Mart 28, 2024, 06:06:51 ös

Haberler:

Forumda paylaşılan bütün rar dosyaların parolası "bgaforum" dur.

ACER 5742 KAPANMA SORUNU.FARKLI BİOSLARA RAĞMEN ARIZA DEVAM EDİYOR

Başlatan oceks, Ocak 16, 2020, 07:47:17 ös

« önceki - sonraki »

oceks

herkese kolay gelsin,Acer 5742 New71 la-5893p anakart kullanıyor. 4 dakika 50 sn de kapanma sorunu var.Bios-kbc  1.23 yazıldı,2 kere cleanme bios yazıldı,orjinal siteden 1.27,1.30 versiyon bioslar yazıldı..sorun devam ediyor.Kapanma süresi hep aynı olduğu için başka bir şey aklıma gelmiyor.Alternatif çözüm önerisi olan var mı..teşekkürler

Computer_master

Merhaba; öncelik ile cpu değiştirmeni öneririm  Daha önce paylaştığım arkadaşlarımda sorun ortadan kalktı umarım işine yarar 3 adet bios bir adet kbc var içinde hangisi hatırlamıyorum dene biri olucak kolay gelsin.

You are not allowed to view links. Register or Login
~~Computer Master~~

oceks

You are not allowed to view links. Register or LoginMerhaba; öncelik ile cpu değiştirmeni öneririm  Daha önce paylaştığım arkadaşlarımda sorun ortadan kalktı umarım işine yarar 3 adet bios bir adet kbc var içinde hangisi hatırlamıyorum dene biri olucak kolay gelsin.

Cpu değişti,gönderdiğiniz bioslar yazıldı ama değişen birşey yok..Tekrardan süre tuttum işletim sistemi olsun olmasın her seferinde 4 dk 57 sn de kapatıyor

mert şener

Önce şu biosu kbc bios ile birlikte yazar mısınız bios pili sökülü iken bir ustam.Olmazsa lan entegresini(Broadcom marka) söküp çalıştırın cihazı.Lm393 ün çevresindeki direnç,kapasitör vs lehimlerini tazaleyin.Son olarak cihazı uzay montaj halinde çalıştırıp ekran kartı veya güney köprüsünde aşırı bir ısınma var mı bakın.Özellikle hm55 e bakın.

oceks

You are not allowed to view links. Register or LoginÖnce şu biosu kbc bios ile birlikte yazar mısınız bios pili sökülü iken bir ustam.Olmazsa lan entegresini(Broadcom marka) söküp çalıştırın cihazı.Lm393 ün çevresindeki direnç,kapasitör vs lehimlerini tazaleyin.Son olarak cihazı uzay montaj halinde çalıştırıp ekran kartı veya güney köprüsünde aşırı bir ısınma var mı bakın.Özellikle hm55 e bakın.

ustam sorun çözüdü.başka anakarttan bios ve kbc chipini söküp Computer_master ustamın gönderdiği bioslardan clean me v1 olanı yazdım şuan sorunsuz çalışıyor.yardımlarınız için teşekkür ederim.

sector77

Teavelmate 5742 nın la-5892p rev 1.0 kartı var plt_rst yok hm değişti 5dk çalışıp kapanıyor du bir çok me bios denedim olmadı oceks ustanın dediği gibi computer_master ustamın paylaştığı v1 olan biosu yazınca sorun giderildi teşekkür ederim
Not; computer_master ustamın paylaştığı la-5891p bios ama uyuyor.
Computer Repair Center
CRC

sonsuzbilgisayar

You are not allowed to view links. Register or LoginMerhaba; öncelik ile cpu değiştirmeni öneririm  Daha önce paylaştığım arkadaşlarımda sorun ortadan kalktı umarım işine yarar 3 adet bios bir adet kbc var içinde hangisi hatırlamıyorum dene biri olucak kolay gelsin.

uSTAM V1 MODELİNİ KURDUM ÇALIŞTI. TEŞEKKÜR EDERİM. KAPANMA SONA ERDİ.
SONSUZ BİLGİSAYAR
Selami Batur
0216 499 29 34
0535 349 98 00

sonsuzbilgisayar

USTAM LİNK ÖLÜ. DAHA ÖNCE YEDEĞİNİ ALMAMIŞIM. RİCA ETSEM LİNK EKLERMİSİN.
SONSUZ BİLGİSAYAR
Selami Batur
0216 499 29 34
0535 349 98 00

DUNC4N

buyrun bunu deneyin isterseniz.

Acer Aspire 5742G
NEW71 LA-5893P
bios ver. 1.29 dump 4MB
---------------------------------------------------------------------

uymazsa

sonsuzbilgisayar

You are not allowed to view links. Register or Loginbuyrun bunu deneyin isterseniz.

Acer Aspire 5742G
NEW71 LA-5893P
bios ver. 1.29 dump 4MB
---------------------------------------------------------------------

uymazsa

ustam bu linkler de ölü
SONSUZ BİLGİSAYAR
Selami Batur
0216 499 29 34
0535 349 98 00

omer1254

megabilisim

ustam rica etsem link yenileyebilir misin?
Bir mum diğer mumu tutuşturmakla ışığından bir şey kaybetmez.

Crmci

Buyrun deneyin ustam
Acer Aspire 5742G
LA-5894p REV:1.0

dundarpc

You are not allowed to view links. Register or LoginYou are not allowed to view links. Register or Login
bitek sizin link aktif. ondada rar şifresi var.