Mart 29, 2024, 03:20:13 öö

Haberler:

Forumda paylaşılan bütün rar dosyaların parolası "bgaforum" dur.

Haksız Kazanç elde etmek ve Firma kötülemek.

Başlatan kop, Şubat 09, 2021, 07:45:18 öö

« önceki - sonraki »

kop

Arkadaşlar selam başımdan şöyle bir olay geçti sizlerle  paylaşmak istedim.

Hepimizin yaptığı gibi google mapsde işletme hesabı na sahibim.
Gelen müşterilere ne kadar titizlik le davrandığımı beni tanıyan herkes bilir hemen hemen aynı gün veya 1 gün sonra
muhakkak işlerini çözerim olumlu olumsuz aynı gün dönüş sağlar ve atölyemde cihaz bekletmemeye özen gösteririm. temizlik konusuda son derecede titizimdir bir cihazla işim bittikten sonra kesinlikle ortalığı ve tezgahı siler tekrar yeni işe bakarım. bunu beni yakınen tanıyan herkes bilir.

Google yorumları müşteri değerlendirmeleri ne son derece özen gösteririm.gelen kişilerle arayan müşterilerle asla senli benli dahi konuşmam 19 senedir bu sektördeyim 19 senedir de bu şekilde çalışmışımdır.

Herşey buraya kadar benim açımdan güzel lakin geçenlerde şöyle bir olay geldi başıma google maps de işletme hesabıma arka arkaya  5 dakika arayla 2 kullanıcı ile değerlendirme yapıldı ve tamamen sahte isim soyisim hayatıma ne o isim soyisimle bir tanıdık ne müşteri nede telefon görüşmelerimde hiç bir şekilde verdikleri puanlama gibi bir olay yaşamışlığım yoktur. isim soyisimleri sosyal medyada vs arattıgımda reel kullanıcı olarak kimse bulunmamakla birlikte 1 kaç tane sosyal medya hesabında sahte hesaplar çıktı tamamen beni tanıyan  takip eden çekemeyen bir firmanın yaptığını bildiğim bir olay.

Şimdi beni kötüleyerek kendine çekmeye çalıştığın müşteri den gelen para veya bir başkasının ekmeğiyle oynayarak kazanacağın para senin çoluğunun çocuğunun boğazından geçerken için ne kadar rahat olacak. hadi beni kötüledin benim iş yapmamamı sağladın çokmu mutlu oldun veya bir başkasını kötüleyerek eline ne geçti.
Benim bu sektörde görüşüp konuşup arkadaşlık yaptığım kişi sayısı oldukca azdır. Zorda kalmadıkca samimi arkadaşlarımın dışında kimsenin mekanına gitmem çay kahve içmem.

Benimle sorun yaşıyor kıskanıyor çekemiyor olabilirsin ama bunu ekmeğimize rızkımıza göz dikerek zarar vererek yapıyorsan kimse kusura bakmasın orda herkesi tavrı tarzı değişir ekmeğim için kavga etmeyeceğimde ne için edeceğim. Düzenimi işimi bozanı ben bozarım.

cevat

"DOĞRU SARSILIR AMA YIKILMAZ" 
 atasözümüz var.

Çekemeyenler, kıskananlar olabilir. Duruşunuzu bozmayın. Rızkı veren Allah 'tır.

Hayırlı, bereketli işler...
Akıl büyük bir nimet, sağlık büyük bir servettir.

Sametbey67

size çamur atmaya çalışan andaval aynı zamanda kendi ayağına da sıkmış olduğunu fark etmiyor, genel olarak teknik servislerin beceriksiz ve üçkağıtçı olduğunu söylemiş oluyor. 30 yıllık Servis çi olarak diğer servisler hakkında konuşmam kendi işime bakarım. iyi çalışmalar.
You are not allowed to view links. Register or Login

1deliye2rapor

Ustam ne yazık ki bu olay senin gibi birçoğumuzun başına gelmiştir.

Hangi sektör olursa olsun Google işletme olayı çok güzel müşteri açısından da işletme açısından da fakat sorun şu fake hesaplar ve fake yorumlara müsaade edilmemeli bunun kontrolunu bir şekilde google sağlamalı. Şöyle olabilir mesela  bir uygulama yapar gps den o işletmeye gittiğinde kendini işaretler sana 10 gün zaman verir 10 gün icinde olumlu olumsuz tecrübenizi yazmanızı ister gibi gibi. Bu da tam çözüm değil fakat bir nebze yorum güvenirliğini sağlayabilir.

Şu da bir gerçek müşteriler artık fake mi sahtemi anlayabiliyor gelmeden önce arıyor üslubunuza bakıyor geliyor görüyor yoruma itibar etmiyor. Şahsen ben öyle yapıyorum, eğer düzgün bir işletmecilik yapıyorsanız her ne olursa olsun bir şekilde iyi insanlar buluyor sizi ben buna inanarak ve severek işimi yapıyorum..

Ustam siz de çok takılmayın malesef bu tarz insanlar hasis ve hain , siz bildiğiniz yoldan devam edin bence ..

Herkese helalinden bol kazançlar diliyorum..
~ Bilgi Bilişim Sistemleri / RİZE

Teknikbursa

Aynı sorunu bende yaşıyorum.Adamı tanımam etmem hakkımda maske takmıyor bana hakaret etti dükkanından kovdu falan yazmış. birtaneside başka başka şeyler yazmış. ikisinide google bildirdim bir tanesini kaldırdılar 1 tanesi hala duruyor. başka 3 yıldız falan verenler var.bizimle ve elektronikle hiç ilgileri yok böyle giderse google hesabını kapatacağım. ayrıca şirket avukatınada soracağım bu tip kişiler hakkında mutlaka kanuni tazminat hakkımız olmalı.