Mart 29, 2024, 01:12:03 ös

Haberler:

Forumda paylaşılan bütün rar dosyaların parolası "bgaforum" dur.

Reball fırın :)

Başlatan Ucakbileti, Nisan 13, 2019, 09:56:57 ös

« önceki - sonraki »

shocan

küllük olacaksa böyle ancak oluyor. süre 6 dakika ama pek verimli değil yinede, kenarlarından kaçırıyor. metal bir kavanoz kapağı lazım.
You are not allowed to view links. Register or Login
yanlış bildiğim olabilir, lütfen düzeltin.

Ucakbileti

Mayıs 16, 2019, 03:00:15 ös #31 Son düzenlenme: Mayıs 16, 2019, 07:15:58 ös Ucakbileti
Ustalarım ;
ay_bulut ustam 9 dakika çok fazla lamba aynı lamba ise ve kurşunlu topsa maximum 5 dakika yetiyor.yetmiyorsa Ya çip çok uzak lambaya yada ısı kaçıyor.
shocan ustam resimdeki o aparatı bi dönem kullandım ama ortasından yayın itmesiyle ısıyı verdikçe çipin milimetrikte olsa kenarlarının dışabüküldüğünü farkettim. artık kullanmıyorum. ;)

Metal ve ışığı kaçırmamak şart ancak metaldede, alttan metalin ısınıp çekirdeğe verdiğini düşünerek son 4-5 reball dır aşagıdaki şekilde kullanıyorum.çok memnunum. lamba ve çip arası mesafe 1 cm. Saygılar.

Emek Olmadan, Yemek Olmaz...!

dundarpc

üstad efsanesin sen :) aklımızı aldın hiç aklıma gelmezdi :)

ay_bulut

Mayıs 16, 2019, 07:09:26 ös #33 Son düzenlenme: Mayıs 16, 2019, 07:11:25 ös ay_bulut

Bi tane bal kapağı buldum :) yüksekliğide dediğin gibi 1 cm ,  iş gelirse bunu denicem.

Ucakbileti

Ustam bal kapağı toplam boyu 1 cm. çipin altına illaki bişey koymak gerekiyo resimdeki gibi zemberek yayı en iyi çözüm. çek bırak anahtalıkların içinden çıkıyo. kutu olarak bendeki eski lehim pastası kutusu. toplam yüksekliği 2cm zemberek 1cm.
En yakın çözüm ton balığı tenekesi veya bimdeki dolma konservelerinin kutusu :) olsada yesek.

shocan

resimde belli oluyor, yayı kestim ben. o yüzden sadece çipin havada kalmasını sağlıyor. fazla bir gücü yok.

cevat

Mayıs 17, 2019, 02:45:42 öö #36 Son düzenlenme: Mayıs 17, 2019, 03:06:09 öö cevat
You are not allowed to view links. Register or Loginbenim aldığım yerde kalmamış, toptancılar hep led var artık diyormuş. kimin elinde kaldıysa artık.

You are not allowed to view links. Register or Login  sizi de yorduk. Bizler için işinizi bırakıp, vakit ayırıp ilgilendiniz.Bu ramazan günü, hakkınızı helal edin.

Halojen ampul olmasa da olur.
Reball fırın alacağım. JF-956 türü, aklımda bir kaç model daha var.

Teşekkür ederim, Hayırlı işler
Akıl büyük bir nimet, sağlık büyük bir servettir.

linux2ex

You are not allowed to view links. Register or Loginbenim aldığım yerde kalmamış, toptancılar hep led var artık diyormuş. kimin elinde kaldıysa artık.

You are not allowed to view links. Register or Login  sizi de yorduk. Bizler için işinizi bırakıp, vakit ayırıp ilgilendiniz.Bu ramazan günü, hakkınızı helal edin.

Halojen ampul olmasa da olur.
Reball fırın alacağım. JF-956 türü aklımda bir kaç model var.

Teşekkür ederim, Hayırlı işler

Cevat usta, bu mantıkla çalışan kullandığım sistemi size tarif edeyim elinizde mevcutsa yapıp kullanırsınız.

You are not allowed to view links. Register or Login cumartesi müsait olursa bi vidyosunu çekip atayım. ama bundaki sorun hm chipsetlerde toplar çok yakın olduğundan bazen toplar birbirine yapışma riski var. bunuda flux oranını iyi ayarlama ile çözümlenebiliyor. yinede Hakan ustanın sistemi denemek için malzemeleri temin ettim. gelince ustanın verdiği püf ler ışığında ikisi arasında karar vericem.

1deliye2rapor

Cip koyacak kap bulamayan arkadaşlar, kartvizit ataş koymak için set halinde aparatlar var onun yuvarlak olanını var malum delik delik işimizi görmez diye icini ve dısını aluminyum folyo ile sardım üzerinde yanmaz bantla gectim ampulu de tam ortaya gelecek sekilde koyunca hic bir problem çıkmadı. fikir olması adına etrafı delikli cisimleri aluminyum folyo ile sarıp üzerine yanmaz bant ile gecerseniz sorun olmuyor.

You are not allowed to view links. Register or Login   You are not allowed to view links. Register or Login   You are not allowed to view links. Register or Login

~ Bilgi Bilişim Sistemleri / RİZE

ay_bulut

You are not allowed to view links. Register or LoginCip koyacak kap bulamayan arkadaşlar, kartvizit ataş koymak için set halinde aparatlar var onun yuvarlak olanını var malum delik delik işimizi görmez diye icini ve dısını aluminyum folyo ile sardım üzerinde yanmaz bantla gectim ampulu de tam ortaya gelecek sekilde koyunca hic bir problem çıkmadı. fikir olması adına etrafı delikli cisimleri aluminyum folyo ile sarıp üzerine yanmaz bant ile gecerseniz sorun olmuyor.

You are not allowed to view links. Register or Login   You are not allowed to view links. Register or Login   You are not allowed to view links. Register or Login

çok yüksek olmuyormu bu ustam.

önceki mesajlarda lamba ile çip mesafesi çok yüksek olmucak diyordu.hakan usta.

1deliye2rapor

Doğru yüksek , altına Hakan ustamın dediği zemberekten koymak gerekir. Bunu koymanın sebebi ışığa yakın olmasından ziyade cip kristali kabın sıcaklığını birebir  almasın diye. Ben koymadım denemek için 5 dk sonra işlem bitti. büyük ihtimal icerisine sardığım aluminyum folyo sıcaklığı sürekli yansıtarak kabın icerisinde sürekli hareket etmesini sağlıyor. Ampul yeni geldi ilk denememdi.Tabi sorunları görüp geliştirme yapılabilir.
~ Bilgi Bilişim Sistemleri / RİZE

shocan

You are not allowed to view links. Register or Login ustam ne demek..
yardımlaşmak güzeldir. bugün ben yarın sen..
herkes bildiğini paylaşırsa ilerleriz.
malum forumu döndüren 15 kişi belki var.
paylaşmayı sevmeyen ve hep bana diyen meslektaşlarımız her yerde var zaten :(

shocan

piyasada düzgün kalıp olmadığı için bende krem lehime geçenlerdenim.

210 derecede kalıplanıyor. bununla ilgili vidyo çekeceğim.

bazen 3-4 kere krem lehim sürülüp yapılıyor.
kazıyıp tekrar ekleme yapmak gerekiyor.
reklam olarak değil bilgi paylaşımı amaçlı vidyolar yayınlayacağım.
mutlaka bilen vardır ama bilmeyenlerin işine çok yarayacaktır.

Ucakbileti

Ustam iyi olur krem lehimi ben bi türlü beceremedim. sadece ram çiplerinde kullanıyorum onda kolay ve sorunsuz oluyor. mechanic krem lehim aldım en iyisi o dediler ondada başarılı olamadım. videoyu sabırsızlıkla bekliyorum. yeri gelmişken krem lehimi buzdolabında saklayın diyenler var kurumasın diye. siz nerede muhafaza ediyosunuz.

shocan

masamda duruyor. kapaklı zaten. mechanic çok iyi değildir .. orta seviye.
mikroskop ile bakınca içinde bilye halinde lehim topları var.
biraz flaks sürüp karıştırınca kuruluğu gider.
bazıları yeni açılsa bile içinde kurumuş oluyor. bir kere başıma gelmişti. belki 10 yıl oluyor.
şırınga şeklindeydi. bugün bir vidyo çekmeye çalışayım.