Mart 29, 2024, 01:51:24 öö

Haberler:

Forumda paylaşılan bütün rar dosyaların parolası "bgaforum" dur.

toshıba L855

Başlatan ozgurkara, Kasım 07, 2019, 12:15:03 ös

« önceki - sonraki »

ozgurkara

Kasım 07, 2019, 12:15:03 ös Son düzenlenme: Kasım 07, 2019, 12:32:52 ös ozgurkara
herkese hayırlı işler toshıba L855-16r kaa kodu:pskfwe cihaz geldiğinde 0.01 ma akım çekip start almıyor.bazen sok tak yaparsan nadirde olsa açıyor pc açtığı zaman hiç bir şekilde problem olmuyor.ben hetfex ustanın verdiği biosu yazdım cihazı dün 50 kere açıp kapattım sorun olmadı lakin bu sabah geldim durum ilk geldiği sürece döndü. SLJ den şüpheleniyorum
You are not allowed to view links. Register or Login

mustafaduz81

Ustan bunu sitesinden indirdim.Bir deneyin.Clean yapıp deneyin.sonra SLJ'ye bakın bence.

Kolay gelsin.

ozgurkara

Crmci

Acerda olmuştu bios yazıyorum bir hafta sonra birdaha.. Farkettimki bios slj ye yakın arka tarafta yani güneyi isitmis oluyorum..reball..

ozgurkara

elinde clean lı olan biosu varmı.benim pcp hata veriyor.

Ucakbileti

hm 76 ıysa bunu yaz usta

Emek Olmadan, Yemek Olmaz...!

ozgurkara

hakan usta cihaz tetik aldı.teste soktum.teşekkürler.hızır gibisin

Ucakbileti

inşallah olur ustam. sonucu yazarsın zana zahmet..

ozgurkara

You are not allowed to view links. Register or Logininşallah olur ustam. sonucu yazarsın zana zahmet..

Tamam usta.sonucu bildiriirim

ozgurkara

Sonuç yine aynı bios yazıyorum 1 gün sıkıntısız çalışıyor ertesi gün yine açılmıyor..

Ucakbileti

Usta sen biosu sökmek için ısıttığında çevresinde veya arkasında kimler ısınıyosa onlarda sıkıntı olabilir sen ısıtınca genleşir çalışır ertesi güne iyice soğur aynı hale gelir. veya rtc hatası olabilir osiloskop varsa start almadığında rtc krisyali ölçmelisin sinyal üretiyormu üretmiyormu osi yoksa rtc besleme pili olmadan beklet ertesi güne dene. Bu arıza nadirende olsa batarya hatasındanda oluyor bataryayla bekletiyosan cihazı bataryasız beklet.
Aklıma gelenler bunlar rast gele kolay gele.

ozgurkara

Tesekkur ederim.bende oyle dusundum deger degistiren bir kompenant var cunki slj biraz uzakta deneyip bilgi veririm .

cevat

You are not allowed to view links. Register or LoginTesekkur ederim.bende oyle dusundum deger degistiren bir kompenant var cunki slj biraz uzakta deneyip bilgi veririm .

Ustam SLJ nin üzerine biraz çök,
start varsa lehim toplarında çatlama var, reball gerekir.
Akıl büyük bir nimet, sağlık büyük bir servettir.

ozgurkara

Cevat usta cihazi 2 gun sonra calistirayim bakayim dedim.cihaz sorunsuz start aldi.isin icinden cikamdim.slj den midir anlamdim.

Ucakbileti

Kasım 11, 2019, 02:08:17 ös #14 Son düzenlenme: Kasım 11, 2019, 02:10:40 ös Ucakbileti

Ustam anakartın buysa yada slj yerleşimi ve bios bu karttaki gibi konumlanmışsa  biosun tam arkasında slj var sen biosu ısıtınca slj genleşiyor olabilir %90 da öyledir reball yap arıza arama..