Mayıs 18, 2024, 07:19:34 ös

Haberler:

Forumda paylaşılan bütün rar dosyaların parolası "bgaforum" dur.

Lenovo S510P kapandıktan sonra kendiliğinden açılıyor

Başlatan ay_bulut, Haziran 01, 2018, 01:50:33 ös

« önceki - sonraki »

ay_bulut

MODEL :Lenovo S510P

ANAKART KODU : LS41P MB 12293-1

cihazda sıvı teması vardı , IO değişti cihaz çalıştı fakat cihazı kapattığımda tekrardan çalışıyor.

clean me yapıldı , farklı bios yazıldı yine aynı , cihazın şeması yok. yüksek çöznürlükte resimleri var.

daha önce başana gelen varmıdır

You are not allowed to view links. Register or Login

Ucakbileti

Usta ihtimal zayıfta olsa power buton ve kapak sesnsöründe sıvı teması varmı bi gözden geçir derim..
Emek Olmadan, Yemek Olmaz...!

ay_bulut

Usta ihtimal zayıfta olsa power buton ve kapak sesnsöründe sıvı teması varmı bi gözden geçir derim..

power butonu takmadan açılıyor. kapak sensörü nerdedir ?

Ucakbileti

Kapak çercevesine bi torna vida gezdir mıknatıs nerede çekiyorsa oranın anakartta denk gelen yerindedir.
Ama Sanki seninkinin ki buton kartının üstünde gibi ama genede yeyyit et torna vida ile.

ay_bulut

Kapak çercevesine bi torna vida gezdir mıknatıs nerede çekiyorsa oranın anakartta denk gelen yerindedir.
Ama Sanki seninkinin ki buton kartının üstünde gibi ama genede yeyyit et torna vida ile.

ustam cihazın power butonu ve üst kapak  takılı olmadığı halde açılıyor. 

oozguur72

Haziran 01, 2018, 07:53:09 ös #5 Son düzenlenme: Haziran 01, 2018, 07:55:06 ös oozguur72
Ustam bios pilini cikar acilsin sonra kapat kendiliginden acilmassa bios pilini degistir bios pilide bu arizayi veriyor

ay_bulut

Ustam bios pilini cikar acilsin sonra kapat kendiliginden acilmassa bios pilini degistir bios pilide bu arizayi veriyor

bios pili bitmişti değiştirdim. bir çok kez kapatıp yeniden başlattım.

aegeanxtr

berkcan

cihaz kendi kendine açılıyosa ıo bıos ve hm bu üçlüden biri suçlu bu forumda daha önce erhan abi paylaşmıştı hm nin rtc kısmı bozulurnca pil bitik oluyo genelde diye sizde de pil bitikmiş düşük bi ihitmal olsada hm sorunlu olabilir sıvı temaslı cihaz nerdne ne çıkıcak belli olmaz

ay_bulut

cihaz kendi kendine açılıyosa ıo bıos ve hm bu üçlüden biri suçlu bu forumda daha önce erhan abi paylaşmıştı hm nin rtc kısmı bozulurnca pil bitik oluyo genelde diye sizde de pil bitikmiş düşük bi ihitmal olsada hm sorunlu olabilir sıvı temaslı cihaz nerdne ne çıkıcak belli olmaz

ustam cihazda hm yok

berkcan

Özkan Öz

Aynı olay Dell N5110 da başıma gelmişti, SSD hdd taktım bu sorun başladı, normal kendi hdd takınca sorun yoktu. Hatta forumda paylaştım önceki zamanlarda çözüm bulamayıp o şekilde teslim etmiştim.

ay_bulut

Aynı olay Dell N5110 da başıma gelmişti, SSD hdd taktım bu sorun başladı, normal kendi hdd takınca sorun yoktu. Hatta forumda paylaştım önceki zamanlarda çözüm bulamayıp o şekilde teslim etmiştim.

harddisk takmadan açılıyordu.

ay_bulut

cihaz ilk geldiğinde bu şekildeydi. pinout noktalarını kontrol ettim kısa devre olanları ayırdım. eksik olan dirençleri tamamladım. cihaz start aldı. fakat bu seferde kapattığım zaman kendiliğinde başlıyordu. müşteriye söylücez artık kabul ederse bu şekilde teslim edecez etmezse başka bir yoluna bakacaz :)

Ucakbileti

usta bu haldeyken o makineyi kurtarmışsın öpsün tepesine koysun o müşteri. daha ne olsun. ben uğraşmazdım bile. Emeğine sağlık.

Makinenin kenarına manuel bi switçh koy adam laptopu kapatınca onuda kapatsın switch 3.3 bobinini ayırsın bi daha start almasın anahtar kapalıyken :))))))