz diyorum ve tersliyorum.simdi o cihaz musteri teknik servise gidip bunun soketi degisecek derse adam soketi degistirir ve parasini talep eder tabi normalde bu sekip olmamsi lazim acarsin telefon musterine sizin sikintiniz soket haric anakartinizda arizali baska yerlerde var dersiniz eger yaptirmaz ise en fazla ariza tespit ucreti alirsiniz.
You are not allowed to view links. Register or Login

dundarpc

You are not allowed to view links. Register or Login150 ile iyi kurtulmuş ya parçaları bozuklukları ile değiştirip iade etselerdi,iyi yine dürüst esnafmış:)ismini vermeyeyim meşhur satış sitelerinden birinden anakart aldık sorun çıktı cihazı yolladık gidiş o gidiş müşteriye 3000 lira ödeme yaptık.

abi söylede bizde bilelim

linux2ex

Ankara'da b....tech ile biten isme sahip şuanda da aktif olarak webde satış yapan firmadan zamanında bir lenovo anakart sipariş vermiştim yanlış olmasın 850tl civarıydı sanırım baya oldu geçmiş gün sipariş sonrası bugün gönderiyoruz, yok kart arızalı çıktı size diğer kartı kontrol edip göndericez vs vs sonra kimse telefonu açmaz oldu sonra facebooktan buldum meğer adamlar benim gibi bir sürü insanı dolandırmış. bizim para hava oldu.

silenthate

You are not allowed to view links. Register or LoginAnkara'da b....tech ile biten isme sahip şuanda da aktif olarak webde satış yapan firmadan zamanında bir lenovo anakart sipariş vermiştim yanlış olmasın 850tl civarıydı sanırım baya oldu geçmiş gün sipariş sonrası bugün gönderiyoruz, yok kart arızalı çıktı size diğer kartı kontrol edip göndericez vs vs sonra kimse telefonu açmaz oldu sonra facebooktan buldum meğer adamlar benim gibi bir sürü insanı dolandırmış. bizim para hava oldu.

Bahsi geçen firma elinde olmayan ürünü var diye ve ikinci el olan ürünü de sıfır diye satan ticari hayatları bitirilmesi gereken bir firma....
Yanlışları saymakla bitmez dikkat edin....

ruhiusta

Ara sıra tavsiye ediyordum sağlam bir site gibi bakın edin diyordum arkadaşlara ama bizzat işlem yapan olmadı bunlardan iyikide olmadı bak şu işe.Şikayet var sitesine vs yazın ustalar.

smlkc

You are not allowed to view links. Register or LoginAnkara'da b....tech ile biten isme sahip şuanda da aktif olarak webde satış yapan firmadan zamanında bir lenovo anakart sipariş vermiştim yanlış olmasın 850tl civarıydı sanırım baya oldu geçmiş gün sipariş sonrası bugün gönderiyoruz, yok kart arızalı çıktı size diğer kartı kontrol edip göndericez vs vs sonra kimse telefonu açmaz oldu sonra facebooktan buldum meğer adamlar benim gibi bir sürü insanı dolandırmış. bizim para hava oldu.

söz konusu firma baburtech ise muhakkaki bir yanlışın var bugüne kadar oradan çok çeşitli malzeme aldım sorun yaşadığım ürünler oldu hatta lvds kablo aldım film kablo şeklinde takarken koptu ve kablo 120 tl idi hiç sorgusuz sualsiz direk gönderin değiştirelim dediler ve değiştirdiler. batarya aldım 950tl sony için çalışmadı ve bilgisayarı istediler ücretsiz olarak kargo ile gitti geldi bataryayı değiştirip test etmişler bunların dışında ne aldıysam hiç sorun yaşamadım.

silenthate

söz konusu firma baburtech ise muhakkaki bir yanlışın var bugüne kadar oradan çok çeşitli malzeme aldım sorun yaşadığım ürünler oldu hatta lvds kablo aldım film kablo şeklinde takarken koptu ve kablo 120 tl idi hiç sorgusuz sualsiz direk gönderin değiştirelim dediler ve değiştirdiler. batarya aldım 950tl sony için çalışmadı ve bilgisayarı istediler ücretsiz olarak kargo ile gitti geldi bataryayı değiştirip test etmişler bunların dışında ne aldıysam hiç sorun yaşamadım.

Bir yanlışlık yok üstadım. Ya sana özel muamele var yada denk geldi vs bilemem.
Ama yapılan yanlışları kesinlikle unutmam.
Hatta kötü söz söylemiştim telefona bakan arkadaş abi haklısın ama benim yapabileceğim yok bende burada işçiyim diye acitasyon yapmıştı.
Vs vs

linux2ex

eğer banka kayıtlarından bulabilirsem dekontu bulayım. bankalar ne kadar geriye dönük kayıtları verebilir bilmiyorum ama geçmiş gün gönderi yaptığım kişi hesap numarasıda bayan adıydı. burda özellikle tam firma adını yazmadım ama ben niye bu şekilde bir yazı yazayım. yaşadığım olayıda nasıl yanlış hatırlarım anlamadım. tmm yaşım biraz var ama çok şükür daha bunamadım :)
ha şu olabilir benim dönemimde bu şekilde davranıyorlardırda şimdi belki kendilerini düzeltmişlerdir bilemem. ama hakkımı helal etmiyorum alacağım var sonuçta. size nasıl davrandıkları beni pek ilgilendirmiyor sonuçta benim ne yaşadığım. herkes yaşadığı olayı bilebilir.

bu arada banka kayıtları en fazla 2 yıl geriye gidiyormuş yoksa buraya dekontu ekleyecektim.