Mayıs 03, 2024, 03:24:43 öö

Haberler:

Forumda paylaşılan bütün rar dosyaların parolası "bgaforum" dur.

X540LJ REV. 2.1 TETİK YOK BATARYA IŞIĞI VAR

Başlatan ahmetermin, Aralık 13, 2020, 05:40:13 ös

« önceki - sonraki »

ahmetermin

X540LJ REV. 2.1 TETİK YOK BÜTÜN VOLTAJ LAR RTAM GÖSTERİYOR IO DA VOLTAJ VAR BATARYA TAKINCA SARJ EDİYOR AMA TETİK ALMIYOR BİOS DENEDİM YİNE START YOK IO BACAKLARINI START VERİNCE ALIYOR KESİYOR BATARYA TAKTİĞİM HALDE BATARYA IŞIĞI YANIK KALIYOR VARMI BAŞINA GELEN ÇÖZEN BİR FİKRÎ OLNA 3 GÜN UĞRAŞTIM YAPAMADIM ŞİMDİ DEN TEŞEKKÜR EDERİM...
You are not allowed to view links. Register or Login

Crmci

Daha önce kurcalanmadiysa genelde bios kaynaklı arza oluyor onun dışında adaptör kaynaklı oluşan arizalarda i/o kontrol et.Gpu bobin kaldırip zaten dene,usb omaj ölçümü vs.Geriye cpu?

mrbulut

işlemci hm tarafı lehim çatlağı var.reball yaparsan daha iyi olur işlemciyi.ben ısıtarak hallettim.tamamen zamanında bakım yaptırmamaktan kaynaklı

Dreamer_x_x

Şarj aleti bağlı olmadığı halde şarj oluyor gibi ışık yanıyorsa şarj entegresinin vin girişinde 2 diyot veya içinde 2 tane diyot olan 3 bacaklı eleman var onu kontrol et. Bir bacağı şarj soketi tarafından gelir diğer bacağı da batarya tarafından gelir şarj entegresine girer. Daha önce bu sorunu bu şekilde çözmüştüm. Birde adaptör takılıyken şarj entegresindeki acdet acok regn bacaklarını kontrol et