Mart 28, 2024, 09:51:36 ös

Haberler:

Forumda paylaşılan bütün rar dosyaların parolası "bgaforum" dur.

FORUM ÜYELİĞİ HAKKINDA

Başlatan HexfeT, Mart 01, 2018, 12:12:05 öö

« önceki - sonraki »

HexfeT

Mart 01, 2018, 12:12:05 öö Son düzenlenme: Ocak 11, 2019, 11:11:31 öö HexfeT
Bir süredir foruma katılan yeni kullanıcıların üyeliklerini onaylamıyorum. 700 küsür onaysız hesap var. Bundan sonra kimin kim olduğunu bilmeden foruma üye kabul edilmeyecek. Ayrıca forumdan sıkça faydalandığı halde kimseye katkısı olmamış üyeler belli aralıklarla temizlenecek. Kalabalık olmak değil, nitelikli olmak önemli.

Firma adı ve adresi
Yetkili kişi ad-soyad-telefon

Bu bilgiler foruma üye olduğunuz mail adresiniz üzerinden bana iletilip doğrulanmadığı takdirde forum üyeliği onaylanmayacak.

e-mail: You are not allowed to view links. Register or Login

---------------------------------------------------------------------
11.01.2018 itibariyle konuyu güncelliyorum.

Bilgisayarcısından tut, kombicisi, televizyoncusu, elektrikçisine kadar her türlü servis işiyle uğraşan insanların büyük kısmı ahlaksız, kaypak, hırsız, bir halttan anlamaz ve afedersiniz yavşak!!! Zaman geçtikçe maalesef bende bu kanaat oluştu. Hem müşterilerine hem meslektaşlarına karşı çevirmediği dolap dümen kalmamış bir sürü adam var. Arkadaşının emanet ettiği malın içinden çalıp satarak servis düzen var. Bu kim diye profiline bakıyorsun, utanmadan sabah akşam dinden imandan, doğruluktan bahsediyor göt! İlginçtir defalarca düdüklendiği adama hala iş götüren ve aynı sofrada yiyip içende var. Mafyatik takılıp yanına aldığı üç-beş at hırsızı ile onun bunun iş yerini basmaya kalkan var! Gerekçesi; kendisinin içine sıçtığı makinenin sonraki gittiği yerde yapılması ve müşteriye malumat verilmesi.

Üzerine alınan varsa memnuniyetle üyeliğini silebiliriz. Birden fazla kişiden hakkında olumsuz malumat aldığım, piyasadaki pislik şahıslarla ahbaplığı olduğunu gördüğüm kişilerin üyeliğini sileceğim. Beş para etmez insanlara fayda sağlıyor olma ihtimalimiz sinirimi bozuyor. Mesela dün bir yakınıma gelen makineyi açtığımızda i7 işlemci ve discrete ekran kartı olması gereken kasadan i5 işlemci UMA ve ölü kart çıktı. Daha önce kime gittiğini sorduk. Ankara'da tanınan bir zat. Hakkında malumat topladım. Arkadaş yılların hırsızıymış meğer. Çalışarak değil çala çala ev araba yapmış. Hemen forumdan şutlandı.

Malzeme temini için hurda anakart bulamıyoruz. Birileri toplayıp hafif arızalı müşteri makinalarının kartlarıyla değiştiriyor. Satış sitelerindeki sayfalar dolusu sağlam anakart ilanı olanların sırrı bu sanırım.

Bundan sonra hakkında hatırı sayılır birilerinden referans olmadan üye onaylanmayacak. Burada amaç önüne geleni doldurup kazanç sağlamaya çalışmak değil. Bıraksak at hırsızı dolacak.
---------------------------------------------------------------------

ay_bulut

Güzel bir noktaya deyinmişsin erhan usta , eline sağlık. meslek dışında olan kişilerin verdiğimiz emekten faydalanmaları bizi mağdur ediyor.

Ucakbileti

Aynen, Doğru tespit. Benimde dikkatimi çeken bazı üyeler var ki sürekli bios ve şema isteyen ama hiçbir paylaşımda bulunmayan üyelerimiz var. Sanki bios ve schema arşivi yaparmış gibi bir hisse kapıldım. Kimse üstüne almasın ama bazı uyanık kiiler böyle forumlardan arşiv toplayıp site açıp bios schema You are not allowed to view links. Register or Login ben bazen bir schema için saatlerce Rus ve hindistan sitelerinde dolanıp ömür harcıyorum :(
Adminimizin kararı yerinde ve gerekli bence..Saygılar.
Emek Olmadan, Yemek Olmaz...!

apex

Öncelikle; bu kararı desteklediğimi belirtmek istiyorum.

Fakat; Konuları incelediğimizde genelde bios ve schema isteği yoğunlukta. Sadece cevap vermiş olmak için verilmiş cevaplar da ortada. Tahminlerden ziyade kişisel tecrübelerin ve deneyimlerin makul oranda paylaşımını yaparsak kanaatimce daha kaliteli paylaşım ortamı oluşacaktır.

İyi forumlar..

sonsuzbilgisayar

Mantıklı düşünmüşsün Erhan Bey. Destekliyorum
SONSUZ BİLGİSAYAR
Selami Batur
0216 499 29 34
0535 349 98 00
You are not allowed to view links. Register or Login

ozgur81

Aynen bende katılıyorum ve ayrıca bazen bazı arkadaşların yanlış ve garip tavsiyelerini düzeltmek için uzun yazılar yazıyorum. Zaten fark etmişsinizdir benim yazılarımı, üşenmeden uzun uzun izah ederek yazıyorum.

elektro230m

Çok mantıklı bir düşünce. Erhan Bey'e ekstra yük oluşturmasına rağmen, bu çabasından dolayı çok teşekkür ediyorum.

Semih01

Güzel düşünmüşsünüz bende destekliyorum erhan bey.

mrserbest

Gayet mantıklı hocam aslında firma olan ve olmayan ayrımı yapılıp sitede ona göre değişiklik yapılması daha mantıklı olur diye düşünüyorum firma bilgilerini ibraz edemeyen üyelerin önemli dosyalara erişimi kısıtlanması gibi

1deliye2rapor

Foruma üye olmayan Ziyaretci vatandaşların konuları okumasının engellenmesini talep ediyorum, nedenine gelince biz burada birbirine yardimci olmaya calısan arkadaşlar olarak yeri geliyor parayla alınamayacak bilgiler paylaşıyoruz, hepsi karşılıklı herkes bildiğini paylaşıyor burada ve bu bilgiler sayesinde paralar kazanıyoruz süphe yok, demem o ki bir arıza talebinde bulunuyoruz diğer ustalarımız fikirlerini beyan ediyorlar ziyaretci giriyor bilgiyi alıp gidiyor, istatistiklere baktığımda ziyaretcilerin birçoğu cözümlenmiş arıza baslıklarına bakmakta, You are not allowed to view links. Register or Login Erhan ustam , sen daha iyisini bilirsin bu konuda ama ilgilenmemiz lazım diye düşünüyorum. Saygılar iyi çalışmalar..
~ Bilgi Bilişim Sistemleri / RİZE

HexfeT

Temmuz 18, 2018, 07:13:55 ös #10 Son düzenlenme: Temmuz 18, 2018, 07:20:31 ös HexfeT
Forumu tamamen dışarıya kapalı hale getirmek doğru değil. Herkesin görmesini istemediğiniz bir şey yazıyorsanız ufak bir numara yapmak mümkün. Kritik bilgiyi "Bağlantı ekle" butonuna basıp URL tagları arasına alarak görünmesini engelleyebilirsiniz.

ozgur81

Temmuz 20, 2018, 01:30:13 öö #11 Son düzenlenme: Temmuz 20, 2018, 01:32:26 öö ozgur81
Erhan usta sizden ve forumdaki diğer benim gibi daimi arkadaşlardan ricam var, Bizler artık forumun daimi ve kalıcı üyeleriyiz ve bu forum bizim için gerçekten çok çok önemli, sebebi ise hepimizin ihtiyacı olan bilgiler dosyalar bioslar vs. hepsi altın değerinde ve birbirimize Türkiye'nin dört bir yanından bu sizin forum siteniz sayesinde dostluklar ve arkadaşlıklar sağlayarak birbirimize çok çok faydamız ve maddi gelirimiz oluyor. Fakat size şunu söyleyebilirim şuanda bir tek BGAFORUM sitesi kaldı diğer bir tane daha vardı o da yakın zamanda site hatası vermeye başlamış yada komple kapandı. Demem o ki bu sitenin kapanmaması için gücümüz yettiği kadar maddi manevi ne lazımsa özelden veya açıktan bizlere iletin lütfen elimden geleni yapmaya hazırım ben kendi adıma, yeter ki bu kadar üyesi ve bilgisi olan ustalarımızla sürekli iletişim halinde kalalım. Diğer arkadaşlardan da aynı tavrı bekliyorum :) Teşekkürler.

Semih01

You are not allowed to view links. Register or Login
Erhan usta sizden ve forumdaki diğer benim gibi daimi arkadaşlardan ricam var, Bizler artık forumun daimi ve kalıcı üyeleriyiz ve bu forum bizim için gerçekten çok çok önemli, sebebi ise hepimizin ihtiyacı olan bilgiler dosyalar bioslar vs. hepsi altın değerinde ve birbirimize Türkiye'nin dört bir yanından bu sizin forum siteniz sayesinde dostluklar ve arkadaşlıklar sağlayarak birbirimize çok çok faydamız ve maddi gelirimiz oluyor. Fakat size şunu söyleyebilirim şuanda bir tek BGAFORUM sitesi kaldı diğer bir tane daha vardı o da yakın zamanda site hatası vermeye başlamış yada komple kapandı. Demem o ki bu sitenin kapanmaması için gücümüz yettiği kadar maddi manevi ne lazımsa özelden veya açıktan bizlere iletin lütfen elimden geleni yapmaya hazırım ben kendi adıma, yeter ki bu kadar üyesi ve bilgisi olan ustalarımızla sürekli iletişim halinde kalalım. Diğer arkadaşlardan da aynı tavrı bekliyorum :) Teşekkürler.

Kesinlikle katılıyorum maddi manevi yanınızdayım erhan bey.

mrserbest

sitenin ister istemez giderleri mevcut bizimde maddi olarak katkıda bulunmamız gerekiyor tüm yük 2 kişide olması yalnış bağış fonu altında transfer yapılabilir forumdaki diğer meslektaşlarında bağış yapacağından şüphem yok

CRM

Bana bir kac defa mesajlar geldi uyelik onaylanmiyor.
Bununla ilgilense iyi olur.
DIACOM Computer Service (by CRM)
Job: Senior Technician
YouTube Channel: CRM
Contact me: You are not allowed to view links. Register or Login
Web site: You are not allowed to view links. Register or Login
Forum: You are not allowed to view links. Register or Login