Mart 29, 2024, 05:31:44 öö

Haberler:

Forumda paylaşılan bütün rar dosyaların parolası "bgaforum" dur.

Asus k55vd r3.1

Başlatan Crmci, Mayıs 18, 2019, 03:05:07 ös

« önceki - sonraki »

Crmci

K55vd r3.1 start yok wifi soketin arkasında cpuya yakın jc-ef ısınıyordu rt8239b değişti yenisi de aynı.Nereye bağlı neyi kontrol ediyor  direk hm mi bozuk acaba akım çekip ısıtıyor.Kısa devre yok fet yada smd kond.lerde.Şema var mı ustalarım bu nedir?

linux2ex

You are not allowed to view links. Register or Login

boardview linki parçayı burdan bulup yazarsan arkadaşlar yardımcı olurlar. kolay gelsin

mert şener

Bahsettiğiniz model 3.3-5v veren entegre.Isındığı zaman değiştirirseniz gene aynısı olmaya devam eder.Bacaklarından birinde kısa devre vardır mutlaka. 14.bacak ldo5 (5v),15 bacak ldo3(3.3v) bunlardan birinde kısa devre var mı?

Crmci

Teşekkürler kontrol edeceğim 3.3 görmedim etrafında,4.67 civarında bir voltaj veriliyor başka hiçbir yerde voltaj yok şarj fetinde 3.2v var birde. Bu arada ben yanitlari görmedim hafta  sonu  ustalar tatil verdi  diye düşünerek hm değiştirdim bakalım sonucu yazarım.

Crmci

Mayıs 18, 2019, 11:10:22 ös #4 Son düzenlenme: Mayıs 18, 2019, 11:21:48 ös Crmci
Evet Mert ustam 15.bacakta smd cond.kisa devre hm değişmiştim az önce aynı.Usb 3.0 soketin biri kırıktı data ölçümleri normaldi yinede acaba?diye değiştirdim.I/O olmasın arıza ustam deme boşa mı hm:)

mert şener

Mayıs 19, 2019, 12:24:48 öö #5 Son düzenlenme: Mayıs 19, 2019, 12:33:11 öö mert şener
Tamam entegreyi sökün 15. Bacaktan 3.3v verin neresi sıkıntılı çıkar ortaya.Pinler çok yakın sıkıntı olur derseniz gene entegreyi söküp aynı hattaki smd kondansatörüde söküp ordan verebilirsiniz.3. 3v hattı birçok şeyden çıkabilir arıza:)

Crmci

Rt8239 ısınıyordu st.yoktu rt ve hm değişti sonuç alınamadı bir rt bozuldu bu arada (bozuk rt i/o kısa devreye alıyor) ı/o değişti st.almadı ancak tüm  voltajlar geldi biosda yazildi çalıştı.Mert ustama ve linux2ex ustaya teşekkürler. Yardımlarınız olmasa yapamazdım.