Mart 29, 2024, 07:07:59 ös

Haberler:

Forumda paylaşılan bütün rar dosyaların parolası "bgaforum" dur.

lenovo z-50-70

Başlatan ozgurkara, Ekim 17, 2020, 10:18:35 ös

« önceki - sonraki »

ozgurkara

Ekim 17, 2020, 10:18:35 ös Son düzenlenme: Ekim 17, 2020, 10:23:14 ös ozgurkara
Tüm ustalarıma iyi tatiller.Anakart kodu:ACLUA/ACLUB NM-A273 REV 1.0 Cihazın sorunu adaptör takınca 0.4 0.3 0.1 bazende 0.7 mAH akım çekip sürekli bunu tekrarlıyor Hatta bazen 0.09mAH çıkıp tekar resetliyor ısınan bir parça tespit edemedim giriş mosfetleride sağlam görünüyor nasıl bir yol takip etmem gerekiyor teşekkürler. 3.3. ve 5 v yok
You are not allowed to view links. Register or Login

shocan

1- bios ve io yazılımını tekrar yazın.
2- cihaz sarj ediyor mu?
3- bobinlerde imaj kontrolü nasıl?
4- şarj entegresini bypass ederek tekrar deneyin.
5- LDO voltajı ne durumda, io beslemesi var mı?
6- usb data uçları kontrol.
7- cihaz uma oluyor diye hatırlıyorum, uma yaparak ekran kartı sorununu elemiş olursunuz.ekran kartının yanında 4478 vardı herhalde. Bir de diğer tarafında jumper .bunları kaldırarak uma oluyordu. Önümde kart olmadığı için hatırlamıyorum. Forumda uma bilgisi vardı diye hatırlıyorum.

Bu sıralama ile ilerleyelim. Sonuca göre devam ederiz. Umarım işlemci tarafında sorun yoktur.

Birde söylemek istediğim birsey var.genelde MOSFET kontrolünü sadece drain source bacakları ile değilde gate ve diğerleri ile de kontrol etmek lazım. Burada da şöyle bir sıkıntı var; artı probu ilk gate bacağına degdirince kapıyı açmış oluruz yani gate aktif olur ve sonrasında 5 yada 10 saniye MOSFET kısa devre gösterir. Umarım anlaşılır olmusumdur.
yanlış bildiğim olabilir, lütfen düzeltin.

ozgurkara

Shocan usta tesekkurler yarin dedikkerinizi deneyecegim.Allah razi olsun.

ozgurkara

Ekim 19, 2020, 12:25:40 ös #3 Son düzenlenme: Ekim 19, 2020, 01:07:00 ös ozgurkara
BQ Ayaığndaki voltajlar
1-ACN        0 V
2-ACP        0 V
20-VCC       19V
6-ACDET      2,7 V
5-ACOK       6.1V
8-SDA        0V
9-SCL        0V
16-REGN      6.1V
ACN VE ACP Voltajları o0lmadığı tespit edilip pr301 den voltaj verilerek kısa devre olan kondasatörler bulunarak arıza giderilmiştir.Teşekkür ederim