Mayıs 18, 2024, 01:20:58 öö

Haberler:

Forumda paylaşılan bütün rar dosyaların parolası "bgaforum" dur.

Reballing Yaparken Pad Kaybediyorum

Başlatan CyberGen, Ekim 20, 2023, 09:12:51 ös

« önceki - sonraki »

CyberGen

Merhaba ;

Onarımını yaptığım bir anakartta reballing işlemi yaparken pad kaybediyorum bazen 3-5 adet padleri onarıyorum ama bazen 20-30 adet pad gidiyor. Bu alt ısı ile alakalı bir durummu ? Yoksa üst ısı ile alakalı mı ?

Sametbey67

fabrikasyon kurşunsuz lehimler zamanla deforme olabiliyor, sertleşebiliyor , pad lerin kopmasına neden olabilir , alt noozle ısıtıcıyı arttırıp ve süreyi biraz uzatırsanız lehimler eriyerek sökülecektir , hayırlı akşamlar ,
You are not allowed to view links. Register or Login

Veriform

Bu soru uzun zamandır rebal yapan arkadaşların yaşadığı bir sorun herkes kendince bir çözüm üretme gayretinde olsada bu sorunu neredeyse hiç yaşamıyan bir servis olarak önerim cihazınızın kalitesi ve rebal yapacak ustanın tecrübesi aynı zamanda kullandığı cihaz üzerinde yazın ve kışın Ar-Ge yapıp alt ısı üst ısı vs gibi değerleri not almasıdır pad kayıpları genellikle alt ısı kaynaklıdır ancak etken eden nedenler arsında flux kalitesi ön ısıtma yapmadan rebal yapma gibi vs umarım yardımcı olabilmişimdir kolay gelsin iyi çalşmalar.
You are not allowed to view links. Register or Login

residense

Ozellikle  bga kullanımı konusunda işinde  kurt  bir arkadaşım  var
Bga yaparken  kapısını  kitliyor kimse  açıp  oda sıcaklığını düşürmesin  diye
Aklıma geldi  yazayım  dedim

X_menekse

20 pad gerçekten fazla hocam. ısı profillerinde mutlaka bir problem olması gerek. yada sen çipi yerinden almak için erken müdahale ediyorsun. Çipi yerinden alırken mutlaka jel kıvamında lehimler üzerinde kayması gerek. eğer hafif dokunuşla yerinden kaymıyorsa asla cıkartmamalısın
------Muhtemelen elimde bir havyayla yaşlılıktan öleceğim!!!!------