Nisan 19, 2024, 12:49:44 ös

Haberler:

Forumda paylaşılan bütün rar dosyaların parolası "bgaforum" dur.

ASUS GL503VM CleanMe isteği

Başlatan skassas, Ocak 22, 2021, 07:10:21 ös

« önceki - sonraki »

skassas

Ustalar kolay gelsin.
ASUS GL503VM geldi bir tane. Sahibi temizlemek için sökmüş fanlardan birini takarken soketi yamultup kısa devre'ye sebebiyet vermiş. Sonuç IO üzerinde kocaman bir yarık ve tetik yok. IO değiştirildikten sonra cihazda görüntü aldım. Her şey normal çalışıyor lakin fanlar deli gibi dönüyor ve geç görüntü geliyor. ME injector ile bir kaç versiyon clean bios yazdım. Her defasında görüntü geldi. Fan ve geç açılma düzelmedi. Farklı bir yöntemle clean yapabilecek var mı? Yada çalışan bios. Şimdiden teşekkürler;

You are not allowed to view links. Register or Login

berkcan

skassas

Olmadı Berkcan ustam. Geç görüntü ve deli gibi fan sesi var.
You are not allowed to view links. Register or LoginYou are not allowed to view links. Register or Login

berkcan

sector77

Bende n550jv de kaç tane bios denediysem olmadı hep geç görüntü taki hm sr17e değiştirene kadar eğerki elinizde hm mevcut ise en son bunu deneyin.
Computer Repair Center
CRC

skassas

Ocak 23, 2021, 12:39:25 ös #5 Son düzenlenme: Ocak 23, 2021, 12:48:48 ös skassas
Teşekkürler ustalarım. Emeğinize bilginize sağlık. Sahibinin acelesi vardı almak istedi. Yurtdışına çıkacakmış. 2 hafta sonra döneceğim dedi. Zaten çoğunlukla oyun oynuyorum fan hep böyle devirli çalışıyor dedi. Sesten kurtulmak için kulaklık takıyormuş sürekli. Çok rahatsız olursam dönünce tekrar bakarız dedi. Benimde işime geldi. Cihazı teslim ettim.

NOT: IO'yu (ite8987e) taktığım gibi çalıştı. Bios ararken denk geldim badcapste ustanın biri GL503VM'e ecc nasıl yazarım diye soruyordu. ite85xxin eccsi paylaşılmış. Anakartın farklı iki modelimi var acaba? Cevap bulamamış orada oda. Bu io programlanabilir mi? Ayrıca ecc yazmak gerekli miydi? Fan bundan dolayı deli gibi dönüyor olabilir mi? 

You are not allowed to view links. Register or LoginYou are not allowed to view links. Register or Login

You are not allowed to view links. Register or LoginBende n550jv de kaç tane bios denediysem olmadı hep geç görüntü taki hm sr17e değiştirene kadar eğerki elinizde hm mevcut ise en son bunu deneyin.