Mart 28, 2024, 10:26:14 ös

Haberler:

Forumda paylaşılan bütün rar dosyaların parolası "bgaforum" dur.

DELL Inspiron 15 3543 Bios (FX3MC)

Başlatan HexfeT, Eylül 16, 2017, 03:27:38 öö

« önceki - sonraki »

HexfeT

DELL Inspiron 15 3543 Bios

Anakart: Cedar 13269-1 FX3MC Rev:A00 CleanME ---> You are not allowed to view links. Register or Login
Forumda paylaşılan bütün rar dosyaların parolası "bgaforum" dur.
e-mail: You are not allowed to view links. Register or Login

akdenizmustafa

görüntü vermeyen bir makinada denedim 3542 model anakart aynı ekran kartlı model ram hatası veriyor elinizde başka bios varmıdır?

İlker79

çalışan anakarttan alınmıştır buyrun

You are not allowed to view links. Register or Login

akdenizmustafa

ekran nvidia ekran kartlı değil mi ?

İlker79

akdenizmustafa

ram voltajları çıkıyor ama 4 bip memory write hatası veriyor 5 tane ddr3L ram denedim

berkcan

You are not allowed to view links. Register or Login bunu bi deneyin

akdenizmustafa

4 bip devam ama 40 sn bekliyor hatayı vermek için

berkcan

Ocak 05, 2018, 04:58:29 ös #8 Son düzenlenme: Ocak 05, 2018, 05:00:33 ös berkcan
cihazda başka bi sıkıntı olabilir o zaman pu5102 yi kontrol edin tüm gelen ve giden voltajlar sağlam mı sonucu buraya yazın yardımcı olmaya çalışalım eğer bu entegre sağlamsa sorun işlemciye gider o da gömülü işlemci tamiri sıkıntılı ve pahalıya patlayabilir

GooFy560

Şubat 03, 2018, 04:24:48 öö #9 Son düzenlenme: Şubat 03, 2018, 04:26:25 öö GooFy560
Aynı anakartta 4 bip hatası vardı bios yazdım uğraştım olmadı kenara bıraktım bizim eleman abi açtım format attım çalıştı bu makine dedş nasıl olur bakalım dedim sabah açtı ama açılmadı sonra söktüm herhalde bi yerde soğuk lehim var dedin ama bulamadım neyse bende kenara koydum tekrar denedim bi süre sonra gerçekten açıldı format atmaya çalıştım hata verdi aç kapa yaparken gene görüntü gitti 4 bipe düştü başka ddr3 ram denedim olmadı aynı ramdan buldum taktım çalıştı tahminimce 4 bip hatasını ramdan yapıyor hatta sonra kendi ramını inceledim tam sarı pinlerin önündeki dirençlerden birinin ayağı oksit yapmış söktüm temizledim direnci yerine taktım smdi tıkır tıkır çalışıyor ama win7 usb 3.0 driver kurarken kitliyor win10 kurup deneyeceğim bakalım.

Veriform

Hexfet kardeşimin paylaştığı bıos yazdım  bendeki sorun bıos'ta  bulunan password problemiydi password iptal oldu yanlız fan anlamsız şekilde hiç durmadan çalışıyor.Kendi okuduğum dosyayı sizle paylaşayım yanlız password şifresi var müşteriniz her açılışta F12 yapmak zor gelmez derse sıkıntı yok.

CEDAR_İntel-MB
13269-1
PWB: FX3MC REV A00
SERVİCE TAG : F1TX412

Veriform

Bu arada elinde olan arkadaşımız varsa paylaşırsa sevinirim.

BenjaminLines

4 bip hatasına çözüm bulabilen oldu mu.  Anlattığın sorun birebir başıma geldi

erzurumnotebook

touchpad kablosunu çıkarıp deneyin.

Ucakbileti

Ustam dell resmi grubun konuya verdiği yanıt şöyle remi sökün diyor makineyi remsiz açın 2 beep sesini duyun makineyi kapatın tekrar remi takın diyor.
ve bu işlemi yapıp makinesi açılan çok video var. yalnız sıkıntı şu makine müşteriye aitse bu arıza tekerrür eden bir arıza müşteriye mahçup olursunuz. her defasında bu yapılmalı.Tabiki her 4 beep sesi bu işlemle düzelecek diye bir şart yok rem modülünüz arızalı olabilir  anakartta başka arıza olabilir. yazılan prosedür donanımsal arızası olmayan makine için geçerli. bu makinede kronik sorun bu.
Emek Olmadan, Yemek Olmaz...!