Nisan 25, 2024, 04:09:40 ös

Haberler:

Forumda paylaşılan bütün rar dosyaların parolası "bgaforum" dur.

El Yapımı BGA REWORK

Başlatan bygamer, Şubat 01, 2023, 07:32:07 ös

« önceki - sonraki »

mrtkts

You are not allowed to view links. Register or Login
You are not allowed to view links. Register or LoginVusal ustanın kanalında anlattığı bir videosu var. Onu izleyebilir, oradan bir şeyler türetebilirsin.
Temelde rex c300 ile alt infraredi kontrol ediyor, üst kısımda da çipe termokupl monte eder çip ısısını takip edersin. rex c300'ü takım olarak termokupl vs satıyorlar aliexpresste. sen ek olarak çip için You are not allowed to view links. Register or Login bir termokupl alırsın. 

Aşağıdaki resme benzer bir aparat da gerekebilir kartı germek için.

vusal ustamı severek izliyorum çok değerli güzel şeyler paylaşıyor biraz azeri diline hakim olsam süper olacak da bu tamir kursuda satıyor onun gibi bir kurs alsam güzel olacak ama bu işin şeyi tecrübe çevre ve pratik olduğunu duydum ve anladım.

bu gerdirme aparatını nerden bulabilirim

aliexpress'de var.

1680TL'ye geliyor toplam: You are not allowed to view links. Register or Login

teşekkür ederim ır lamba fikrine ne dersiniz ustam peki
Yani alttan ısıtma için zaten mecburen ır ısıtma olacak. Bu seramik ya da lamba olabilir tabi ama seramik daha doğru olur herhalde. Sonuçta amaç kartın her yerini eşit derecede kademeli olarak ısıtmak.

bygamer

You are not allowed to view links. Register or LoginVusal ustanın kanalında anlattığı bir videosu var. Onu izleyebilir, oradan bir şeyler türetebilirsin.
Temelde rex c300 ile alt infraredi kontrol ediyor, üst kısımda da çipe termokupl monte eder çip ısısını takip edersin. rex c300'ü takım olarak termokupl vs satıyorlar aliexpresste. sen ek olarak çip için You are not allowed to view links. Register or Login bir termokupl alırsın. 

Aşağıdaki resme benzer bir aparat da gerekebilir kartı germek için.

vusal ustamı severek izliyorum çok değerli güzel şeyler paylaşıyor biraz azeri diline hakim olsam süper olacak da bu tamir kursuda satıyor onun gibi bir kurs alsam güzel olacak ama bu işin şeyi tecrübe çevre ve pratik olduğunu duydum ve anladım.

bu gerdirme aparatını nerden bulabilirim

aliexpress'de var.

1680TL'ye geliyor toplam: You are not allowed to view links. Register or Login

teşekkür ederim ır lamba fikrine ne dersiniz ustam peki
Yani alttan ısıtma için zaten mecburen ır ısıtma olacak. Bu seramik ya da lamba olabilir tabi ama seramik daha doğru olur herhalde. Sonuçta amaç kartın her yerini eşit derecede kademeli olarak ısıtmak.

aynen ustam üstten de herhangi bir hava vursak olmaz mı ?
Sınıf Öğretmenliği mezunu aynı zamanda bilgisayar, cep telefonu ve diğer elektronik kart tamiri yapmaktayım. Hala öğrenmeye açım.

bygamer

bunu alıp benim makline veya sıcak hava tabancası ile hava vurup sökim diyorum ne dersiniz ustam
Sınıf Öğretmenliği mezunu aynı zamanda bilgisayar, cep telefonu ve diğer elektronik kart tamiri yapmaktayım. Hala öğrenmeye açım.

bygamer

veya bu daha iyi ama fiyatı yok :)