Mart 29, 2024, 01:37:28 ös

Haberler:

Forumda paylaşılan bütün rar dosyaların parolası "bgaforum" dur.

Lenovo y560 uma

Başlatan Crmci, Kasım 05, 2018, 09:46:40 ös

« önceki - sonraki »

Crmci

Atı 2000-2003 sorunlu chipsetler bende uma yaptım güya You are not allowed to view links. Register or Login işlemlerin hepsini kontrol ettim birkaç kez ama ışık var datada var görüntü yok.resimler ekte uğraşan oldu mu bunla.DAKL3AMB8E0 Rev.e link You are not allowed to view links. Register or Login

apex

Üstad; Aynı uma denemesini yapan hiç kimse sonuç alamadı. Onca uğraş boşa gidiyor..

Crmci

Kasım 06, 2018, 11:13:09 öö #2 Son düzenlenme: Kasım 06, 2018, 12:53:21 ös Crmci
Şema istemiştim buldum inceliyorum sonucu yazacağım.

Crmci

Arkadaşlar n5010 gibi klasikler arasında yerini alabilir cihaz çalıştı linkteki işlemler doğru sonra farklı bios yazın oluyor.

Teknikbursa

Yazdığınız bios dosyasını verirmisiniz

Crmci

You are not allowed to view links. Register or Login

Crmci

Kasım 07, 2018, 05:48:20 ös #6 Son düzenlenme: Kasım 07, 2018, 05:49:53 ös Crmci
Hiçbir yerde bulamadım bir Rus siteden indirdim ve sadece bu çalıştı.Bu arada Asus k54ly 2.1 bu seriler uma oluyor mu yapan var mı?

bilalas05

usta elime y560 laptop geldi ekran kartı arızalı uma çevirmeyi düşünüyorum, her hangi bir problem yaşadın mı dikkat etmemiz gereken bir yer var mı?  şimdiden teşekkürler.

Özkan Öz

Lonovo Y560 ı umaya çevirip başarılı olan oldu mu arkadaşlar? Elimde var şu an denemeye değer mi?

bilalas05

Ustam denedim ama olmadi. Soyleki:Gösterilen herseyi yaptim, adaptoru taktim hic amper cekmedi, Yani bilmiyorum belki bendeki anakartin farkli sorunu vardi.

Crmci

Arkadaşlar kesin olarak uma oluyor zaten resimlerde biosda mevcut yalnız cpu değişecek i3 veya i5 olacak i7 de gömülü vga olamadığı için.Bizzat yaptım bios mutlaka yazılacak yukarıdaki çalışmazsa Rus sitelerinde kesin mevcut.

ktmduke

You are not allowed to view links. Register or LoginArkadaşlar kesin olarak uma oluyor zaten resimlerde biosda mevcut yalnız cpu değişecek i3 veya i5 olacak i7 de gömülü vga olamadığı için.Bizzat yaptım bios mutlaka yazılacak yukarıdaki çalışmazsa Rus sitelerinde kesin mevcut.

hocam benim anlamadığım y560P biosu y560 a mı yazıyorsunuz?
Q720 Q740 işlemcili cihazlar 1. nesil y560 (anakart kodu KL3A)

2630qm li cihazlar ise y560p dir. (anakart kodu KL3E)

y560 cihazlardan 3-4 tane yapmıştım bios gerekmemişti.
y560P ye şemaya göre uma deniyorum gri ekranda kalıyor,uma bios bulamadım cihaza. siyah ekranda usb den boot etmeye çalışıyor. usbleri okuyor anladığım kadarıyla.

y560ın biosunu ona atınca direk restart atıyor, io farklı zaten atması da normal.
elinizdeki y560p uma için biosu paylaşırmısınız size zahmet? muhtemelen y560dır da deneriz.

Crmci

Y560p geldi konu da iyice karisti ben tekrar işlemleri ve bioslari gözden gecireyim netlestirelim hocam.

Crmci

Ekim 16, 2019, 10:15:07 ös #13 Son düzenlenme: Ekim 16, 2019, 10:17:19 ös Crmci
You are not allowed to view links. Register or Login bu sadece y560 kl3a uma bios çalışıyor.y560p kl3e uma ile ilgili hiçbir bilgi piyasada yok.Şema bordview var mı yada yaptığınız işlemleri paylasayabilir misiniz üzerinde uğraşalim.y560 yapmıştım data gelir gibi yapip acmiyordu bu biosla olmuştu.

ktmduke

Ekim 19, 2019, 04:56:06 öö #14 Son düzenlenme: Ekim 19, 2019, 05:04:26 öö ktmduke Sebep: link ekleme.
You are not allowed to view links. Register or LoginYou are not allowed to view links. Register or Login bu sadece y560 kl3a uma bios çalışıyor.y560p kl3e uma ile ilgili hiçbir bilgi piyasada yok.Şema bordview var mı yada yaptığınız işlemleri paylasayabilir misiniz üzerinde uğraşalim.y560 yapmıştım data gelir gibi yapip acmiyordu bu biosla olmuştu.

y560 cihazlarda belki yeni bios sürümüne sahip olanlarda uma bios yazmak gerekiyodur. bende gerekmemişti.

y560P ye gelince;
şemasında 11 tane olması lazım tam sayısını hatırlamıyorum. ctrl+f ile gördüğüm değişiklikleri yaptım. eksta olarak lvds hatlarını @sw olarak şemada işaretlemişlerdi, onları da yaptım.

@sw switchableden geliyor sanırım. onları yapmadan ekran ışığını yakmıyordu.

cihazın orjinalinde intel hd beslemesi boş.  onun kontrolörü çok küçük bga yapıda bir entegre/chip. şemaya göre bu chipin data uçları işlemci beslemesini yapan parçaya data yolluyor. hurdası olsaydı ondan söküp takabilirdim de elimde yok. gerçi 0,20mm felan top kullanıyordur.
intel hd beslemesini pch 1.05v dan kablo çekip tantal ve seramik kondansatörleri ekledim fakat görüntü vermedi.

uma versiyon olan biosu bulsam onu deneyecektimde bulamadım. ati chipsete reball yapcam sanırım.
Biraz geç dönüş yaptım yoğunluktan kusura bakmayın.

y560p kl3e şema:
You are not allowed to view links. Register or Login