Nisan 19, 2024, 03:39:39 öö

Haberler:

Forumda paylaşılan bütün rar dosyaların parolası "bgaforum" dur.

Acer E5-573G ec yazma sorunu?

Başlatan aegeanxtr, Ekim 22, 2019, 06:58:35 ös

« önceki - sonraki »

aegeanxtr

Merhaba arkadaşlar. cihazda vertyanov ile ec yi okuyup kaydedebiliyorum fakat yazmaya çalıştığımda ITE we do not respond! Check the connection and settings. MB powered? hatası alıyorum. Bu durumda IT8987 sorunlu diyebilir miyiz?

Ucakbileti

usta vertyanovun üzerindeki pinlerden klavye soketi pinlerine giden uçları tektek ölç. okuma pini değip yazma pini değmiyor olabilir. IO yazma bacagında oksit veya lehim çatlagı olabilir. aslında şemaya bakarak vertyanov ile IO bacağı arası baglantı ölçmek daha garantidir.
Emek Olmadan, Yemek Olmaz...!

aegeanxtr

Ustam cevap için teşekkür ederim. Başka bir sürümle yazınca sorunsuz yazdı fakat 0.15 amperde kalıyor yine bios yazıldı işlemci salladım değişen bişey olmadı. voltajlar normal işlemci çok az ısınıyor. Bu konuda fikriniz var mı?

Yazdığım sürüm : You are not allowed to view links. Register or Login

Ucakbileti

Ustam anakart modeliniz nedir yazdığınız ec yi paylaşabilirmisiniz. 0.15. 0.20 ler genelde hm ve cpudan çıkan arızalarda gördüğüm akımlar. ama genelleme yapılamaz tabiki. usb omaj kontrolü yaptınızmı..
Emek Olmadan, Yemek Olmaz...!

aegeanxtr

Cihaz kafasına göre değişen değerlerde akım çekiyordu 0.50 1.50 3.50 gibi. İşlemci değişimiyle sorun çözüldü arkadaşlar bilginize.