Mart 29, 2024, 04:37:45 ös

Haberler:

Forumda paylaşılan bütün rar dosyaların parolası "bgaforum" dur.

Dell İnspiron 14 N4030-PG07 Aşırı Isınma Kapanma

Başlatan ayafixcenter, Ekim 21, 2021, 02:17:59 öö

« önceki - sonraki »

ayafixcenter

Ekim 21, 2021, 02:17:59 öö Son düzenlenme: Ekim 21, 2021, 09:04:40 öö ayafixcenter
Selamun aleykum ustalarım cihaz format için geldi disk arızalıydı ssd taktım aşırı ısınıyordu termal macun yeniledim ve fan temizledim fan  çok hızlı dönüyor sistem bazen 15 dakika bazen 45 dakika arası kapanıyor ve aşırı ısınmaya devam ediyor

Anakart  DJ1 CP Discrete 09259-2 48.4EK01.021
P6200 2.13 GHz işlemci
3 GB Ram var 
ATI HD5470 Ekran Kartı

ekran chipinden şüpheleniyorum varsa daha önceden bu cihazda tecrübesi olan ustalarım fikrini beyan ederse sevinirim

baja21

Hocam CPU ve GPU sıcaklığı en fazla kaçı görüyor?

ayafixcenter

Ekim 21, 2021, 06:39:19 öö #2 Son düzenlenme: Ekim 21, 2021, 08:38:25 öö ayafixcenter
You are not allowed to view links. Register or LoginHocam CPU ve GPU sıcaklığı en fazla kaçı görüyor?
CPU 88 GPU 76  derece oluyor en fazla
AIDA64 İle Stress Test Yapınca CPU En Fazla 89 GPU 88 Oluyor

Normal Çalışırken  CPU 88 GPU 76 En Fazla

Güç Seçeneklerinden İşlemci Güç Yönetimi En Yüksek İşlemci Durumunu%100 den %99 getirdim
1 saatten fazladır çalışıyor şuan test etmeye devam ediyorum yalnız fan aşırı hızlı dönmeye devam ediyor

ayafixcenter

Ekim 21, 2021, 09:07:03 öö #3 Son düzenlenme: Ekim 21, 2021, 10:20:16 öö ayafixcenter
Sistemi Furmark OCCT ile stress test yaptım cpu 89 Derece Ati HD5470 Ekran Kartı 107 Dereceye kadar çıktı furmarkda 20 dakikadan fazla tuttum kapanma olmadı occt ilede tüm sistemi stress test yaptım kapanma yok çıkamadım işin için testlere devam ediyorum ilk başta kapanan sistem şimdi kapanmıyor ama fan hala çok hızlı dönüyor sadece güç seçeneklerindeki ayarı degiştirdim kapanmadan sonra

Sistem 2 saatten fazla çalıştı sistemi kapattım tekrar açtım biosa girdim sistem 5 dakika sonra yeniden kapandı tekrar açtım hemen kapandı

ardından yeniden açtım şimdi 1 saatten fazladır çalışıyor film açıyorum uygulama açıyorum bir kapanma olmuyor  fan gayet soguk üflüyor fan mazgallarından da soguk hava geliyor ama cpu ve gpu ısınıyor büyük ihtimal cpu sogutucu sıkıntılı elimde olmadıgı için bakalım bulursam deniyeceğim

farukx

Ustam aynı sorun bizim başımıza You are not allowed to view links. Register or Login sürekli son hızda çalışıyordu.Ekran kartı değiştik yine olmadı.Termal enteğreyi değiştik yine olmadı.termal sensörlere baktık maalesef yine olmamıştı.Başka bir cihazdan aynı fanı takınca cihaz normale döndü.Fanın çalışma şekli düzene girdi.

ayafixcenter

You are not allowed to view links. Register or LoginUstam aynı sorun bizim başımıza You are not allowed to view links. Register or Login sürekli son hızda çalışıyordu.Ekran kartı değiştik yine olmadı.Termal enteğreyi değiştik yine olmadı.termal sensörlere baktık maalesef yine olmamıştı.Başka bir cihazdan aynı fanı takınca cihaz normale döndü.Fanın çalışma şekli düzene girdi.

Çok Teşekkür ederim ustam sogutucu blogu fanla bütün sipariş geçip deniyeceğim

smlkc

PCH çok ısındığında da bu sorun olur PCH ısınmaz işlemciyi fazla ısıtır bunlarıda göz önünde bulundur derim

ayafixcenter

You are not allowed to view links. Register or LoginPCH çok ısındığında da bu sorun olur PCH ısınmaz işlemciyi fazla ısıtır bunlarıda göz önünde bulundur derim

Teşekkür Ederim ustam Bunuda Değerlendirecegim

mycom

You are not allowed to view links. Register or LoginSelamun aleykum ustalarım cihaz format için geldi disk arızalıydı ssd taktım aşırı ısınıyordu termal macun yeniledim ve fan temizledim fan  çok hızlı dönüyor sistem bazen 15 dakika bazen 45 dakika arası kapanıyor ve aşırı ısınmaya devam ediyor

P6200 2.13 GHz işlemci
3 GB Ram var 
ATI HD5470 Ekran Kartı

ekran chipinden şüpheleniyorum varsa daha önceden bu cihazda tecrübesi olan ustalarım fikrini beyan ederse sevinirim

Hocam u3901 e bakın.  Direkt değiştirin hatta. Deneyip bilgi verir misiniz

ayafixcenter

Ekim 22, 2021, 01:28:46 öö #9 Son düzenlenme: Ekim 22, 2021, 01:30:22 öö ayafixcenter
çok teşekkür ederim ustam yarın inşaALLAH degiştirip size dönücem

Crmci

GPU üzerinde pad var mı varsa yerine metal birşey kullanın.Fanı 4.7ohm direnç ile direk bağlayın.Arıza Nec-tokin olayı gibi olabilir,cpuyu besleyen 220 330 470 vs ne varsa değişim yapın.
Tüm bunlar işe yaramaz ise önce gpuyu sonra pch reballeyin mümkünse yeni takın.
Saygılarımla kolay gelsin.

ayafixcenter

You are not allowed to view links. Register or LoginGPU üzerinde pad var mı varsa yerine metal birşey kullanın.Fanı 4.7ohm direnç ile direk bağlayın.Arıza Nec-tokin olayı gibi olabilir,cpuyu besleyen 220 330 470 vs ne varsa değişim yapın.
Tüm bunlar işe yaramaz ise önce gpuyu sonra pch reballeyin mümkünse yeni takın.
Saygılarımla kolay gelsin.

gpu üzerinde pad var ustam yenisi ile degişim yaptım yalnız furmark ile uzun süre teste tabi tuttugumda kapanma olmuyor ama ısı 107 dereceye çıkıyor furmarkda fanın üflemesi gayet soguk fakat ne cpu nede gpu pch ısınmaya devam ediyor verdiğiniz bilgiler için çok teşekkür ederim ustam sırasıyla yarın nasipse deniyecem çok teşekkür ederim

CRM

gpu yapar karisik kapanmalari.
osiloskopla gpu voltajina bak
DIACOM Computer Service (by CRM)
Job: Senior Technician
YouTube Channel: CRM
Contact me: You are not allowed to view links. Register or Login
Web site: You are not allowed to view links. Register or Login
Forum: You are not allowed to view links. Register or Login

Gimsis

You are not allowed to view links. Register or LoginSelamun aleykum ustalarım cihaz format için geldi disk arızalıydı ssd taktım aşırı ısınıyordu termal macun yeniledim ve fan temizledim fan  çok hızlı dönüyor sistem bazen 15 dakika bazen 45 dakika arası kapanıyor ve aşırı ısınmaya devam ediyor

P6200 2.13 GHz işlemci
3 GB Ram var 
ATI HD5470 Ekran Kartı

ustam dün aynı sorunla cihaz geldi servise 1.67a e kadar çıkıp dell yazısı geliyor belli bir süre sonra kapanıyordu gpu rebal yapıldı çözüldü dün aksamdan beri testte cihaz hala çalışıyor bu şekilde çözülmüştür