Mart 29, 2024, 04:01:47 ös

Haberler:

Forumda paylaşılan bütün rar dosyaların parolası "bgaforum" dur.

Asus X550vx start sorunu

Başlatan omer1254, Ekim 03, 2020, 01:26:29 öö

« önceki - sonraki »

omer1254

Asus x550vx cihaz geldiğinde Güney ısınıyordu Güney değişti ama cihaz 02-03 amperde kalıyor bios denendi ama çözüm olmadı başına gelen oldumu

ozturkbulentonur89

bunu deneyin görüntü gelecekti hm doğru takıldı ise

You are not allowed to view links. Register or Login

omer1254

You are not allowed to view links. Register or Loginbunu deneyin görüntü gelecekti hm doğru takıldı ise

deneyecem usta bu 2 ci Güney

mustafaozdall

Güneyin arkasında 0 ohm direnç patlıyor abi

omer1254

You are not allowed to view links. Register or LoginGüneyin arkasında 0 ohm direnç patlıyor abi
tamam yatın bi bakacam patlayan direncin resmî varmı

sametk

You are not allowed to view links. Register or Loginbunu deneyin görüntü gelecekti hm doğru takıldı ise

teşekkürler usta, benim sorunu çözdü

Sametbey67

bu konuda yeni başlık açacaktım, nasip buraya imiş.

Başka bir serviste SSD takılması için gelen makine susmuş, adaptörü  takınca  start alıyor fan çalışıyor  çekilen akım 0,04mA ve görüntü yok. Bordu tezgaha yatırıp soğutucu, fan ve buton devresi olmadan enerji verince 0,60mA çekti, acaba diyerek paneli bağladım Oley görüntü var. Toplayıp tekrar deneyince yine 0,04mA de kaldı.  Boardview üzerinden  fan devresini takip ettim +5v ucunda 3,3v görünce geriye takip ettim. PQ8804 switch mostef kısadevreye yakın, giriş +5v çıkış ( olmaması gerekir ) +3,3V. Ara ara derken Power buton fleks kablosu uçlarında  1 ve 2. pinler kısadevre. İnşallah kurtarır derken fleks onarıldı mosfet değişti ve start OK, Allah yardım etti. Çalıştırıp teslim ettim. İyi çalışmalar.