Nisan 20, 2024, 01:26:31 ös

Haberler:

Forumda paylaşılan bütün rar dosyaların parolası "bgaforum" dur.

LG LP156WF4-SPL1 Edid Bios

Başlatan dogu06, Mayıs 15, 2022, 10:04:53 öö

« önceki - sonraki »

dogu06

Selâm ustalar acil bios lazım yardımcı olursanız hoşnut olurum.

linux2ex

You are not allowed to view links. Register or LoginSelâm ustalar acil bios lazım yardımcı olursanız hoşnut olurum.

You are not allowed to view links. Register or Login

denermisin ustam

dogu06

Mayıs 15, 2022, 05:10:07 ös #2 Son düzenlenme: Mayıs 15, 2022, 05:12:23 ös dogu06
You are not allowed to view links. Register or LoginSelâm ustalar acil bios lazım yardımcı olursanız hoşnut olurum.

denermisin ustam

Ustam dosya boyutu aynı değil. Aradığım bios 1 kb sizin gönderdiğiniz 256 b maalesef kullanamayacağım.

linux2ex

denermisin ustam

Ustam dosya boyutu aynı değil. Aradığım bios 1 kb sizin gönderdiğiniz 256 b maalesef kullanamayacağım.

tabiki sizin tercihiniz. bir klasör içine atıp dosya boyutuna baktığınızda 1kb gösterdiğini göreceksiniz 1kb yazan panel dosyalarına sağ tuş yapıp baktığınızda 256bayt yazdığını görebilirsiniz. panel üzerinden okutmuş olduğunuz dosyada aslıda aynı durumda. bu dosya panelin datasheetindeki son sayfalardan oluşturuldu.

dogu06

denermisin ustam

tabiki sizin tercihiniz. bir klasör içine atıp dosya boyutuna baktığınızda 1kb gösterdiğini göreceksiniz 1kb yazan panel dosyalarına sağ tuş yapıp baktığınızda 256bayt yazdığını görebilirsiniz. panel üzerinden okutmuş olduğunuz dosyada aslıda aynı durumda. bu dosya panelin datasheetindeki son sayfalardan oluşturuldu.

Ustam datasheet üzerinden kontrolünü yaptım aynı sorun o kısımda yok. Alt kısımdaki kodlarda sorun vardır diye bios aradım bulamadım elimde aynı model lakin son kodu H1 olan başka panelin biosunu alıp olasılıkları denedim olmadı. Paneldeki arızayı daha önce farklı bir panelde çözmüştüm ne yaptığımı hatırlayamadığım için her şeyi deniyorum. Arıza ekran hafif mavi tonda görüntü veriyor daha önceki görüntü ekranda arka planda kalıyor bir süre sonra siliniyor. Bazen düzeliyor nadir olsa da fakat genel olarak arızalı durumda çalışıyor. Bios dosyasını ekliyorum belki sağlamdır daha sonra lazım olabilir. İlgine alakana teşekkür ederim esen kalın.