Nisan 19, 2024, 01:16:20 öö

Haberler:

Forumda paylaşılan bütün rar dosyaların parolası "bgaforum" dur.

lenovo g50-70

Başlatan ozgurkara, Mayıs 21, 2019, 10:03:19 ös

« önceki - sonraki »

ozgurkara

Tüm ustalarıma kolay gelsin lenovo g50-70 anakart kodu aclu1/aclu2 nma271 rev 1.0
cihaz adaptörü takar takmaz 0.50 ma çıkıyor Ekran da bir hafif ışık oluşuyor mat olarak kapat komutunu alıyor tekrar start verdiğimde 0.50 ma kalıyor.
yaptığım ölçümler.
PL 201:1.9 V
PL705  :1 V
PL704  :1V
PL701  :1V
PL9    :1.7V
PL304  :5 V
PL303  :3.3V
PL307  :1.3V
JC1    :1.3V
PJ702  :1V
PJ315  :0.6

I/o bacaklarında voltaj var
wriles 52 bacağında 3.3 v var

You are not allowed to view links. Register or Login

Ucakbileti

Ustam ram slot kontrol kartın varsa onunla bi kontrol et test kart üzerinden ram You are not allowed to view links. Register or Login sinyallerine bak ram ana voltajın 1.35 -1.5 v hangisiyse o geliyormu ona bak.ram voltajını ram besleme bobiniden değil ramın üzerinden ölç. bios denemeişsindir zaten.Kolay gelsin.
Emek Olmadan, Yemek Olmaz...!

ozgurkara

Mayıs 22, 2019, 02:08:15 öö #2 Son düzenlenme: Mayıs 22, 2019, 02:16:01 öö ozgurkara
Hakan usta biosu denedim Erhan usta paylasmis sagolsun ama kartim yok malesef yarin biraz sema uzerinden bakicam bakalim

BURAK

ustam clean bıos denedin mi ?

ozgurkara

Erhan ustanın paylaştığı biosu yazdım sonuç değişmedi ustam

BURAK

USTM ANAKART LAZIM OLURSA BİLGİ VERİRSEN ANAKART VAR ELİMİZDE

Ucakbileti

Ustam bundan bir tane edinin (ddr3 olanından). hem ram voltajlarını hem rem slotunu test edersiniz. Hemde bga cpu reball yaptığınızda kısmende olsa işlemcinin tam oturup oturmadığını anlamanıza yardımcı olur zaman kazandırır.Örneğin dün reball yaptığım cpu görüntü atmadı bu kartı taktım cpuda oturmayan bacaklar var. 

BURAK

LİNK ATAR MISIN USTAM ALALIM BİZDE

Ucakbileti

aldığım You are not allowed to view links. Register or Login de 140 tl sahibindende var.

ozgurkara

Teşekkürler hakan usta

ozgurkara

You are not allowed to view links. Register or LoginUSTM ANAKART LAZIM OLURSA BİLGİ VERİRSEN ANAKART VAR ELİMİZDE

Biraz yoğundum tam inceleyemedin yapmazsam sizi rahatsız ederim burak usta

egteam

aynı arızayı i/o değişimi ile çözüldü hocam. belki yazılım bile olabilirdi.

aynı dediğiniz şekilde tetik alıp ekran kararıyordu data gelitr gibi oluyordu ama görüntü yoktu.

io değişimi işi çözmüştü

ozgurkara

Teşekkürler ustam cihazın sahibi acele ettiği için geri aide çıktım.çok teşekkür ederim