Mart 29, 2024, 04:29:21 öö

Haberler:

Forumda paylaşılan bütün rar dosyaların parolası "bgaforum" dur.

Uma sonrası fps

Başlatan sector77, Haziran 12, 2021, 02:20:59 ös

« önceki - sonraki »

sector77

Merhaba öncelikle herkese kolay gelsin.
Elimde la-5891p rev 1.0 kart var gpu arızalı uma ya çevirdim görüntüyü aldım Windows a kadar herşey normal ısılar da normal ama kullanırken çok yavaş çalışıyor sistem testi yaptığımda Intel 1fps 2 veya 3fps de çalışıyor tahminimce yavaş çalışmasının ve durmasının sebebi burdan kaynaklı bu sorun ile ilgli ne yapabiliriz yardımlarınıza ve fikirlerinize ihtiyacım var tekrar kolay gelsin
Computer Repair Center
CRC

shocan

gfx beslemesi için kullanılan tel kalınlığı önemli.
voltaj yeterli gelmiyorsa bir tane tantal takmak faydalı olabilir.
You are not allowed to view links. Register or Login
yanlış bildiğim olabilir, lütfen düzeltin.

sector77

2 adet 330 Luk takılı besleme gpu bobininden verildi yaklaşık 1v değerinde çekilen kablo power supply kablosu kalın olandan You are not allowed to view links. Register or Login ustam.
Computer Repair Center
CRC

shocan

You are not allowed to view links. Register or Login ozaman uma dökümanı tekrar kontrol etmekte fayda var.
eksik kalan bir kısım olabilir.
yanlış bildiğim olabilir, lütfen düzeltin.

smlkc

Yukarıdaki ilk resimde sarı ile işaretli dirençleri söktün muhtemelen ve onlar yanlış. O kısımda sökülmesi gereken dirençler mavi ile işaretli olanlar gerekli değişiklikleri yapıp buradan sonucu bildirin. Sarı işaretli dirençlerin yerine 0 ohm direnç takacaksın

sector77

Ustam yoğunluktan dolayı geç oldu.
You are not allowed to view links. Register or Login ustam vusal ustanın yaptığı gibi yaptım ve 4 kere kontrol ettim mercek altında kontrol ettim eksik birşey yok. You are not allowed to view links. Register or Login ustam direnç bahsettiğiniz gibi olması gerektiği gibi omajlı dirençleri tekrar değiştim değişen bişey olmadı bu sefer görüntü mavi oldu.😔
Computer Repair Center
CRC

smlkc

You are not allowed to view links. Register or LoginUstam yoğunluktan dolayı geç oldu.
You are not allowed to view links. Register or Login ustam vusal ustanın yaptığı gibi yaptım ve 4 kere kontrol ettim mercek altında kontrol ettim eksik birşey yok. You are not allowed to view links. Register or Login ustam direnç bahsettiğiniz gibi olması gerektiği gibi omajlı dirençleri tekrar değiştim değişen bişey olmadı bu sefer görüntü mavi oldu.😔

görüntünün mavi olmasının yapmış olduğunuz değişiklik ile ilgisi yok. başka bir hatan vardır tekrar ncelermisin. ve değişiklik yaptığın yerin net bir fotoğrafını gönderirmisin

sector77

Temmuz 10, 2021, 02:45:54 ös #7 Son düzenlenme: Temmuz 10, 2021, 02:50:02 ös sector77
You are not allowed to view links. Register or Login  ustam köşeye koymuştum yoğunluktan pek bakamdım anca fırsat buldum kartın önden arkadan resimleri aşağıda mavi ekran gelmesi düzeldi. You are not allowed to view links. Register or Login
Computer Repair Center
CRC

smlkc

You are not allowed to view links. Register or LoginYou are not allowed to view links. Register or Login  ustam köşeye koymuştum yoğunluktan pek bakamdım anca fırsat buldum kartın önden arkadan resimleri aşağıda mavi ekran gelmesi düzeldi. You are not allowed to view links. Register or Login
düzeltmeyi doğru yapmışsın bütün sorun ortadan kalktı mı

sector77

You are not allowed to view links. Register or LoginYou are not allowed to view links. Register or Login  ustam köşeye koymuştum yoğunluktan pek bakamdım anca fırsat buldum kartın önden arkadan resimleri aşağıda mavi ekran gelmesi düzeldi. You are not allowed to view links. Register or Login
düzeltmeyi doğru yapmışsın bütün sorun ortadan kalktı mı
Gfx bobini etrafına taktığım 330 Luk tantallardan 1 tanesini ters takmışım değiştirdim kilitlenme görüntü gidip gelmesi düzeldi 1.30saat film açtım sıkıntı yok ama furmark testinde 2 veya 3 fps çıkıyor ama normal kullanımda sıkıntı yok.
Computer Repair Center
CRC