Nisan 19, 2024, 04:32:16 ös

Haberler:

Forumda paylaşılan bütün rar dosyaların parolası "bgaforum" dur.

HP G62 START YOK VOLTAJLAR YOK

Başlatan Computer_master, Ocak 16, 2019, 12:00:30 ös

« önceki - sonraki »

sbabur

You are not allowed to view links. Register or Login hihaz hiç start alamıyor 14. ayak 5v olmalı sanırım
ÇIRAĞI OLMADIĞIN İŞİN USTASI OLAMAZSIN

Dreamer_x_x

You are not allowed to view links. Register or LoginYou are not allowed to view links. Register or Login hihaz hiç start alamıyor 14. ayak 5v olmalı sanırım

Hayır 3.3v olmalı.oradan 3.3 gelince 5v çıkış verecek ama oraya gelmiyor.oraya 3.3v gönderen yer de de sorun olabilir veya oraya 3.3v gönderen yere gelmesi gereken sinyal veya voltajlarda eksik varsa da yapabilir. Ec bios bu soruna sebep olabiliyor bilginiz olsun. Ec biosun 1 ve 8.bacakta 3.3v var mı bakın bi. H36 da 5v çıkmıyordu ec biosun 1.bacaginda 3v olması gerekirken o voltaj yoktu ec bios yazınca 3v geldi ve 5v bobinden çıktı başka bir h36 da da ev bios yazdığım halde ev biosun 1.bacagina 3v gelmiyordu io degistirince normale dönmüştü

sbabur

You are not allowed to view links. Register or Login
You are not allowed to view links. Register or LoginYou are not allowed to view links. Register or Login hihaz hiç start alamıyor 14. ayak 5v olmalı sanırım

Hayır 3.3v olmalı.oradan 3.3 gelince 5v çıkış verecek ama oraya gelmiyor.oraya 3.3v gönderen yer de de sorun olabilir veya oraya 3.3v gönderen yere gelmesi gereken sinyal veya voltajlarda eksik varsa da yapabilir. Ec bios bu soruna sebep olabiliyor bilginiz olsun. Ec biosun 1 ve 8.bacakta 3.3v var mı bakın bi. H36 da 5v çıkmıyordu ec biosun 1.bacaginda 3v olması gerekirken o voltaj yoktu ec bios yazınca 3v geldi ve 5v bobinden çıktı başka bir h36 da da ev bios yazdığım halde ev biosun 1.bacagina 3v gelmiyordu io degistirince normale dönmüştü

ec bios a 3.3v geliyor io değiştirdim ec yi ve main biosu tekrar yazdım  EC_ALW_EN io un 48. pinine geliyor ve bu ayak üzerinden ölçtüm voltaj çıkmıyor orj io it8502e kxa  ben jxa taktım bununla ilgili olabilirmi bilmiyorum io nun tüm ayaklarını kısa devre ve lehim almama kontrolünü yaptım bakmam gereken başka sinyalle varmı acaba HM bunu yaptırıyor olabilirmi acaba
ÇIRAĞI OLMADIĞIN İŞİN USTASI OLAMAZSIN

smlkc