Mart 29, 2024, 01:17:05 ös

Haberler:

Forumda paylaşılan bütün rar dosyaların parolası "bgaforum" dur.

DELL 15 3000 SERİSİ FX3MC 4 BİP HATASI

Başlatan BenjaminLines, Kasım 22, 2018, 01:42:44 öö

« önceki - sonraki »

BenjaminLines

CEDAR_İntel-MB
13269-1
PWB: FX3MC REV A00
SR1EB (Intel Core i7-4510U)
Cihaz tetik kartına bastığında sürekli kendini kapatma hatasıyla geldi. Ramini söktüm düzeldi ardından bios pilni söktüm görüntü geldi. ardından cihazı topladım boot etmeye çalışırken cihaz yine aynı arızaya düştü. bu sefer görünü alamadım. 7 8 tane low ram denedim, clear bios denedim, farklı bios denedim, farklı bios çipi denedim. Cihaz şuan tetik aldıktan sonra 40 50 sn sonra 4 bip hatası vermeye başlıyor. Forumda anladığım kadarıyla bu hatayla karşılaşanlar olmuş. Sorun ne olabilir. Cihaz şuan 0.60 amperde kalıyor görüntü yok

oozguur72

hocam büyük ihtimal sorununuz çakılı işlemci ram konnasörüne dc supllyden 1.35 v verip cihazı çalıştırın görüntü atacaktır ben genel itibariyle ankartta 1.35 v ve 1.40 v bulup kablo çekiyorum ram konnasörüne çakılı değişmektense

erzurumnotebook

BenjaminLines

1.35v var kondansatörlerde, touchpad çakılı değil

cihancyber

You are not allowed to view links. Register or Login
CEDAR_İntel-MB
13269-1
PWB: FX3MC REV A00
SR1EB (Intel Core i7-4510U)
Cihaz tetik kartına bastığında sürekli kendini kapatma hatasıyla geldi. Ramini söktüm düzeldi ardından bios pilni söktüm görüntü geldi. ardından cihazı topladım boot etmeye çalışırken cihaz yine aynı arızaya düştü. bu sefer görünü alamadım. 7 8 tane low ram denedim, clear bios denedim, farklı bios denedim, farklı bios çipi denedim. Cihaz şuan tetik aldıktan sonra 40 50 sn sonra 4 bip hatası vermeye başlıyor. Forumda anladığım kadarıyla bu hatayla karşılaşanlar olmuş. Sorun ne olabilir. Cihaz şuan 0.60 amperde kalıyor görüntü yok

hacı abi bunlar data kablosuda bozuyor gecenlerde böyle bir arızaya rast geldim bios falan yazdım görüntü aldım sonra görüntü kesti. data kablosu arızalı cıktı. data kablosunu cıkar harici bir mönitore baglaayarak dene aynı arıza olabılır benimki gibi

BenjaminLines

HexfeT

Burada kaç Volt var?

Forumda paylaşılan bütün rar dosyaların parolası "bgaforum" dur.
e-mail: You are not allowed to view links. Register or Login

kop

Bu model cihazın 5 inci nesil cpu lu biosu lazım mevcut elinde çalıştığından emin olduğunuz bios varmı?

forumlarda paylaşılan hep 4 üncü nesil.

cihancyber

bu 5.nesil

kop

You are not allowed to view links. Register or Loginbu 5.nesil

Teşekkur ederim ilgilendiğin için.

İhtiyaç olduğu gün yabancı bir forumdan denk getirdim bunu deneme fırsatım maalesef olmadı