Mart 29, 2024, 02:35:16 öö

Haberler:

Forumda paylaşılan bütün rar dosyaların parolası "bgaforum" dur.

Bga cihazının onarımı ve yazılımı için yardım.

Başlatan X_menekse, Temmuz 26, 2022, 05:41:19 ös

« önceki - sonraki »

X_menekse

Temmuz 26, 2022, 05:41:19 ös Son düzenlenme: Ağustos 01, 2022, 06:44:59 ös X_menekse
merhabalar
elimde mate mt1700 seri , 5860 serilerinin kopyası      PANELMASTER    ekranlı bir bga rework cihazı mevcut.
You are not allowed to view links. Register or Login

birkaç gün önce bga şartelini kaldırdıgımda ekranda hiç ışık ve görüntü göremedim.
bende temizlemek için bgamın önkonsolunu açtım yazılımı kontrol eden anakart ve rom gibi bir parça beklerken
DVP-12SC adında küçük bir programlanabilir kutu buldum. bu kutudaki 4 lambadan 2 ikisi batlow ve error yanıp yanıp sönüyor. kutu içindeki 3,3v pil vardi onu da değiştirdim ama çözüm olmadı. anlaşılan içerisindeki pil boşalınca yazılımda uçmuş.
mcgs ekranlılar gibi panel arkasında usb soketi yok malesef. dogrudan rs232 soketi kullanılarak yazılım atılıyor sanırım.
bana varsa elinde mt1700 serili yoksa 5860serili panel master ekranlı bga yazılımı elinde olan yada bga yazılımı paylaşabilecek olan arkadaş lazım.
Bu konuda bilgi sahibi arkadaş varsa yardımcı olursanız sevinirim. tüm işlerimiz yarım kaldı.
------Muhtemelen elimde bir havyayla yaşlılıktan öleceğim!!!!------

akdenizmustafa

shocan usta paylaşım yapmıştı deneme fırsatım olmadı.kaybedecek bişey yok sanırım bir dene

X_menekse

cevap için teşekkurler forumda o paylaşıma denk geldim.yazılım 6808 modele ait dvp yazılımı içeriyor. bana 5860 serili yada mt1700 serili olan lazım üstadım.

DrFreeman

Kendi MCGS ekranlı cihazımı sıfırdan kendim programını yazmıştım.Eger bir sonuca ulaşamaz iseniz.Panel ve PLC kısmını paylaşırsanız belki cihazı kurtarabiliriz.

X_menekse

You are not allowed to view links. Register or LoginKendi MCGS ekranlı cihazımı sıfırdan kendim programını yazmıştım.Eger bir sonuca ulaşamaz iseniz.Panel ve PLC kısmını paylaşırsanız belki cihazı kurtarabiliriz.

Bendeki dvp kutu icerısınde yazılım silındıgı ıcin zaten ulasılamıyor. Master panel ıcın menu resimlerı elimde mevcut.
Aynı şekilde aynı marka aynı model bga plcsı silınen bır arkadasla daha tanıştım. Onunla da iletışım halindeyız.
Sıze ne lazımsa tedarık etmeye calışalım

DrFreeman

Sizin yüklediğiniz resimler açılmıyor.
Bana ekranın modeli ve bga içindeki kontrol ettiği plcnin modeli gerekli.
Resim atabilirseniz daha iyi olur.

X_menekse

DrFreeman

Ağustos 02, 2022, 01:37:57 öö #7 Son düzenlenme: Ağustos 02, 2022, 02:05:01 öö DrFreeman
You are not allowed to view links. Register or Loginresimleri yenilendim. tekrar bakabilirmisiniz

Şu an panelde görüntü var ve menülere girebiliyorsunuz ama cihaz çalışmıyor gibi anladım.Doğru mudur?!
Yoksa ekranda görüntü yok cihaz o şekilde mi çalışmıyor.

Şimdi PLCnin datasheet kısmını inceledim eğer batarya bittiğinde 3 dk içerisinde pili değiştirmez isen yazılımı siliniyor imiş.Bende panelin yazılımı uçmuştu.

AR-GE amaçlı bu tip cihaz arıyordum.Devre şemasını çıkarıp tekrar faal hale getirebilirim diye düşünüyorum ama cihazı atolyemde incelemem gerek. İletişimde olduğunuz arkadaş cihazı şu an ne yapmış emekliye mi ayırmış.

X_menekse

Ağustos 02, 2022, 03:22:29 ös #8 Son düzenlenme: Ağustos 03, 2022, 08:09:37 ös X_menekse
2 cihazdada normal şartlarda ışık yok. panel tarafına 24 v manuel bağlandıgımızda menuler acılıyor ama start  acılmıyor. Plc silindiğini biliyoruz. asıl sorunumuzda bu.
5860 yada mt1700 bga sı olan arkadaslardan ricam bu bganın yedek plc yazılımı lazım

burakulusu

yazılımı bulabildinizmi? bende erve er-x5006c modeli var zm-r5860c yazılımı ile çözmüştüm sizinkinden tek farkı mikro ısı ayarı yok eğer soldaki bu ısı ayarı plc ile haberleşiyor ise uymayabilir gerekli dosyaları ekliyorum, içinde yüklemek için programı ve yaptıktan sonra yapmanız gereken bir ayarın bilgileride mevcut inşallah işinizi görür iyi çalışmalar.