Nisan 17, 2024, 12:00:22 öö

Haberler:

Forumda paylaşılan bütün rar dosyaların parolası "bgaforum" dur.

halojensiz flaks nedir? bilgi danışma

Başlatan shocan, Nisan 12, 2021, 09:56:01 ös

« önceki - sonraki »

shocan

merhaba, herkese hayırlı işler.
nette gezinirken linkteki flakstan gördüm.
kullanan yada ne olduğunu tam bilenler vardır illaki.
halojensiz flaks farkı nedir? çok gerekli midir?
birde araştırdığım, son kullanma tarihleri kısa.
şimdiden teşekkür ederim.

You are not allowed to view links. Register or Login
yanlış bildiğim olabilir, lütfen düzeltin.

1deliye2rapor

Ustam bu tarz kimyasallar ısıyla birleştiğinde ortaya dumanla birlikte zehirli gazlar çıkarır, halogen free ibaresi burada bu flux dumanının daha az zehirleyici olduğunu söylüyor.  Flux kullanan ustalarımıza şiddetle duman emici tavsiye ediyorum halogen free de olsa uzun vadede solunduğunda insan sağlığına fazlasıyla zararlı.
~ Bilgi Bilişim Sistemleri / RİZE

shocan

tamir işlerinde sıkıntı yapmayacağını düşünerek bunu sipariş veriyorum artık.
tek sıkıntısı kısa süreli kullanımı varmış. çabuk bozuluyormuş. SKT biraz sorun olabilir.
gelsin test etmiş oluruz en azından.

1deliye2rapor

Nisan 13, 2021, 03:03:22 öö #3 Son düzenlenme: Nisan 13, 2021, 11:49:44 öö 1deliye2rapor
Ustam SKT aman aman önemli değil önemli olan orjinal olması ve sıcakta durmaması. halogen free etiket herkes vurabilir. Orjinal olup olmadığını seffaflığı ve kokusundan anlayabilirsiniz . Zamanında çinden orjinal almıştım günlük işlerimde bu fluxi kullanıyorum duman ve koku neredeyse hiç yok tavsiye ederim.

Bozulmamasını istiyorsanız fluxı şırıngaya çekin geri kalanını buzdolabında ya da serin bir yerde muhafaza edin.
~ Bilgi Bilişim Sistemleri / RİZE

shocan

Teşekkürler ustam, gelsin de bakalım. Önceki mavi kapaklı amtech. Hurdalardan birinin üstünde ikisinide ayni anda denerim.

shocan

ürün geldi ama normal olandan geldi.
satıcı firma ile konuştum. ilan yanlış, hemen kaldırıyoruz dedi.
başka arkadaş buradan bakıpta sipariş vermesin diye yazma gereği duydum.
para iadesi yada başka ürün ile anlaştık :)

Crmci

Şu ana kadar kimsede duman emici görmedim kimse bilmiyor zararlı mı değil mi içinde ne var.
 Bir ara çok aradım bu flux nelerden yapılıyor diye birşey bulamadım.Eskiden tinerle eritilmiş koyu reçine kullanırdım.
 Reball yaparken vs elimize bulaşıyor illaki biryerde ya duman ya direkt maruz olunuyor.
 Detaylı bilen varsa uyarsın en azından yeni gelen genç ustalar tedbir alır.

shocan

burada konusu var, güzel anlatım.

ay_bulut

AMTECH NC-559-ASM-UV(TPF) FLUX
Bu flux tan daha önce aldım. Çok kaliteli orjinal ürün
atom bilgisayardan almıştım. Şuan kalmamış

Bire bir aynısı yakın zamanda alan varmı ?

shocan

orjinalliğinden emin değilim :D

ay_bulut

Nisan 22, 2021, 02:17:39 öö #10 Son düzenlenme: Nisan 22, 2021, 02:20:19 öö ay_bulut
You are not allowed to view links. Register or Loginorjinalliğinden emin değilim :D

Bu TPV ustam , benim aradığım TPF , ne anlama geldiğini bilmiyorum ama, gercekten  çok iyi. TPF olanı hiç bir yerde bulamadım.

Edit : kutu resimde de TPF Yazıyor. Hangisi doğru anlamadım. Yarın sormak lazım. efetek ten çok chip aldım. Sorun çikmadı orjinal yaziyorsa orjinaldır diye tahmin ediyorum.

bygamer

You are not allowed to view links. Register or LoginUstam SKT aman aman önemli değil önemli olan orjinal olması ve sıcakta durmaması. halogen free etiket herkes vurabilir. Orjinal olup olmadığını seffaflığı ve kokusundan anlayabilirsiniz . Zamanında çinden orjinal almıştım günlük işlerimde bu fluxi kullanıyorum duman ve koku neredeyse hiç yok tavsiye ederim.

Bozulmamasını istiyorsanız fluxı şırıngaya çekin geri kalanını buzdolabında ya da serin bir yerde muhafaza edin.

ustam merhaba şırınga aldım flux sürdüm ama sıkarken çıkmıyor özel bir yöntemi mi var acaba
Sınıf Öğretmenliği mezunu aynı zamanda bilgisayar, cep telefonu ve diğer elektronik kart tamiri yapmaktayım. Hala öğrenmeye açım.