Mart 29, 2024, 08:35:40 ös

Haberler:

Forumda paylaşılan bütün rar dosyaların parolası "bgaforum" dur.

DELL N4050 xf5901:24p bios

Başlatan dundarpc, Ağustos 06, 2018, 05:32:26 ös

« önceki - sonraki »

dundarpc

DELL N4050 xf5901:24p bios olan varmıdır ????

mrserbest

dundarpc

abi yazdım yine aynı açılıyor makina kalıyor öyle biosada girmiyor dell yazısında kalıyor????

ahmetermin

ekran çipi bozuk olduğunda oyle yapıyor. çipi sökünce onboard oluyor öyle deneyebilirsin
You are not allowed to view links. Register or Login

Özkan Öz

Bazen disk problemlerinde de logo ekranında kalabiliyor.

1deliye2rapor

abi yazdım yine aynı açılıyor makina kalıyor öyle biosada girmiyor dell yazısında kalıyor????

Cihazın; Cd-rom, Hdd , WLan kartı cikarip deneyin, varsa elinizde Ram deneyin. Harddisk RAW formatina dönebilir ve bu tarz sıkıntılar yaşatabilir.
~ Bilgi Bilişim Sistemleri / RİZE

kop

Ekran gpu sunun pcb arka yüzünde gpu bobini mevcut onu kaldırdığınızda uma yapmış olucaksınız.

cihazı uma ya cevirdikten sonra sorununuz ortadan kalkıcaktır.

bu arıza bu modelde ekran gpu sundan kaynaklıdır.

dundarpc

wifi dhh dvd hersey sokulu ustad birde uma denicem şimdi

dundarpc

abi hangi bu bobin soktum ama olmadı yanlısmı yaptım

ozgur81

Sanırım cihaz 1. nesil eğer öyleyse sadece DIS olarak geçiyor o model yani UMA yok onda.

ozgur81

Sen eski haline getir makinayı yani görüntü gelir vaziyette olsun bilgisayar. Tetiklemeden önce FN tuşunu basılı tut ve tetikle DELL'de olan bu özellik ile kendi testini kendi yapacaktır sorunlu olanı da yazar oraya.

ozgurkara

ustam ilk önce bence hdd regenator ile hdd ni test et yada elinde başka hdd varsa format atarak dene eğer sorun düzelmez ise grafik kartın olma ihtimali yüksek.

kop

Sen eski haline getir makinayı yani görüntü gelir vaziyette olsun bilgisayar. Tetiklemeden önce FN tuşunu basılı tut ve tetikle DELL'de olan bu özellik ile kendi testini kendi yapacaktır sorunlu olanı da yazar oraya.

Post un en başındaki mesaj da verilen anakart kodunda cihaz 2 inci nesil olarak görünüyor.

Google aramalarındada  zaten kartın görseli cıkıyor üzerinde hm65 görünüyor.

youtube de  uma yapılan videosu mevcut lakin onlar ekran gpusunu sökerek uma yapmayı göstermişler.

Sorunun kaynağı gpu dur.

dundarpc

hm67 aldım takmadım sorun onda deil ekran kartında chipin kenarındaki mühürleri söktüm arkadaş açıldı ama kesin çözüm deil reboll yapcam olmadı ekran kartını değiştircem çok ısınıyo kerata :D tüm üstadlara tesekkur ederım...

kop

Baştan beri söyledim ekran gpusunda sorun var diye..

Fazla maceraya gerek yoktu probleminizi çözmenize sevindim