Mart 29, 2024, 02:35:48 öö

Haberler:

Forumda paylaşılan bütün rar dosyaların parolası "bgaforum" dur.

N-Channel Enhancement Mode MOSFET

Başlatan silenthate, Mart 24, 2021, 08:11:12 ös

« önceki - sonraki »

silenthate

Ustalar selamın aleyküm
casper f15k anakartta 19 v hattında kısa devre arızası ve batarya devresınde hata hata tespit edildi 19v kısa kalktı ama 2 adet fet ihtiyacım var elimde ki hurdalarda hiç katlayan mosfet bulamadım birkaç firma aradım onlardada yok eşdeğer ne kullanabilirim yardımcı olursanım sevinirim.
elinde olan varsa ücreti karşılığı alabilirim

SM4387NSKP
30V 45A

Sametbey67

ac_in girişinde kullanacaksanız benzer mosfet kullanabilirsiniz. VCore gibi HiMosfet ve LowMosfet gibi kritik olmadığını düşünüyorum, tabi devreyi incelemekte fayda var.
You are not allowed to view links. Register or Login

Teknikbursa

hurdalardan sökeceğiniz aynı veya daha üst degerde volt ve amper değeri olan N channel mosfet kullanabilirsiniz.

silenthate

Ustalar denedim ama olmadı.
2 Fed ardışık şekilde.
Fed çıkışa 19 verince açıyor cihaz ama DC den verince start almıyor Fed pedlerinde şase olcemiyorum.
Enhancement olması bu noktada farklılık yapar mı acaba

Sametbey67

şakildeki gibi +19v girişindeki mosfetlerin tetiklenmesi için şarj chipinden mosfetlerin 4 nolu gate pinine 25v gelmesi gerek. AC_OK sinyali AC_DVR sinyalleri kontrol edilmeli

silenthate

yardımlarınız için teşekkür ederim bq 735 ac_ok ve ac_drv sinyalleri farklı bir fed kullanınca acmiyor.
hemen arkasında batarya için kullanılan fedi ac in e taşıdım(SM4387NSKP) ve sorun kalktı.
şimdi batarya için 30v 45a farklı bir fed kullandım sorun yok kenarda teste bıraktım