Mart 29, 2024, 02:09:56 öö

Haberler:

Forumda paylaşılan bütün rar dosyaların parolası "bgaforum" dur.

Dell N5010 UMA Sonrası Sorun

Başlatan Özkan Öz, Ağustos 23, 2019, 12:12:27 ös

« önceki - sonraki »

Özkan Öz

Ustalarım kolay gelsin

5010 makinayı umaya çevirdikten sonra lcd de görüntü var fakat hariciden görüntü alamıyorum, fikri olan arkadaşlardan yorum bekliyorum hayırlı işler bol kazançlar.

smlkc

şemayı biraz incelermisin

mustafaozdall

n5010 hariciye görüntüyü amd ekran kartından veriyor uma yapıldıktan sonra malesef görüntü alamassınız harici ekrandan

Özkan Öz

Aşağıdaki konuda bilalas05 arkadaşımız görüntü almış hariciden, nasıl almış sizce?

You are not allowed to view links. Register or Login

X_menekse

You are not allowed to view links. Register or LoginAşağıdaki konuda bilalas05 arkadaşımız görüntü almış hariciden, nasıl almış sizce?

You are not allowed to view links. Register or LoginAşağıdaki konuda bilalas05 arkadaşımız görüntü almış hariciden, nasıl almış sizce?

Belki ati cipi sökmemiş olabilir. Uma yaptıgım N5010 cihazda denedim  demin emin olmak için. yinede yok
------Muhtemelen elimde bir havyayla yaşlılıktan öleceğim!!!!------

Özkan Öz

Hariciden vaz geçtim, şu an Dell logosundan sonra siyah ekranda kalıp fan sürekli dönüyor, Windows a girmiyor, boot etmiyor vs. Forumdaki tüm 5010 biosları denedim hatta badcaps tan da uma bios indirip denedim sonuç aynı.

mustafaozdall

2 adet direncin yeri değişecek usta yarın atayım

Özkan Öz

Ucakbileti

Hdmı soketinin arkasında numarası galiba Q9xxx yazan çipi söküp dene.
Emek Olmadan, Yemek Olmaz...!

Özkan Öz

Ucakbileti

Özkan Öz

Söktüm sonuç aynı usta. Yalnız şöyle bir durum var, hafta sonu kenara koydum kartı, ilk açtığımda (PU9001 i sökmeden) bir defa dell logosundan sonra boot u bulamadığına dair yazılar geldi. Diski taktıktan sonra yine siyah ekranda kalıyor, sadece arka ışık var. Diski söktüm falan ama yine aynı yerde bekliyo 0.93-0.96A civarlarında çekiyor. Yani diyeceğim o ki 1-2 gün bekledikten sonra boot etti 1 defa. PU9001 ide söktüm ama sonuç aynı.

Ucakbileti

Ustam hm ye taktığın kristali tekrar değiş. başka karttan tüm grubu al.yada osiloskop varsa kontrol et. ayrıca bios yanına taşıdığın grup 0 ohmların lehimlerini kontrol et bakalım. bide çektiğin kablo ya kalın power kablosu olsun veya ccfl ekranların florasana giden kablosu olsun bu kablo ince ama yüksek akıma dayanan kablodur.standart  İnce kablo kullanma.

Özkan Öz

Ustam grubu olduğu gibi aktardım tam 25.mzh olarak ölçüyorum, tam değer okuduğum için tekrar değiştirmedim görüntüsünü resim olarak ekledim. Bios yanındaki ve diğer aktardığım komponentlerin tümünü mikroskopla kontrol ettim, kablo olarak diğer bi konuda senin tavsiye ettiğin LCD kablosunu kullanmıştım garanti olsun diye 2.5 kesitli kablo ile değiştirdim ama nafile sonuç aynı.

Özkan Öz

Sorun çözüldü usta.