Nisan 20, 2024, 03:35:12 ös

Haberler:

Forumda paylaşılan bütün rar dosyaların parolası "bgaforum" dur.

Alternatif BGA Kalıplama Aparatı

Başlatan 1deliye2rapor, Aralık 28, 2019, 08:15:38 ös

« önceki - sonraki »

1deliye2rapor

Selamın aleyküm arkadaşlar, Hakan ustanın boş vakitlerini nasıl değerlendirdiğini hepimiz biliyoruz kulakları cinlasın (: Benim de bugün boş vaktim oldu alternatif BGA Kaliplamak icin aparat yaptım denedim kullanışlı oldu sizinle paylaşmak istedim.

You are not allowed to view links. Register or Login

~ Bilgi Bilişim Sistemleri / RİZE

1deliye2rapor

Ucakbileti

Ustam kulaklarım çınladı baktım :) eline saglık.AMA ;

Mehmet ustam nacizane görüş bildirmek isterim.Topları dizdikten sonra anladığım kadarıyla direk üflemeyle oturtuyosun topları. 
Burda gözden kaçırdığın bir nüans varki önemli, oda ısıyı verdiğinde çekirdeğin hiç bi yerle teması olmadığı için tüm ısıyı çekirdekte biriktirecek. Buda ya çekirdeği patlatacak en iyi senaryo bu patladığını farkedip boşa takmayacaksın yerine yada içten arızaya gececek takacaksın çalışmayacak başka arıza var sanacaksın :(
Ama bunda top dizip benim lamba projemi kullanıp oturtuyosan sıkıntı yok çünki ısı heryere eşit dağılıyor.
Birde kalıbı bantlamana gerek yok sana 4 köşe tekniğini anlatmıştım. Onu yaparsan banta gerek yok. kalıp kaymaz.
Yinede yeni teknikler aradığın ve kendi teknik malzemeni kendin üretmeye ve geliştirmeye çalıştığın için kutlarım. Saygılar..
Emek Olmadan, Yemek Olmaz...!

1deliye2rapor

Senin lamba projeni aktif olarak kullanıyorum :) , dediğin gibi üfleme sıkıntı olur. Uyardığın için teşekkür ederim ustam. İşin gücün rast gitsin. Küçük bir ayrıntı farklı arızalar aramaya ve zaman kaybına yol acar . Arkadaşlar sicak hava üfleme iptal fırın varsa fırınla yoksa ısıkla eritiyoruz toplarımızı :)

zigana

You are not allowed to view links. Register or LoginSenin lamba projeni aktif olarak kullanıyorum :) , dediğin gibi üfleme sıkıntı olur. Uyardığın için teşekkür ederim ustam. İşin gücün rast gitsin. Küçük bir ayrıntı farklı arızalar aramaya ve zaman kaybına yol acar . Arkadaşlar sicak hava üfleme iptal fırın varsa fırınla yoksa ısıkla eritiyoruz toplarımızı :)

selam.infrared lamba ile mi.
görsel atablirmisiniz

zigana

chipleri kücük ahşap yada parke üzerinde kalıplar ısıtırsanız chip ısıtıcının ısı kaybuını metale gecirmez.plastik yada metal olmasın.