Mart 28, 2024, 04:02:43 ös

Haberler:

Forumda paylaşılan bütün rar dosyaların parolası "bgaforum" dur.

BGA MCGS ekranlı

Başlatan sahin2, Kasım 22, 2021, 11:06:21 ös

« önceki - sonraki »

sahin2

Merhaba arkadaşlar. RD 5860 birebir benzeyen fakat üstünde hiç marka ve model bilgisi olmayan bga makinesinin yazılımı çöktü. Şu an sadece beyaz ekranda softvare nothing yazıyor. MCGS ekranlı bga makinesi olan arkadaşlar yazılım yedeğini paylaşabilir mi. Zamanında neden almadın derseniz çökene kadar yazılımın yedeğinin alındığını bilmiyordum. Hatta MCGS ekrana usb bağlandığını da bilmiyordum. USB girişi makinenin altında kalıyor. Görmek pek mümkün değil.

Crmci

Dfx diye bir marka var radex s2 gibi onlardan mı? Dfx ise bizde var yalnız  yedek neyle nasıl alınıyor?
 Birgün sana birgün ona vs herkes bu sorunu yaşıyor buyrun ne yapılacaksa detaylı yazın yapalım.

sahin2

Kasım 22, 2021, 11:40:32 ös #2 Son düzenlenme: Kasım 22, 2021, 11:54:01 ös sahin2
Öncelikle MCGS ekranın arkasında bir usb portu var. Bu porta fat32 formatlı bir usb bellek takın.

Cihazı açılırken ilk ekranda starting yazdığında ekranın herhangi bir yerine dokunun.
You are not allowed to view links. Register or Login

Böyle bir ekran gelecek. Burada File operations tıklayın

Sonraki ekranda Export project tıklayın

Son Ekranda USB Hard Disak seçin ve OK butonuna tıklayın.

USB bellekte mcgsbin klasörü oluşacak. Yaklaşık 8,5MB kadar. Bu dosya BGA cihazının sistem yedeği.

Cihazım sanırım radex s2. Nette resimlerine ve menüsüne baktım birebir aynı. Bu gün X-5001 yazılımını buldum. Yedek alıp yükledim. Ekran açtı menüler fakat cihazı starlamıyor. Sadece vakumu çalıştırıyor. Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.

Crmci

Geçince makina başına derhal söküp bakalım paylaşırım alınca.

Crmci

You are not allowed to view links. Register or LoginÖncelikle MCGS ekranın arkasında bir usb portu var. Bu porta fat32 formatlı bir usb bellek takın.

Cihazı açılırken ilk ekranda starting yazdığında ekranın herhangi bir yerine dokunun.

Böyle bir ekran gelecek. Burada File operations tıklayın

Sonraki ekranda Export project tıklayın

Son Ekranda USB Hard Disak seçin ve OK butonuna tıklayın.

USB bellekte mcgsbin klasörü oluşacak. Yaklaşık 8,5MB kadar. Bu dosya BGA cihazının sistem yedeği.

Cihazım sanırım radex s2. Nette resimlerine ve menüsüne baktım birebir aynı. Bu gün X-5001 yazılımını buldum. Yedek alıp yükledim. Ekran açtı menüler fakat cihazı starlamıyor. Sadece vakumu çalıştırıyor. Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.
x-5001 dediğiniz emrebil ustanın verdiği yazılım mı?

sahin2

Hayır. Burada X-5001 burada (Samsun) bir ustada vardı. Ondan yedekledim. Ama olmadı.

Crmci

You are not allowed to view links. Register or LoginHayır. Burada X-5001 burada (Samsun) bir ustada vardı. Ondan yedekledim. Ama olmadı.
Bu Emrebil ustanın verdiği radex s2

sahin2

Ustam Emrebil ustama ve size çok teşekkür ederim. BGA sorunsuz çalışıyor.

Crmci

You are not allowed to view links. Register or LoginUstam Emrebil ustama ve size çok teşekkür ederim. BGA sorunsuz çalışıyor.
Süreç-sonuç nasıl oldu, Emrebil ustanın verdiği uydu mu?
O resimlerdeki gibi import project den seçtin yükledin hepsi o kadar mı?

sahin2

Evet Emrebil ustanın verdiği klasörü import project den gösterip OK dedim. Yükleme tamamlandı. Restart dedim ve sistem tam olarak çalıştı. PID de hemen hemen tamam gibi. 5 dereceye kadar kalibre ettim. Aslında 5 dereceyi çok önemsemeyeceğim. Çok sağ olun. Sayenizde makine almaktan kurtuldum.

Crmci

Güle güle sağlıkla kullan kardeş,işte bilgiyi paylaşınca mutlulukda görüldüğü üzere çok da güzel paylaşılıyor.
Asıl EMREBİL ustaya teşekkür ederiz benden hızlı davrandı HIZIR gibi maşallah.

Özkan Öz

Selam arkadaşlar, bende de aynı sorun oluştu, cihazı Sinerji Grup tan almıştım, Easy-R5860C modelinin Yazılımı elinde olan varsa yardımcı olabilir misiniz?

Crmci

8gb 16gb ntfs fat32 vs ne taktıysam yukardaki gibi açıldı ama flash yok ortada görmüyor,yedek alamadım neyi yanlış yapıyorum?