Mart 29, 2024, 12:02:22 öö

Haberler:

Forumda paylaşılan bütün rar dosyaların parolası "bgaforum" dur.

Yeni nesil işlemci reball?

Başlatan aegeanxtr, Kasım 04, 2019, 04:14:09 öö

« önceki - sonraki »

aegeanxtr

Merhaba arkadaşlar. Bu yeni nesil işlemcilerin montaj sırasında yamulma köşeden kalkma olayına çözüm bulan var mı? Söküyorum düzgünce topları diziyorum fakat montaj sırasında bi köşeden yamuluyor toplar havada kalıyor.

shocan

Ağırlık olması açısından madeni para..
You are not allowed to view links. Register or Login
yanlış bildiğim olabilir, lütfen düzeltin.

Crmci

Kasım 04, 2019, 12:26:00 ös #2 Son düzenlenme: Kasım 04, 2019, 12:28:13 ös Crmci
Parada isi alta iyi geçmiyor sanki perde oluyor ben cıvata koyuyorum ,birde anakarti iyice geriyorum olabildiğince,ön ısıtmada alta veya üste esneme(Anakart komple sisiyor vs) olursa ona gore uzun bir tornavida ile son aşamaya geçince gereken yerden baskıliyorum.

aegeanxtr

Ustam ağırlık fayda etmiyor normalde diğer çiplerde yıllardır ağırlık olması ve çekirdeği koruması açısından çekirdeğin büyüklüğüne göre 5,10,25 kuruş vs. para kullanırım şimdiye kadar hiç sorun yaşamadım. Fakat işlemcilerde ne kadar ağırlık kullansamda bir köşeden kalkıyor (kalkan yamulan çipin kendisi anakart değil) büyüteç ile baktığımda topların padlere temas etmediğini görüyorum.

shocan

Ustam erzurumnotebook arkadaşımız bu konuda yazmıştı. Ama nerede bilmiyorum. Kenarlarına para konuluyor, mesela 4 tane 50 kuruş her bir köşeye, bga sıcaklık değerlerine göre çok fark eder.
You are not allowed to view links. Register or Login
yanlış bildiğim olabilir, lütfen düzeltin.

powerrotti

Haswell işlemcilerde işlemci üzerine işlemcinin boyu kadar termal pad kesin üstüne koyun iyice öpsün monte ederken üst nozzle hava miktarını kısabiliyorsanız kısın  düz oturur kalıp yaparkende çipin bombe yaptığı yöne doğru kalıbı çok hafif eğin kalıp işlemide düzgün olacaktır