Nisan 25, 2024, 07:59:08 ös

Haberler:

Forumda paylaşılan bütün rar dosyaların parolası "bgaforum" dur.

Allahtan Korkmayan, Kuldan Utanmayan İnsanlar.

Başlatan 1deliye2rapor, Mart 21, 2019, 08:21:14 ös

« önceki - sonraki »

1deliye2rapor

Mart 21, 2019, 08:21:14 ös Son düzenlenme: Mart 21, 2019, 08:22:45 ös 1deliye2rapor
Bugün servise bayan bir müsteri geldi, Ankara'dan geldiğini öğrenci olduğunu soyledi. Dell 1564 bilgisayarinin gelmeden önce Ankara'da ekran kartı chipini değiştirmiş, 2 gün çalışmış yola çıkmak zorunda kalmış velhasıl cihaz yine görüntü vermemiş, uyanık firma vatandaşın farklı bir şehire gideceğini öğrendiğinde " Abla merak etme bozulursa garantisi var " demişler ve bayandan 300 tl almışlar. Müsterinin durumunu dinledikten sonra bi bakayım dedim bakmaz olaydım fotoğrafını ekledim yazık günah recineyi basmışlar kartı kızartmışlar güya ekran kartı değişmişler ısıtıp görüntü alıp vermişler vatandaşa. Müsteri bir kere magdur olmuş elimden geleni yapıp çalıştırdım.Demem o ki bu nasıl para kazanmak arkadaş çoluğuna çocuğuna bu parayı helal diye nasıl yediriyorlar aklım fikrim zihnim almıyor. Abiler kardeşler ustalar her ne yaparsak yapalım verdiğimizden fazlasını almayalım. Herkese Kolay gelsin .

You are not allowed to view links. Register or Login You are not allowed to view links. Register or Login You are not allowed to view links. Register or Login You are not allowed to view links. Register or Login You are not allowed to view links. Register or Login

~ Bilgi Bilişim Sistemleri / RİZE

Computer_master

Çokkkkk HAKLISINIZ ama bunun önüne geçemiyoruz malesef odalar da işi sıkı tutmuyor yeterlilik belgesi sınavları olsa belli zamanlarda ve şikayet hatları olsa odaların madur olan halkın arayıp hakkını isteyebiliceği bu denli olmaz diye düşünüyorum ama bu ülkede kaç kişi işini düzgün yapıyor ki amacım küçümsemek değil fakat durum böle olunca uydu montajı yapanıda cd film satanıda telefoncusuda elektronik bilgisi olmayanıda v.s müdahale ediyor.  :( :-[ fotolar yanımda değil ben yarın bir cihaz fotoları paylaşayımda görün içler acısı dün geldi cihaz herşeyi geçtim OLAY MİLLİ OLAY MİLLİ SERMAYE ama malesef ustam dediğim gibi durum ortada
~~Computer Master~~

cevat

Piyasadakilerin çoğu ısıtma işlemini yapıp, çip değiştik diyorlar. Garantisi  dükkandan çıkana kadar. Makine tekrar geri gelse sorun bizde değil abi, anakartta sıkıntı var.

Durum böyle maalesef...
Akıl büyük bir nimet, sağlık büyük bir servettir.

noktaryus

merhaba
ankarada şöyle bir durum söz konusu hatta ulusta bga makinası olmayıp cip ısıtıp veren firmalar çok ki bayiye 40 liraya yaparlar müşteriye 300 lira cekeler ben ribol dahi yapmazken sıfır veya hurdadan cip söküp çakarken ben müşterilere yaranamıyorum dışarda 40 liraya yapıyorlar diyip gidiyorlar
bu deverde öpen yaranıyor diyorlar ya TAM ANKARA ESNAFINA YAKIŞIYOR
BİZİMDE MESLEĞMİZİN KIYMET BİLİNMEMESİ HEP BU YOUTUBAR çILARIN FÖN MAKİNASIYLA CİHAZ TAMİR ETMESİYLE BAŞLADI

silenthate

Malzeme kalitesinden anlamayan flux yerine reçine pasta vs kullanan yerler var...

Yeri gelmişken geçenlerde bir cihaz geldi müşteri Ankara da bir servise göndermiş yapılamaz denmiş anakart değişimi önerilmiş yetkili servis değil. Tabi günümüz fiyatları malum fiyatlar yüksek geliyor ve müşteri iade alıyor bize ulaştılar vs uzatmayalım
Cihazı acmamislar açsalar arıza yapılamayacak gözden kaçacak birşey değil...

Bu isyerlerinide yaad edelim yeri gelmişken..

Ne diyelim Allah sonumuzu hayır etsin

linux2ex

ustam sen bide bu olaya bak. adam cihaz yapılamaz diye iade çıkmış olabilir normaldir dersin ama chipi takmaya bak. yapamadın hiç olmazsa cihaza fazla zarar vermede sende sonra bakıcak birisi belki yapar. ama oda yok ben yapamadım başkasıda yapamasın.

You are not allowed to view links. Register or Login

ozgurkara

Ben şöyle bir yol izliyorum örnek veriyim mesala bir cihaz geldi fan bakimi icin hemen cihazi dağittiktan sonra  fan durumunu ilk kayit olarak cekiyorum ve 2 kayitta da temizlendikten sonraki halini cekiyorum ve musterime whatsap uzerinden gönderoyorum.müsterimin kafasinda acaba gercekten islem guzel yapildimi diye bir soru isareti kalmiyor ve bu uygulama insanlarin   cok hosuna gidiyor.
You are not allowed to view links. Register or Login

akdenizmustafa

Bizim teknik servise insanlar girip bakabiliyor biraz çift taraflı yoruluyosunuz ama gönülleri rahat oluyor. Youtuber olayında haklısın ustam adam vermeyin para bunu yapın diyor senin reball yapıp daha uyguna halledebileceğin cihazı sıfır chip fiyatı verip kaçırabiliyorsun.

berkcan

cevat

Ayrı başlık açmadan konuya devam...

Sıvı teması ile gelen cihaz kontrol amacı ile müşteri yanında açıldı. 4 gb 'lik ram'i bizden önceki bilgisayarcı tarafindan değiştirilerek 2 gb 'lik ram takılmış.
Müşteri yanında cihaz kontrol edilmemiş olsaydı.

Bizden kaynaklanmadığını nasıl anlatırdık.

Bu ne rezilliktir.
Allah ıslah eylesin bu haramzadeleri...
Akıl büyük bir nimet, sağlık büyük bir servettir.

akdenizmustafa

Hocam bu aralarda ddr3L ramları çıkarıp olmuyo zaten diyip ddr3 ram takanlar var.