Mart 28, 2024, 11:00:51 ös

Haberler:

Forumda paylaşılan bütün rar dosyaların parolası "bgaforum" dur.

Asus N56vz vm cpu hatası

Başlatan Crmci, Haziran 01, 2020, 12:22:31 ös

« önceki - sonraki »

Crmci

Kasa kodu:N56vz
Anakart:N56vm rev:2.3
Start alıyor cpu(sr0ux)ve hm76 hiç ısınmıyor n13p-gt-a2 ısınıyor.0.380 amper çekiyor ve yavasca yükseliyor 0.430 bunuda vga chip çekiyor gibi.Start butondan geri kapatilamiyor.Erhan ustanın verdiği biosu yazdim.Şema yok nereye bakmak lazım güney vs?

smlkc

cpu vddq voltajı varmı ilk ona bak

Crmci

Baktım ustam 1.5v cpuya besleme kısmina geliyor ancak cpuya giderken 0.3v düşüyor bir kısımda 0.8v var.

smlkc

mosfet ile besleniyorsa mosfetin gate bacağına bak asuslarda 12v olması lazım gate voltajı

sbabur

You are not allowed to view links. Register or LoginBaktım ustam 1.5v cpuya besleme kısmina geliyor ancak cpuya giderken 0.3v düşüyor bir kısımda 0.8v var.
You are not allowed to view links. Register or Loginmosfet ile besleniyorsa mosfetin gate bacağına bak asuslarda 12v olması lazım gate voltajı

bu sorunu çözebildinizmi ustalarım aynı sorunda bende var
ÇIRAĞI OLMADIĞIN İŞİN USTASI OLAMAZSIN

linux2ex

You are not allowed to view links. Register or Login
You are not allowed to view links. Register or LoginBaktım ustam 1.5v cpuya besleme kısmina geliyor ancak cpuya giderken 0.3v düşüyor bir kısımda 0.8v var.
You are not allowed to view links. Register or Loginmosfet ile besleniyorsa mosfetin gate bacağına bak asuslarda 12v olması lazım gate voltajı

şeması

sbabur

şeması
ustam board view i var elimde tüm voltajlar normal olarak cıkıyor sadece cpu voltajları cıkmıyor sorun burada
bu makina kapanmıyor şikayeti ile geldi kbc değiştirildi bu sefer cpu voltajları cıkmaz oldu sorunumuz bu bir çok farklı bios yazdım yinede voltaj cıkmıyor
ÇIRAĞI OLMADIĞIN İŞİN USTASI OLAMAZSIN

CRM

cpu entegresini incele once
ana giris voltajlari varmi ve SDA SDL aktivmi
dram-rst aktivmi ona da bak
tum entegrelerin power good siynallerini olc
DIACOM Computer Service (by CRM)
Job: Senior Technician
YouTube Channel: CRM
Contact me: You are not allowed to view links. Register or Login
Web site: You are not allowed to view links. Register or Login
Forum: You are not allowed to view links. Register or Login

Crmci

Çok detaylı uğraşıyorum tabi sonra karışıyor doğrusu hatırlamıyorum ancak Vusal ustanın tavsiyesini uygulayabilirsin detaylı bakman lazım.
 Yada hiçbişey bilmiyorsan şöyle yap:
Giriş ve batarya fertlerinin hepsini değiştir.
Cpu besleme ve gördüğün tüm voltaj kontrol entegrelerini değiştir.
En son i/o ve HM değiş.
Her bir adımda kontrol et.