Nisan 20, 2024, 07:24:47 öö

Haberler:

Forumda paylaşılan bütün rar dosyaların parolası "bgaforum" dur.

Çöpe gitmesin ekonomiye kazanılsın dedim.

Başlatan Ucakbileti, Haziran 20, 2019, 08:28:22 ös

« önceki - sonraki »

Ucakbileti

Milli servet çöpe gitmesin. Arada yaptığım işlemlerdendir. ve aynı yerden kırıldığını hiç görmedim. 

Emek Olmadan, Yemek Olmaz...!

aegeanxtr

Ustam o ısıtıcıyı nerden aldınız? Daha kalın yerlerde iş görüyor mu mesela kaynakladığınız yerin alt tarafındaki kalın olan yerde işe yarıyor mu?

HexfeT

You are not allowed to view links. Register or Login

İki tüp+kafa 69TL ye almıştım. Şimdi 101TL olmuş.

Kaynaklanacak yüzeyi >800 derece ısıya ulaştırbilmek gerekiyor. Gümüş şerit ve toz borax ile kaynaklanıyor. Gümüş şerit kaynak, borax ise flux işlevi görüyor. Geçen sandalyemin kolundaki L demir kırılmıştı. Parça biraz irice olduğu için çift pürmüzle girişip kaynakladık, oldukça sağlam oldu. Gümüş kaynağı diye araştırırsanız bilgi bulunabilir.
Forumda paylaşılan bütün rar dosyaların parolası "bgaforum" dur.
e-mail: You are not allowed to view links. Register or Login

Ucakbileti

Turbo çakmağı av ve balık sevdam dolayısıyla sık gittiğim av bayiinden almıştım. Isısı inanılmaz.Soda şişesini eritip delmişliği var.
Menteşelerin alt kalın yeri çoğunda pik yani döküm olur çoğundada su verilmiş aliminium malesef oralarda iş yapmaz.
Emek Olmadan, Yemek Olmaz...!

aegeanxtr

Teşekkürler arkadaşlar. Daha kalın olan yerlerde iş görseydi iyi olurdu ama ince yerlerde pratik olarak iş görmesi için almayı düşünüyorum.

Özkan Öz

Daha kalın şeylerde iş görecek bir şey istiyosanız oksijen kaynağı almanız lazım, lpg ve oksijen karışımıyla ısıtıyor. 4-5 sene önce 450 TL ye almıştım. Her şeyde olduğu gibi bunun da fiyatı uçmuş gitmiş.

You are not allowed to view links. Register or Login