Nisan 25, 2024, 04:30:02 ös

Haberler:

Forumda paylaşılan bütün rar dosyaların parolası "bgaforum" dur.

lenovo z510 konu vahim

Başlatan noktaryus, Ocak 29, 2020, 05:04:25 ös

« önceki - sonraki »

noktaryus

merhabalar
cihaz fan temizliğine geldi öncelikle bataryusını söktüm temizliği yaptım bataryuasını taktıktan sonra görüntü alalmadım hdmı da görüntü var sistem normal çalışmaktadır ama panele görüntü atmamaktadır
cihaz elimizde kaldı
kronik midir
anakart modeli
AILZA NM-A181 REV 1.0
2013-07-17
YARDIMLARINIZI BEKLİYORUM ŞİMDİDEN TEŞEKKÜR EDERİM

skassas

Ustam cihazı sökmeden önce denedin mi görüntü geliyor mu diye. Bazen cihaz görüntüyü kesiyor müşteri internette okuyor temizletirsem düzelir diyor. Müşteriyle irtibata geçip sorgulayın isterseniz. Sök meden önce görüntü aldıysanız ekran data kablosuna veya anakarttaki bağlantı noktasına zarar vermiş veya yerine oturtamamış olabilirsiniz. Bazen gözden kaçıyor. Bir kontrol edin isterseniz. 

noktaryus

Ustam öncwlikle çok teşekkür ederim malesefki görüntü vardı panel de nedim data kablosuda ama görüntü vermedi bu yuvaaı sağlam voltajlaeı geliyor fetleri değiştirdim son capre hm takıcam biraz fazla ısınıyor

omer1254

Hocam bios denemediysen dene benim başıma geldi bios çıktı bunlarda hm biraz fazla ısınıyor normalde

smlkc

Lvds soketinin 19. Bacağından cpu_edp_hpd sinyali çıkacak bu sinyal panel doğru çalıştıktan sonra geri anakarta gönderilir yanlış hatirlamiyorsam 3.0 - 3.3 volt arası bir voltaj olacak eğer bu voltaj yoksa oraya 3.3v vererek deneyin tabi bundan önce panel besleme voltajini da kontrol edin edp paneller diğer LCD ve LED panellere göre farklı mantıkla çalışır. cpu_edp_hpd voltajı çıktıktan sonra backlight pwm ve enable voltajlari edp panele gönderilir. Bu durum panel arizasindan ve biostan kaynaklanir

FURKAN

noktaryus

ustalarım sorun çözüldü çok teşekkür ederim hm yi değiştirdiğimde sorun düzeldi