Nisan 16, 2024, 02:37:18 ös

Haberler:

Forumda paylaşılan bütün rar dosyaların parolası "bgaforum" dur.

Notebook Fan Yağlama

Başlatan bygamer, Ağustos 25, 2023, 06:57:52 ös

« önceki - sonraki »

emrebil

You are not allowed to view links. Register or Login
You are not allowed to view links. Register or LoginSoğutucu blok arızalı olabilir.Fluxu kopan yüzeye sürüp ayağı otutturup etrafa lehim dolaştırmak lazım.

lehim tutucak bakır zemin yuva altında kalıyor yani yeşil boyaya denk geliyor yuva dışı. Nasıl olur bilmiyorum.
her kırıldığında öyle yapıyorum oluyor zaten başka şekil işlemler yanlış

resimde görüldüğü üzre dışarıdaki kalan kısım yeşil boyalı yaz kazıyacağım ya da fazla lehim dışarıda kalıp bırakacağım nasıl yapcağım? Sizin yaptığınız bir örnek var mı ?
yarın unutmassam atarım hiçbiryeri kazımadan vida yuvasının etrafını bol lehim ile dolduracağız

burak.mvl

You are not allowed to view links. Register or Loginbiraz geç oldu kusura bakma ama sökülmüyor sandığımız fanlar sökülüyor ama fanların göbeğindeki yukarlak mile yiv gibi bişey açmışlar o yüzden çok zor çıkıyor tam ortasına iki taraflı cımbızı yerleştiriyorum yavaşca oynatınca biraz zorluyorum çıkıyor çıkmama sebebi yağsız kaldığı için sıkışıyor wd-40 gibi bişey sıkarsanız işiniz kolaylaşır

ustam hiç denemedim kırılır diye korkudan zorlamadım ama şu sprey işini yaptım ve hırıltı kesti

ek bilgi olarak nadir modellerde çıkmıyor fan çok yağsız kaldığında ve içine toz çektiğinde çıkarması daha zor oluyor wd40 kullanıyorum tam göbeğine sonrasıda çımbızla çımbızla zorladığım zaman kesin çıkıyor
milin girdiği yeri iyice temizliyorum elinde ne varsa alkol vs gibi orasından çamur gibi bişey çıkıyor çoğu zaman sonrasında ince bir damla yağ damlatıyorum geri dönüş olmadı diyebilirim gözden çıkardığın bir iki fan varsa tecrübe amaçlı sökmeyi dene sonrasında mantığını anlarsın