Mart 29, 2024, 01:13:03 öö

Haberler:

Forumda paylaşılan bütün rar dosyaların parolası "bgaforum" dur.

Dell ins N5050 DV15 HR Start almıyor, çözülmüş

Başlatan Sametbey67, Ocak 16, 2021, 01:01:04 öö

« önceki - sonraki »

Sametbey67

Start almıyor sorunu ile gelen makinede stby devresi TPS51123 5v ve 3,3v çıkışlar normal KBC 112 ve 115  3,3v var, 93 pin power buton çalışıyor. Voltaj bobinlerinde direnç ölçümü normal. Osilaskop ile  PCH HM üzerindeki clock generator X2101  32Khz osilator çalışmadığı tesbit edildi, KBC nin 75 pin de 32Khz olmayınca çalışmıyordu. PCH HM reball yapılarak sorun giderildi
You are not allowed to view links. Register or Login

Crmci

Merak ettim usta bu kadar ugraş vermişsin eline sağlık ücret ne kadar  alıyorsun bu tip arızada?

Sametbey67

her ne kadar 50 senelik tv servisi olsak da eskisi gibi işler olmayınca 2 - 3 senedir bir şeyler yapmaya çalışıyorum, genelde pc servisi arkadaşlar getiriyor, mosfet ve şarj entegresi gibi işlerde 150tl, böyle reball gibi işlerde 120tl civarı alabiliyorum.

smlkc

You are not allowed to view links. Register or LoginMerak ettim usta bu kadar ugraş vermişsin eline sağlık ücret ne kadar  alıyorsun bu tip arızada?

Siz nekadar alıyorsunuz bu tip arızalardan

mrtkts

You are not allowed to view links. Register or Loginher ne kadar 50 senelik tv servisi olsak da eskisi gibi işler olmayınca 2 - 3 senedir bir şeyler yapmaya çalışıyorum, genelde pc servisi arkadaşlar getiriyor, mosfet ve şarj entegresi gibi işlerde 150tl, böyle reball gibi işlerde 120tl civarı alabiliyorum.

120tl 220tl demek istediniz sanırım?

Sametbey67

mrtkts

You are not allowed to view links. Register or Logininşallah bir gün o da olur,

Anlıyorum ustam.
Kesinlikle o emeğin karşılığı 200₺ üstü.

shocan

2 yıl önce 50-120 arasıydı bazı arızalar. Simdi 150 bayi fiyatı. Oynanmış ve cok sıkıntısı olanlarda fiyat daha farklı. Ama artık biraz yükseltmek gerekiyor.
yanlış bildiğim olabilir, lütfen düzeltin.