Mart 29, 2024, 07:11:57 öö

Haberler:

Forumda paylaşılan bütün rar dosyaların parolası "bgaforum" dur.

casper n200 minibook kapalı iken şarj olmuyor

Başlatan GooFy560, Eylül 09, 2019, 10:10:52 ös

« önceki - sonraki »

GooFy560

S.a arkadaşlar hayırlı işler casper n200 minibook var açıkken şarj oluyor yazıyor1.78 amper çekiyor ve normal şarj oluyor fakat kapatıpta şarja taktığım zaman hiçbir şarj ibaresi vermiyor 0.38 çekip kalıyor şarj etmiyor acaba neyden kaynaklıdır nasıl çözebilirim ?

egteam

Batarya değiştirip deneyin önce. bataryadan daha önce bu arızayla karşılaşmıştım.

Oda olmazsa AXP288 entegre değiştirin. o da olmazsa anakartda bir kısadevre konsandsatör olması lazım.

bu arızadan çözdüm ama hatırlamıyorum hangisinden sonuç aldığımı. 3ünüde denemiştim.

GooFy560

Batarya dan olacağını sanmıyorum çünkü açıkken normal dolduruyor axp288 den olabilir . Kondansatör de kısa devre olduğunu sanmıyorum. Eger bios felan değilse tek ihtimal axp288 bence ama entegre yi bulabilirsem bi değişip denyeyim

GooFy560

ufak şarj entegreleri oluyor onlardan koydum bitane geçtim açıkken daha hızlı doldurur :) kapalıykende benim taktığım devre şarjını tamamlatır

egteam

You are not allowed to view links. Register or Loginufak şarj entegreleri oluyor onlardan koydum bitane geçtim açıkken daha hızlı doldurur :) kapalıykende benim taktığım devre şarjını tamamlatır

Universal entegreden bahsediyorsunuz sanırım. onu takınca da sistem açıkken şarj oluyor ibaresi gelmiyor.

yalnız universal entegreyi taktığınız zaman şarj soketinden anakarta giden 5v kesmeniz lazım. yoksa pile aşırı yük bindirebilir. her cihaz aynı şarj mantıgı ile çalışmıyor ama emin olmak lazım. ben taktığım her cihazda +5v sokketin dibinden anakarta ulaşmasını engellemek için keserim.

GooFy560

bilgisayar zaten açıkken şarj oluyor ibaresi verdiği için bende anakarttaki 5 voltu kesmedim