Mart 29, 2024, 11:42:01 öö

Haberler:

Forumda paylaşılan bütün rar dosyaların parolası "bgaforum" dur.

Vertyanov LCD EDID 30 pin Kablo Bağlantısı

Başlatan 1deliye2rapor, Mayıs 10, 2018, 05:16:48 ös

« önceki - sonraki »

1deliye2rapor

Merhaba ustalar, herkesin kullandığı Erhan ustanın ürününü kullanıyorum. Malumunuz kutu içeriğinde 40 pin led paneller icin bağlantı kablosu geliyor. Bu kabloya ek 30 pin lvds eklemek istiyorum bildiğim bacaklar 4.pin VCC 6.Pin SCL 7.Pin SDA 10.Pin GND . Ekteki fotoğrafta 30 Pin lvds kablosunun soyuk hali 6 ve 7. pinlerin karşılığı var 4.pin'in yok. farklı bir bağlantısı mı var acaba bilmediğim yardimci olabilecek biri varsa çok memnun olurum. Saygılarımla..

You are not allowed to view links. Register or Login
~ Bilgi Bilişim Sistemleri / RİZE

berkcan

Mayıs 10, 2018, 05:21:06 ös #1 Son düzenlenme: Mayıs 10, 2018, 05:27:58 ös berkcan
yanlış biliyo olabilirim ama 30 pinlerde eprom yok diye biliyorum  You are not allowed to view links. Register or Login

Ucakbileti

yanlış biliyo olabilirim ama 30 pinlerde eprom yok diye biliyorum

Aynen bende öyle biliyorum. Ki zaten eprom olsaydı vertyanoy onunda videosunu çeker sattığı ürünle onuda verirdi ve erhan ustada o aparatı yollardı diye düşünüyorum ?
Emek Olmadan, Yemek Olmaz...!

1deliye2rapor

Mayıs 10, 2018, 05:29:23 ös #3 Son düzenlenme: Aralık 08, 2020, 11:39:25 öö 1deliye2rapor
You are not allowed to view links. Register or Loginyanlış biliyo olabilirim ama 30 pinlerde eprom yok diye biliyorum

Dediğiniz doğru olabilir, bu yüzden karşılığı olmayabilir. Boş vaktim vardı cihaza ekleyeyim ilerde gelirse uğraşmam zaman alır diye eklemek istedim . Teşekkür ederim Berkcan usta Hakan Usta..
~ Bilgi Bilişim Sistemleri / RİZE

Ucakbileti

yinede her ihtimale biraz internet araştırdım. Lcd programlayıcıların yanında hep 40 pin led ve 30pin florasanlının kablosu veriliyor. Bilginize
Emek Olmadan, Yemek Olmaz...!

mrserbest

yanlış biliyo olabilirim ama 30 pinlerde eprom yok diye biliyorum  You are not allowed to view links. Register or Login

kesinlikle doğru bilgi daha öncelerden bende merak etmiştim hexfet  hocaya sormuştum yapılacak birşey olmadığını söylemişti sadece read only

Crmci

Konu güncel hale gelmiş 30 pinler programlaniyormus

sector77

Aralık 15, 2020, 03:17:01 öö #7 Son düzenlenme: Aralık 15, 2020, 03:19:52 öö sector77
30 pin edp panel eeprom ile ilgili bende uğraşmıştım.
You are not allowed to view links. Register or LoginMerhaba ustalarım belki bunu çoğunuz biliyordur bilmeyen arkadaşlar vardır diye düşünüyorum umarım faydalı olur.
Bilindiği üzere 40pin LCD den bios okunup yazılabiliyor ama 30pin LCD de soket olmadığı için panelin t-con kartına lehim yapılarak bios okunup yazıla biliyor.
1. Kartın üzerinde scl-sda-vcc-gnd ve wp pinlerini bulun
2. Bende ch341a olduğu için 24xx konumunda altta resimde mevcut inceleyebilirsiniz
3. WP pini (write protect) yani yazma koruması bunu GND ile şaseleyin.
Ve yazma okuma silme işlemini yapabilirsiniz. Kolay gelsin
Computer Repair Center
CRC