Mart 29, 2024, 08:51:08 ös

Haberler:

Forumda paylaşılan bütün rar dosyaların parolası "bgaforum" dur.

Asus X555LD Bioslar

Başlatan HexfeT, Eylül 20, 2017, 05:19:18 ös

« önceki - sonraki »

sbabur

You are not allowed to view links. Register or LoginYou are not allowed to view links. Register or Login

Fan sorunu büyük ihtimalle kasa kodu-bios uyuşmazlığından olabileceği gibi vga çip ya da başka bir sorundan da kaynaklanıyor olabilir. Kasa koduna uygun biosu arşivimden paylaştım. Umarım sorunu çözer.

You are not allowed to view links. Register or Login

You are not allowed to view links. Register or Login biosu denedim fan hala son sürat çalısıyor
ÇIRAĞI OLMADIĞIN İŞİN USTASI OLAMAZSIN

HexfeT

You are not allowed to view links. Register or Login

Aynı biosa 2019 tarihli son resmi güncellemeyi (605) gömüp CleanME yaparak güncelledim. Dosyayı tekrar indirip bir de bunu deneyin.

Ayrıca kasa kodundan emin olmanız lazım. Asus kasalarda farklı yerde farklı kodlar yazabilir. Mesela bir yerde X555 yazarken başka bir yerinde K555 falan olmasın?
e-mail: You are not allowed to view links. Register or Login

sbabur

You are not allowed to view links. Register or Login fan kontrolü yaptım fan değiştirdim sorun aynı _fanpwm de sinyalleri görüyorum _fantaco da 3.8v gibi bir voltaj görüyorum kbcyide değiştirdim yine aynı sinyalleri görüyorum
You are not allowed to view links. Register or Login    buradaki işlemden dolayı bunu yaparmı acaba müsteri fan cok hızlı dönüyor şikayeti ile geri getirdi laptobu 

biz test yaparken hızlı dönüyor diye çok fazla üzerinde durmamıştık lakin sorun olarak geri geldi
ÇIRAĞI OLMADIĞIN İŞİN USTASI OLAMAZSIN

HexfeT

Şubat 27, 2023, 02:43:46 öö #18 Son düzenlenme: Şubat 27, 2023, 02:54:29 öö HexfeT
Makine termal bakıma geldiğinde fan zaten son sürat dönüyor muydu? Yoksa bakımdan sonra mı oldu?
32.768kHz kristalin iki bacağı arasında 10M direnç olması lazım. Yerinde ve sağlam mı?
Makine açmıyor diye IO değiştirmiş ve takılan IO ya uyumsuz yazılım atılmış, ya da hiç atılmamış olabilir mi? Takılan IO nun temas etmeyen bacağı olabilir mi?
CPU nun tam arkasında U5003 adlı termal sensör var. Sensör ve ona bağlı hatlardaki elemanlar sağlam mı?

fantaco da 3.8V olması normal değil. O noktada ölçülebilecek maks. gerilim 3.3V u geçemez. Osiloskop ile bakıldığında tepe değeri 3V civarı olan, fan hızıyla orantılı frekansta karedalga görülür.
e-mail: You are not allowed to view links. Register or Login