Mart 28, 2024, 10:23:40 ös

Haberler:

Forumda paylaşılan bütün rar dosyaların parolası "bgaforum" dur.

TOSHIBA C850 UMA ENABLE

Başlatan smlkc, Ocak 26, 2020, 09:37:44 ös

« önceki - sonraki »

ugurokka

You are not allowed to view links. Register or Login
You are not allowed to view links. Register or LoginUstam elinize emeğinize sağlık, daha önce arap arkadaşın yaptığı işlemi yapıp görüntü aldığım malum driver kurunca logoda kalan karta vusal ustanın videosundaki şekilde değişimleri yaptım. Kart görüntü atmadı ve 0.200 mA çekip çekip You are not allowed to view links. Register or Login yok der gibi beyaz lamba yanıp yanıp söndü. tekrar eski haline çevirdim görüntü attı.
Kart çift bios onu teke çevirip uma csm biosumu yazmalıyım.
aynı sorun bende de oldu hocam,

üstatlar  bendeki anakart l850 , 2 bioslu hm70 yanındaki  4 mb , IO yanındaki 16 mb, hangisini bios yazılacak,
 ısl cpu pwm 1 pin 40pin connect gnd burda nasıl bir işlem yapılacak tam olarak anlamadım. yardımcı olursanız cok sevinirim

Aynı durum çift bioslu anakartta bende de mevcut? Ustalar konuya bir atıversin

Ucakbileti

Ocak 27, 2020, 11:20:33 ös #16 Son düzenlenme: Ocak 27, 2020, 11:23:54 ös Ucakbileti
Kartı tek bios csm ye çevirdim. ISL 1. ve 40. pinleri şaseye çekmezsem görüntü atıyor ama logoda kalıyor. soz konusu pinleri şaseye (gnd) ye çekince makine startta görüntü atmadan sürekli resete düşüyo. ?

EDİT = 1-40 pileri birbirine baglarsam. görüntü var logoda kalıyor. Gnd verirsem. sürekli reset var. görüntü yok.
Emek Olmadan, Yemek Olmaz...!

CRM

cift bios tek bios olmasi lazim
ondan sonra uma bios yazilsin
daha sonra goruntu olmasi lazim. cift biosu tek biosa cevirip deneyen oldu
1-40pin isl baglanmasi lazim. baglanmazsa reset aticak.
DIACOM Computer Service (by CRM)
Job: Senior Technician
YouTube Channel: CRM
Contact me: You are not allowed to view links. Register or Login
Web site: You are not allowed to view links. Register or Login
Forum: You are not allowed to view links. Register or Login

Teknikbursa

çift bios'u tek bios'a nasıl yapılıyor şema veya resimleri varmı acaba

bilalas05

Ocak 28, 2020, 02:16:50 öö #19 Son düzenlenme: Ocak 28, 2020, 02:20:39 öö bilalas05
You are not allowed to view links. Register or Loginçift bios'u tek bios'a nasıl yapılıyor şema veya resimleri varmı acaba

Aynen bende orda tıkandım.

ustam senin uma verdigin bios 4 mb ve IO  yanindakine yazilmali demissin resimde. fakat l850 de io yanindaki bios 2 mb, hm yanindaki 4 mb, acaba hm yanindaki 4 mb biosa uma yazip io yanina mi takicaz.

Birde 1 ile 40 pin arasina yolmu atiyoruz, yoka ikisinide gnd yemi cekiyoruz. Bu iki konuda kafam karisti kusura bakmayin.

smlkc

çift biosu ntek biosa çevirmek için gerekli döküman buyrun >>>> You are not allowed to view links. Register or Login

sector77

You are not allowed to view links. Register or Loginçift biosu ntek biosa çevirmek için gerekli döküman buyrun >>>> You are not allowed to view links. Register or Login
Ustam bendeki de çift bioslu model bunu uygulayacak ama şöyle bişey var uma yapılan kartın CPU_pwm isl95836 olarak gözüküyor ama bendeki kartta vt1318mf var nasıl olacak birde CPU pwm bin orda bir 0ohm Luk sigorta direncin yeri kaydırılıyor bendeki kartta da öyle bişey yok kart uma&dsc modeli nasıl olacak uma
Computer Repair Center
CRC

smlkc

You are not allowed to view links. Register or Loginçift biosu ntek biosa çevirmek için gerekli döküman buyrun >>>> You are not allowed to view links. Register or Login
Ustam bendeki de çift bioslu model bunu uygulayacak ama şöyle bişey var uma yapılan kartın CPU_pwm isl95836 olarak gözüküyor ama bendeki kartta vt1318mf var nasıl olacak birde CPU pwm bin orda bir 0ohm Luk sigorta direncin yeri kaydırılıyor bendeki kartta da öyle bişey yok kart uma&dsc modeli nasıl olacak uma

Sendeki anakart yeşil renk mi

Ucakbileti

Ocak 29, 2020, 02:01:21 ös #23 Son düzenlenme: Ocak 29, 2020, 02:29:54 ös Ucakbileti
You are not allowed to view links. Register or LoginKartı tek bios csm ye çevirdim. ISL 1. ve 40. pinleri şaseye çekmezsem görüntü atıyor ama logoda kalıyor. soz konusu pinleri şaseye (gnd) ye çekince makine startta görüntü atmadan sürekli resete düşüyo. ?

EDİT = 1-40 pileri birbirine baglarsam. görüntü var logoda kalıyor. Gnd verirsem. sürekli reset var. görüntü yok.
Sonuç yok ustalar. Her yol denendi eski arap ustamızın yapıtığı şekle geri çevrildi. Cihaz tek biosa çevrilince hem geç görüntü atıyor hemde biosa giremiyorsunuz makine kilitleniyor.
Emek Olmadan, Yemek Olmaz...!

sector77

Bendeki kart mavi ustam.
Computer Repair Center
CRC

smlkc

You are not allowed to view links. Register or LoginKartı tek bios csm ye çevirdim. ISL 1. ve 40. pinleri şaseye çekmezsem görüntü atıyor ama logoda kalıyor. soz konusu pinleri şaseye (gnd) ye çekince makine startta görüntü atmadan sürekli resete düşüyo. ?

Sonuç yok ustalar. Her yol denendi eski arap ustamızın yapıtığı şekle geri çevrildi. Cihaz tek biosa çevrilince hem geç görüntü atıyor hemde biosa giremiyorsunuz makine kilitleniyor.

eksik yada hatalı yaptığınız birşey var

smlkc

Bendeki kart mavi ustam.

kartın modeli nedir

sector77

Computer Repair Center
CRC

akdenizmustafa

2 tane yaptım pazartesinden şuana kadar standart çalışıyor problem göremedim

yapılan anakart: plf/plr/csf/csr dsc rev:2.1

1tanesini ismail hocamın tek biosa düşürdüğü şekilde yaptım

ötekini deneme amaçlı 2mb biosu çıkardım yerine uma biosu yazıp 4mb chip yerleştirdim çalıştı herhangi problem yok

akmusa97

hocam ben yaptım fakat bazen açıyor bazen açmıyor.kuzeyin ordaki bobine voltaj gelmiyordu bende bir yerden 1v buldum bobine verdim çalışıyor fakat dediğim gibi açmamamazlık yapıyor.diğer türlü 1v olmayınca hiç açmıyor cihaz neden olabilir.