Mart 28, 2024, 02:06:28 ös

Haberler:

Forumda paylaşılan bütün rar dosyaların parolası "bgaforum" dur.

TOSHIBA C850 UMA ENABLE

Başlatan smlkc, Ocak 26, 2020, 09:37:44 ös

« önceki - sonraki »

tipoti

Kasım 15, 2021, 05:17:11 ös #105 Son düzenlenme: Kasım 15, 2021, 05:19:44 ös tipoti
selamlar ,
kart tek bioslu model
ilk yaptığım hata jumper olarak atılan hatta hiç voltaj yoktu. Gpu pwm altındaki kesilecek yolu keserken hemen yanından geçen hattıda kesmişim çünkü onu düzelttim 1.1 volt geldi.
tabi cihaz 0,20 yapıp reset atıyordu sonrasında ISL nin 40. pin ile gnd arasına 3.7k lık bir direnç ekledim.
şuanda 0.90 amper çekiyor görüntü yok. 1 saattir uğraşıyorum başka birşey bulamadım.
hm nin altına 3k atmıştım değiştirdim 2k ya düşürdüm direnci yine olmadı.

smlkc

You are not allowed to view links. Register or Loginselamlar ,
kart tek bioslu model
ilk yaptığım hata jumper olarak atılan hatta hiç voltaj yoktu. Gpu pwm altındaki kesilecek yolu keserken hemen yanından geçen hattıda kesmişim çünkü onu düzelttim 1.1 volt geldi.
tabi cihaz 0,20 yapıp reset atıyordu sonrasında ISL nin 40. pin ile gnd arasına 3.7k lık bir direnç ekledim.
şuanda 0.90 amper çekiyor görüntü yok. 1 saattir uğraşıyorum başka birşey bulamadım.
hm nin altına 3k atmıştım değiştirdim 2k ya düşürdüm direnci yine olmadı.

Bu biosu yükle dene

You are not allowed to view links. Register or Login

Crmci

ISL nin 40. pin ile gnd arasına 3.7k değil 4.7k olacak..alakası olur mu bilmem ama denersin.

sbabur

boot almama sorunu kesinlikle hm midir

2 bioslu model ve umaya cevrildi tek seferde açıldı ama boot etmiyor
ne flas bellekle nede disk ile boot edilmiyor ama takılan cıhazları görüyor
ÇIRAĞI OLMADIĞIN İŞİN USTASI OLAMAZSIN

X_menekse

belki saçma bir soru olacak ama uefi modda değilsiniz değil mi?
eğer bunun elediysek sorununuz iki sebepten birisinde
biostausb bellek veya harddisk görüyorsa boot alırken sorun yaşıyorsanız en basta çift biosu tek bioslu versiyona çevirmeli ve 4mb lık tek uma biosunu atmalısınız.
eğer bios atmanıza rağmen çözüme kavuşmazsanız ozaman boot sıkıntısının hmden kaynaklandığını söyleyebiliriz
------Muhtemelen elimde bir havyayla yaşlılıktan öleceğim!!!!------

sbabur

You are not allowed to view links. Register or Login cevabınız için teşekkür ederim
sorun aynen saçma olan gpt disk biçimi ile alakalı çıktı
sürekli kullandığım 128gb lik izmir teknik destek flasımla atıyordum bu makinede flashdan boot etmedi
ilerleyen saatlerde başka bir flash belleğe mbr olarak win yazarak denedim oldu
aslında beni yanıltan sürekli kullandığım flashı tanımamasıymış boot ekranında flash göryor lakin boot etmiyordu.
başka bir düşük boyutlu flash kullanınca sorunçözülmüş oldu

teşekkür ederim
ÇIRAĞI OLMADIĞIN İŞİN USTASI OLAMAZSIN

sahin2

Herkese hayırlı işler. UMA yaptıktan sonra beyaz ekran sorunu var. Ekran kodum LTN156AT24. Panele yazılım attım. Farklı kablo ile denedim ama ekranda backlight var, görüntü yok. Elimde üç adet çizik ve lekeli ekran var. Bu üç ekranda görüntü var. Beyaz olan panel orijinal ekranı ve başka pc de çalışıyor. Daha önce de aynı sorunla karşılaştım. O zaman elimde ekran vardı, ekranı değiştirdim. Ama şu an takıldım kaldım. Çözüm önerisi verebilecek olan var mı.

smlkc

sahin2

Aralık 18, 2023, 10:26:59 ös #113 Son düzenlenme: Aralık 19, 2023, 12:24:50 öö sahin2
lcd vcc 3.3V. Bir ayrıntı daha var. Bios pilini söktüğümde otomatik start alıyor. İlk ekran var. Press F2 key to...    yazan. O ekranda görüntü parazitli olarak geliyor. F2 ye basıp kapatıp açtığımda  sadece backlight var.

Crmci

Parazit genelde soketden olur,lvds kablo soketini selülozik tiner ile silin,başka ekranlarda sorun yoksa başka ekran taksan ustam? Yani üzmesen kendini.
Bu seride cmos pil olmazsa start alır o arıza değil.

Crmci

You are not allowed to view links. Register or Loginboot almama sorunu kesinlikle hm midir

2 bioslu model ve umaya cevrildi tek seferde açıldı ama boot etmiyor
ne flas bellekle nede disk ile boot edilmiyor ama takılan cıhazları görüyor
Cd ile deneyin bazı cihazlarda oluyor,hp62 de dahil.

Oktay34

Şubat 21, 2024, 11:56:28 ös #116 Son düzenlenme: Şubat 23, 2024, 03:34:44 ös Oktay34
Kolay gelsin arkadaşlar.işlemleri yaptım,çift biostan teke düşürdüm,çalışıyor fakat lcd de back light ve görüntü yok. bobinden jumper olarak çekilen yerde voltaj yok ,o hatta harici 0.9 volt verince de değişen birşey olmadı

Crmci

Ustam tps1225c ısınıyor ise değiştir,birde kesilecek yol vardı onuda tekrar kontrol et.

Oktay34

You are not allowed to view links. Register or LoginUstam tps1225c ısınıyor ise değiştir,birde kesilecek yol vardı onuda tekrar kontrol et.

1225 değişti,herşey kontrol edildi ama görüntü yok,cihaz iade edildi