Nisan 19, 2024, 01:01:58 öö

Haberler:

Forumda paylaşılan bütün rar dosyaların parolası "bgaforum" dur.

değişik bir standby arızası

Başlatan MRTmrt, Mayıs 09, 2019, 04:15:52 ös

« önceki - sonraki »

MRTmrt

arkadaşlar elimde samsung rv511 anakart varstndbyda 51125 var entegreye 19volt giriyor reg3 reg5 en0 voltajları tam cihaza elektrik vermeden bobinlerde kısa devere yok elektriği verdiğimde bir süre 3v 5v bobinleri kısa devreye düşüyor sonra kısa devre kalkıyor çevrekondansatörlere baktım kısa devre yok ne ola bi fikri olan ?çip değişti bu arada

smlkc

samsung anakartlarda io mec ise normal zaten bu cihazlar adaptör takıldıktan yaklaşık 5-10 sn sonra start verince çalışıyor

MRTmrt

ustam tetikle ilgili değil sıkıntı stndby voltajlarının çıkmaması.

powerrotti

Bobinleri çıkarın manuel olarak 3 ve 5v 1amp lık voltaj verin bir kısadevre yoksa tps 51125i değiştirin

MRTmrt

Ucakbileti

bir süre 3v 5v bobinleri kısa devreye düşüyor sonra kısa devre kalkıyor derken kalktığında 3 ve 5 geliyormu kesiyormu..
Emek Olmadan, Yemek Olmaz...!

powerrotti

Kısadevre o şekildede oluyormu peki

MRTmrt

3v 5v hiç gelmiyor şarja bağladığımda entegrenin 3v 5v çıkışı kısa devreye düşüyor söktükten sonrasında kalkıyor kısa devre

powerrotti

Peki tps de aşırı bir ısınma durumu varmı

Ucakbileti

Her ikisininde kısaya düşmesi drive çipi gibi ama mosfetler yokken deneyin çipin çıkışları yine kısaya düşecekmi. Düşmezse fetler gate bacakalarına sızdırma yapıyor olabilir.
Emek Olmadan, Yemek Olmaz...!

MRTmrt

You are not allowed to view links. Register or LoginPeki tps de aşırı bir ısınma durumu varmı
ısın ma yok usta

MRTmrt

You are not allowed to view links. Register or LoginHer ikisininde kısaya düşmesi drive çipi gibi ama mosfetler yokken deneyin çipin çıkışları yine kısaya düşecekmi. Düşmezse fetler gate bacakalarına sızdırma yapıyor olabilir.
sızdırma yok fet sağlam ustam

linux2ex

You are not allowed to view links. Register or Login

burdaki konuyu inceleme fırsatınız oldumu. Vusal Usta çok detaylı bir anlatım yapmış. belki yardımcı olur.

CRM

ben tam anlamadim
simdi adp takildigi zaman guc kaynaginda kisa devre gosteriyormu ?
adp takili olmadan her iki faz bobnin ohm degerini olc yaz
DIACOM Computer Service (by CRM)
Job: Senior Technician
YouTube Channel: CRM
Contact me: You are not allowed to view links. Register or Login
Web site: You are not allowed to view links. Register or Login
Forum: You are not allowed to view links. Register or Login

Crmci

Ustam tps değişmene ve chipe rağmen arıza devam ediyorsa güneye bak diyecektim fakat hangi chip değişti?