Nisan 20, 2024, 08:17:35 öö

Haberler:

Forumda paylaşılan bütün rar dosyaların parolası "bgaforum" dur.

130W - 90W Adaptor Sorunu

Başlatan mustafaduz81, Şubat 28, 2021, 07:21:01 ös

« önceki - sonraki »

mustafaduz81

Şubat 28, 2021, 07:21:01 ös Son düzenlenme: Şubat 28, 2021, 07:25:17 ös mustafaduz81
Sa.
Herkese hayırlı işler.

Dell 7577 Gaming Notebook'da orjinal Adaptoru 130W ve bu makinede 130W star alıyor fakat 5-10 sn sonra gücü kesiyor.(3V-5V Always sabit kalıyor ).Fakat baska bir dell makinede (Del 3521) bu 130W Adaptor sorunsuz çalışıyor.
Del 7577 Gaming Notebook ise 90W adaptorde start alıyor ve görüntü var.Fakat CPU performansı %28'den yukarı cıkmıyor.(Aida64'de)

Tecrübeli ustalardan yardım rica ederim .
Teşekkürler.
Hayırlı işleriniz olsun.

Sametbey67

teorik dell adatör şeması, primer ve sekonder kısımdaki uf kapasitorleri değiştirini 2SD2501 programlı chip i kontrol edebilirsiniz.

You are not allowed to view links. Register or Login

mustafaduz81

baska makinede düzgün çalışan 130W adaptorü taktıgımda da yine aynı sorun oluyor..
Adaptor iç kısmı ile ilgili değil bu sorun

Sametbey67

Şubat 28, 2021, 08:15:02 ös #3 Son düzenlenme: Şubat 28, 2021, 08:23:41 ös Sametbey67
Adaptor girişi ortadaki iğne pin adaptor bilgisi için. IO ile haberleşir, adaptor içindeki chip ( transistor şeklinde ) uygun veri alamazsa düzgün çalışmayabilir. bu anakart üzerindeki ADP_ID girişinden de olabilir.

CRM

DIACOM Computer Service (by CRM)
Job: Senior Technician
YouTube Channel: CRM
Contact me: You are not allowed to view links. Register or Login
Web site: You are not allowed to view links. Register or Login
Forum: You are not allowed to view links. Register or Login

smlkc

Usta aynı sorun bende bir başka dell modelinde var orijinal adaptör ile çalıştırmama rağmen adaptörü görmüyor. herşey kontrol edildi ancak sorun devam ediyor. Bendeki makinanın IO entegresi MEC1404NU. Sipariş ettim yarın elimde olur değiştirip bilgilendiririm

Dreamer_x_x

You are not allowed to view links. Register or LoginUsta aynı sorun bende bir başka dell modelinde var orijinal adaptör ile çalıştırmama rağmen adaptörü görmüyor. herşey kontrol edildi ancak sorun devam ediyor. Bendeki makinanın IO entegresi MEC1404NU. Sipariş ettim yarın elimde olur değiştirip bilgilendiririm

Abi io değiştirince düzeldi mi sorunun ?

smlkc

10 dk kadar oldu değiştireli sorun çözülmedi çalışıyorum üstünde

smlkc

Sorun çözüldü...

İlk resimdeki PQ6 arızalı FDV301N_G yerine 2N7002 takılarak sorun giderilmiştir.

FDV301N_G Drain ile Gate arasında diod kademesinde 790 değer gösteriyor kısadevre değiil ama gate anahtarlama yapmadığından PSID sinyali mosfet üstünden geçmediğinden sistem şarj aletini görmüyor.

mustafaduz81

Usta bendeki sorun Bq24780s değiştirerek düzeldi.(Bendeki Dell 7. nesil Notebook. Lenovo 7. nesil ve Asus 7.Nesil anakartlar da 24780 görüyorum hep.Bu nesilde cok karsılasıcaz gibi:))

Sistem su an Orjinal 130W adaptor ile adaptor uyarısı vermeden çalışıyor, batarya dolduruyor ve CPU performansı %100 'e cıkıyor.

ilgilenen tüm ustalara teşekkürler.hayırlı işler.