Nisan 17, 2024, 02:56:48 öö

Haberler:

Forumda paylaşılan bütün rar dosyaların parolası "bgaforum" dur.

10 dk mola - Samsung Galaxy telefon fabrika turu

Başlatan cevat, Mayıs 06, 2020, 07:53:17 ös

« önceki - sonraki »

cevat

Akıl büyük bir nimet, sağlık büyük bir servettir.

shocan

Eskiden Samsung için yan sanayi ekranlar vardı piyasada. Çok hesaplı bir şekilde yeni ekran takılırdı. Şimdi çok pahalı ekranları. Duyduğuma göre Samsung Çin'de yan sanayi ekran üreten 3 tane firmaya gidip alın size 10 yıllık kar ettiğiniz para, yeter ki benim ekranları üretmeyin diyor. Sonra tek başına piyasaya hakim oluyor ve ekran fiyatlarını ikiye katlıyor. 2 yıl içinde Çin'li firmalara verdiği parayida çıkarıyor. Düşme testini görünce yazmak istedim. Değilse Samsung telefon düşürmeye gelmez.
You are not allowed to view links. Register or Login
yanlış bildiğim olabilir, lütfen düzeltin.

Ucakbileti

Yıllardır HTC kullanırım m7 m8 ve u11 (su an kullandığım) düşmedikleri yer kalmıyor serviste tezgahta gezer maşşallahları var. Batarya desen 10 numara kolay kolay bozmaz. 2 gün gece gündüz acık full internet vs. dayanıyor. (tabiki orjinal haricinde şarj takmamak. dolmadan çıkarmamak,bitmeden şarja takmamaya dikkat ederim.) yavaşlama 3 modeldede ben görmedim yavaşlama. ve dünyaca app kurar kaldırırım.
Samsunga ısınamadım yavaşlama bi dert ekran kırması ayrı dert bataryası bi ayrı dert. ( kullananlardan biliyorum)
Elma deseniz 3gs den sonra kullanmayı bıraktım günlerce jailbrek yapmaya ugraşırdım ne günlerdi ömrümü yediler  ve iyiki bırakmışım  ;D
Emek Olmadan, Yemek Olmaz...!

cevat

You are not allowed to view links. Register or Login  ustam merhaba,

Ustam; Cep telefonlarında kullanılan, li-on bataryalar ni-cd. ni-mh bataryalar gibi değildir. Li-on bataryalar, deşarj olmasına gerek kalmadan istenildiği zaman tekrar, tekrar şarj edilebilir.

Örnek; Batarya  şarjı %50-%40-%30 olsa dahi şarj edebilirsiniz.
Ni-mh,Ni-CD bataryalar da hafızalama olduğu için tam deşarj edilmeden yapılan şarjlar bataryaların ömrünü kısaltır.
Li-On da bu sınırlama yoktur. Li-on bataryayı  bitiren de, 4V2 nin üzerindeki yüksek şarj ve 50 derece - 60 derecenin üzerindeki ısı dır.

Li-on bataryaların performanslı çalışma voltajları 2V7 - 4V2 arasında dır.
Batarya bitti şarj edeyim dediğiniz de, batarya üzerindeki voltaj 2V7 dir. aslında batarya boş değildir.
Ancak performanslı çalışması gereken alt sınırdadır.
Batarya da 4V2 üst sınırdır. Kalitesiz veya çakma şarj cihazları ile yapılan şarjlar da, bataryaların yüksek basınçtan dolayı ısınma ve patlama riskleri vardır.

Ustam hayırlı işler, kolay gelsin...
Akıl büyük bir nimet, sağlık büyük bir servettir.

shocan

HTC U11 bende kullandım. Sanırım 2 yıl en iyi kamera seçildi. Karanlıkta bile çok iyi fotoğrafları vardı. Anakartı gitti, olmaz dedi telefoncular. Şarj entegresinin üstüne flaks sıkıp evdeki basit kalem havya ile lehim eritip bekledim.1 dakika sonra temizledim,cihaz açıldı. Uzun gitmez diye yine telefonculara verdim, yaptıklarımı söyledim. Artık anakart komple gidik :)

Uzun lafın kısası anakart bulsam yine kullanırız. Diğer telefon mi5 prime. Yine çok memnunum.
You are not allowed to view links. Register or Login
yanlış bildiğim olabilir, lütfen düzeltin.