Mayıs 17, 2024, 07:52:44 öö

Haberler:

Forumda paylaşılan bütün rar dosyaların parolası "bgaforum" dur.

Lenovo T490 şifre iptali

Başlatan Crmci, Şubat 29, 2024, 09:31:00 ös

« önceki - sonraki »

Crmci

Lenovo t490,bios ve açılış şifreli yeni model bios var "w25q256jveq" bu kod tl866 ve rt809f de yok, ayrıca yüzey tipi bunu hangi cihaz yazar? Ayrıca şifre sanırım bunda değil I/0 da sanırım.Bunu %100 yapan bir yer var mı yada aramızda kim var?

akdenizmustafa

You are not allowed to view links. Register or Login

resimdeki ssop8 aparatından elinde varsa ortasına eepromun ground kısmını kapatacak kadar bantla rt809f ile programlayabilirsin sadece son versiyonunu indir.
rt809f son versiyon link : You are not allowed to view links. Register or Login

badcaps içinde lenovo autopacher diye arama yap bulduğun sayfada ilerlemen gereken adımlar yazıyor.

Crmci

Teşekkür ediyorum, şifre i/o da mı biosda mı bilgin var mı ustam
Hayırlı işler dilerim.

mrtkts

Abi MEC1663'ün içinde oluyor şifre ve jtag ile yedeğini alıp kırdırmak gerekiyor. Kırdırma kısmını vinafixten hallettiririz ama jtag'i bağlamak uzun iş.

Burada anlatım var: You are not allowed to view links. Register or Login

Anlatım T14S üzerinden ama sanırım aynı pinler. Programlayıcı olarak RT809H kullanılmış ama vertyanov ve svod'da da aynı jtag çıkışı var ve çip modeli de eklidir herhalde. 

lewiss

Mart 01, 2024, 09:10:04 ös #4 Son düzenlenme: Mart 01, 2024, 09:19:52 ös lewiss
You are not allowed to view links. Register or LoginLenovo t490,bios ve açılış şifreli yeni model bios var "w25q256jveq" bu kod tl866 ve rt809f de yok, ayrıca yüzey tipi bunu hangi cihaz yazar? Ayrıca şifre sanırım bunda değil I/0 da sanırım.Bunu %100 yapan bir yer var mı yada aramızda kim var?

BU LİNKTEKİ İŞLEMİ T470 DENEDİM ŞİFREYİ SIFIRLAMIŞTIM AMA T490 DA DENEMEDİM İSTERSEN DENE BELKİ İŞE YARAYABİLİR

Ayrıca bu linkte 2. mesajda t490 nında desteklendiği yazıyor.

Crmci

Sagolun arkadaşlar emeğinize sağlık bu bilgiler ışığında ilerleyip sonucu yazayım.

argebilgisayar

You are not allowed to view links. Register or LoginLenovo t490,bios ve açılış şifreli yeni model bios var "w25q256jveq" bu kod tl866 ve rt809f de yok, ayrıca yüzey tipi bunu hangi cihaz yazar? Ayrıca şifre sanırım bunda değil I/0 da sanırım.Bunu %100 yapan bir yer var mı yada aramızda kim var?

Üstad Neoprogrammer ile bu çipi yazabilirsin, programlayıcı olarak CH341A kullanıyoruz.

mrtkts

You are not allowed to view links. Register or LoginSagolun arkadaşlar emeğinize sağlık bu bilgiler ışığında ilerleyip sonucu yazayım.

Çözülmedi sanırım.

Crmci

Cihazı geri aldılar garantisi varmış,bu durum garantiye girmez dedim yinede şanslarını denemek istiyorlar,muhtemelen geri gelir,bakalım kısmi olarak ön bilgi edindik bekliyorum.

Crmci

You are not allowed to view links. Register or LoginYou are not allowed to view links. Register or Login

resimdeki ssop8 aparatından elinde varsa ortasına eepromun ground kısmını kapatacak kadar bantla rt809f ile programlayabilirsin sadece son versiyonunu indir.

badcaps içinde lenovo autopacher diye arama yap bulduğun sayfada ilerlemen gereken adımlar yazıyor.
Bu arada rt809f de gigadevice 25b64 ve alt versiyonlarını yazamıyorum ancak gd25q64 seçerek yazıyorum,2021 versiyon da,ustam 2024 versiyon da sıkıntı var okumuyor yazmıyor.

mrtkts

You are not allowed to view links. Register or LoginYou are not allowed to view links. Register or Login

Bu arada rt809f de gigadevice 25b64 ve alt versiyonlarını yazamıyorum ancak gd25q64 seçerek yazıyorum,2021 versiyon da,ustam 2024 versiyon da sıkıntı var okumuyor yazmıyor.

Bana da geldi benzer vakka. Diski ayrı bir yerde UEFI kurup takıp teslim ettim. Bios ayarlarını değiştirmek istiyorsanız ek 2000tl dedim kabul etmesinler diye :) etmediler doğal olarak.